Плам пламти! Котел бълбукай! Адска смес мехури пукай! Ноемврийска вещерска и спортна

  • 103 291
  • 3 341
  •   1
Отговори
# 3 135
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 256
оня ден, покрай новините за проблеми в прохода, съобщиха, че 10 снегорина чистят областта.
това със сигурност е ново.
Sad

# 3 136
  • Мнения: 1 945
Ахой. Лоча чай с джинджифил от Лидл, рупам пурички и проверявам домашно по математика. Доволна съм, една грешна има само. Ше си я реши отново, де ше ходи. Посло ше поправяме домашното по български, после ше учи по география, после по история... и на мене не мий приятно, ма тва е положението. Нещата трябва да се учат...

И понеже манджа има, се чудя кво да гледам по компа...

Кло, положението явно е Wine GlassWine Glass

# 3 137
  • Мнения: 5 771


Намерих я! Ако знаете как ухае у дома 🥰
 Ето я и Рецептата !
Скрит текст:
5 добре узрели банана
300 гр млечен шоколад ( може да сложите черен 100 гр, бял 100гр и млечен 100гр)
220 гр брашно ( може да го замените със смлени овесени ядки )
2 яйца
150 гр кафява захар
100 гр орехи
ванилия
1 ч. л. сода
щипка сол
150 гр краве масло ( може и кокосово)
2 яйца

Намачквате бананите с вилица и ги разбърквате с маслото и захарта! Слагате сместа в тиган и задушавате за около 5 мин, като разбърквате често. Дърпате тигана от котлона и изчаквате да изстине!
Натрошавате шоколада и смилате едро орехите! В купа ги смесвате с брашното, содата, ванилията и солта!
В изстиналата смес от бананите добавяте яйцата и разбърквате! Смесвате купата с мокрите и купата със сухите съставки и разбърквате добре! Изсипвате в тава с хартия за печене и печете в предварително загрята на 160 гр фурна около 60 мин!

Последна редакция: вт, 28 ное 2023, 20:06 от Sissy

# 3 138
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 562
Купих на две от най- добрите си дружки от гимназията билети да идват при мен на гости за седмица! Отдавна чакаме този момент, все нещо ни пречеше през годините да го направим. Живи и здрави, февруари ще са тук, нямам търпение!
Те са от хората, които, изправени пред най- голямата ми загуба, успяха да се мобилизират и да ме издърпат навън. Точно те двете бяха денонощно с мен, без да ги моля, без да го искам; дни наред седяхме в тъмното, пушехме и плачехме. Абсолютно благодарение на тях не успях да потъна, докъдето си мислех, че съм тръгнала тогава. Не се виждаме с години, но разговорът винаги започва там, където е свършил последния път. Нито времето, нито разстоянието значат нещо. Та, да, нямам търпение да ги потопя в сегашния си живот не само на приказки.

# 3 139
  • Мнения: 18 628
Намерих я! Ако знаете как ухае у дома 🥰

На сърдит кантар? Smiling Imp

# 3 140
  • София
  • Мнения: 10 398
Бабата на Гаджо е пратила тиквеник. Ох. Три парчета! Ох, пъш, грух!
СисО, скрий го и ти това кафявото. Сърце нямате двете с бабата, а аз имам д-ъ.

# 3 141
  • Мнения: 7 981
Метнах без никакви очаквания едни картофи в Нинджата. 20 минути по- късно  имам купа пържени- не само на вид, но и на вкус са го докарали.



След малко е ред на надениците.

# 3 142
  • Мнения: 12 236
Скрит текст:
Снощи ММ се е видял с приятел, който чисти Петрохан. Заговорили се за обстановката там и той казал, че не може да се изчисти качествено, защото не позволяват да се хвърля сол и препарати. Защото там е вододайна зона.
   Само опесъчават, ама пясъка замръзва със снега след това.

Това винаги ли е било така, или е ново 20 ?Не за вододайната зона, за опесъчаването.
Защото не зная колко стотици пъти през живота си съм го минавала Петрохан, немалка част от тях и именно в есенно- зимни- ранно пролетни условия, когато е имало и заледявания, и снегове, и паднали дървета, и свлачища, и ремонти, и какво ли още не. Мисълта ми е- тази година опесъчаването/ разчистването на пътя с нещо по- различно ли е от предните?

последните години тръбяха, че се използва някакъв нов продукт, не поморийска луга като преди, а химическа сол някаква. може затова да не дават въ вододайните зони.
но честно казано, не ми се вярва. ако е така, пътят от София, покрай искърския язовир трябва да е все заледен. никакъв трафик към Боровец няма да има.

ох, тарти....

още нещо щях да пиша. ще се върна и пак ще допълвам.

дорч, голяма предръдка.
намерих го.
Скрит текст:
При двама съсобственици едни 5/24, 6/8 и 11/16 ми се струва абсурдно делене, ама това е положението. Тъй отсякоха каките в МДТ.
кло, как на три части, когато сте двама собственика?
и сбора не е 100%

Добри, това са моите части от три различни имота, тъй като наследявам 1/2 от притежаваното от баща ми, но в единия майка ми има по-голям дал от него, придобито по наследство и е отразено в констативен НА с отделни идеални части, а от другите имам дял, прехвърлен ми от тях преди моя брак. Абсурдно звучи, но писах, каквото ми казаха. Няма никакво значение за мен, защото нямам брат или сестра.

# 3 143
  • Мнения: 10 813
И аз искам пържени картофи и наденички и кекс и вино ...... но съм така гроги че даже и консерва няма да си отворя.

# 3 144
  • Мнения: 5 771
Такаааа, сложих и рецептата в предния пост ! Беболина изяде две големи парчета и сега абсурд да я сложа да спи 🫣!

Лан, отваряй широко прозорците! Ние тук споделяме виртуално всички манджи!

# 3 145
  • София
  • Мнения: 9 706
Вчера рано-рано се явиха в бакалията на Тринки и успях да купя панталон за сняг на Пантата. Малко по-дълъг й идва, но догодина ще е точен. Сега ще го запрята.

Как се изплющя един човек на леда пред магазина ! 😱 Предложих му помощ, но отказа. И по-добре, защото аз самата едва се крепях и щях да се изтърся върху него , но си дадох сметка за това едва когато вече бях предложила услугите си. Той си се изправи и продължи, така че явно беше добре.

Днес пък щерката се изплющяла в голямото междучасие. И тя е добре, слава Богу.

Готвих картофен огретен. Домързя ме да режа кисело зеле за салата към него, но и така добре влиза.

Картофите на Тили и хлябът на Сиси отказвам да ги видя. 🫣

# 3 146
  • Мнения: 7 365
Ааа, Лан, не се спи на празен стомах Simple Smile

Пф, аз се натъпках с...кренвирши Flushed Висш кулинарен пилотаж Joy

# 3 147
  • Мнения: 12 236
Мен ме човърка, че на скришно място имам половин черен шоколад и кутия Фереро. Толкова скришно, че сега се сетих за него. И не ми се става. От мързел.

# 3 148
  • София
  • Мнения: 10 398
Направихме си греяно вино. Наспорт, момичета и момче!

# 3 149
  • Мнения: 12 119
Кло, да беше някоя ланска сланина, да те човърка, ми то благушки 😀

Общи условия

Активация на акаунт