Раждане в Майчин Дом - София (10 тема)

  • 22 747
  • 392
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 23
Привет,

ориентирала съм се за раждане в МД София.
Според наблюдаващата ме лекарка секциото няма да ми се размине.
Ориентирала съм се към д-р Юрий Хранов.
Въпросът ми е как и къде става записването на час за първа среща с определен доктор?
Кога най-рано да се свържа с него, за да му се представя и да го попитам дали би искал да ми води раждането?
И друг въпрос - работи ли д-р Хранов с НЗОК?

Благодаря Ви!

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 17:33 от Vrabchenze

# 361
  • София
  • Мнения: 1 757
Здравейте, може ли предни отзиви от естествено раждане в майчин дом?
Дават ли епидурална упойка срещу доплащане и кога се заявява?
Дават ли придружител в родилната зала срещу заплащане?
Четох ужасни истории за жени зарязани да чакат разкритие на които обикаля кой ли не да им бърка за разкритие (студенти и тн) и акушерки натискащи и скачаши по коремите и се притесних.
Отделно с еопитах да се свържа с тях по телефона да задам тези въпроси и освен че дни и дни не вдигат, като вдигнаха се държаха мега сопнато и невъзпитано.
Не очаквам да ме третират като в 5 звезден хотел но все пак съм здравно осигурена, държавата им плаща за мен и не смятам да търпя такова поведение.
Ако наистина се държат така просто ще се преориентирам на частно. Моля за мнения, не се следя там и термина ми е съвсем скоро.

# 362
  • Мнения: 3 284
Ако няма да имате избор на лекар, по-добре наистина се ориентирайте на частно. Само че и там има риск да получите горе долу същото отношение срещу заплащането (например наскоро четох ужасни отзиви от родилната зала и неонатологията в Токуда) Иначе епидуралната се заявява при приема в болницата( освен ако не ви приемат с вече голямо разкритие) а придружител по никакъв повод не може да имате в родилна зала.

# 363
  • Мнения: 2 155
Melisande, най-напред се успокой. Ако тръгнеш със страх, притеснение и негативни очаквания това и ще се случи. Казвам ти го като жена, родила две деца естествено - първият път бях уплашена до смърт и това много утежни нещата. Вторият път...към 7-ми месец започнах да обмислям секцио, защото не можех да си представя да изживея отново същия ужас. Е, добре, че се вразумих сама. Влязох да раждам спокойна и уверена, че всичко ще бъде наред. Не се оставих на страха и емоциите да ме завладеят. Мислех си как скоро ще си гушна бебето и всичко ще бъде наред. Това ти го пиша, за да знаеш колко е важно да си спокойна и да не мислиш за всички страхотии, които си прочела в Интернет. Изтикай ги от съзнанието си. Бих те посъветвала да гледаш клипчетата за дишане на Елена Василева, на мен много ми помогнаха.
Сега по същество. Писала съм много пъти, аз родих с акушерка, която ми уреди жена, която работеше там. На приема още през спешното, когато бях с 3,5 см разкритие казах, че искам упойка. Тя е по желание и се заплаща.
Познавам жени, които са раждали в Майчин дом без избор на екип и без никой близък там и са доволни.
Моята мисъл през цялото време беше, че там са най-добрите лекари и най-добрата неонатология. Ако родиш в частна болница срещу няколко хиляди, но настъпят усложнения в крайна сметка пак ще стигнеш до Майчин дом. Аз така разсъждавах, нямах големи очаквания и не съм очаквала невероятно мило и добро отношение, другите гореизброени неща ми бяха по-важни.
Относно бъркането за разкритие от всеки студент - имаш контрол и над това. Когато подписваш документите за прием в спешното просто няма да даваш съгласие студенти да имат достъп до теб и готово. Аз се съгласих само на присъствие в родилна зала от студенти, без да имат право да извършват медицински манипулации върху мен. Дойде по едно време едно момиченце студентка, представиха ми я и тя стоя в родилна зала с нас през цялото време, но с пръст не ме е пипнала. Все повтаряше, че е извадила късмет да дойде в събота и в понеделник ще разказва на колегите си.Накрая, след като родих дойде да ме прегърне и целуне и да ми благодари, че съм се съгласила да присъства. Тези документи за прием съм чела тук в темата, че можеш да минеш да си ги вземеш от регистратурата на болницата и да ги попълниш вкъщи за твое улеснение, както и за лекарите в спешното. Реално не знам така ли е.
Надявам се да се успокоиш, да не се страхуваш и от сърце ти желая всичко да мине по вода Simple Smile Надявам се да съм ти била поне малко полезна. Похвали се, когато всичко мине. Успех Flowers Hibiscus

# 364
  • Мнения: 24
Melisande, най-напред се успокой. Ако тръгнеш със страх, притеснение и негативни очаквания това и ще се случи. Казвам ти го като жена, родила две деца естествено - първият път бях уплашена до смърт и това много утежни нещата. Вторият път...към 7-ми месец започнах да обмислям секцио, защото не можех да си представя да изживея отново същия ужас. Е, добре, че се вразумих сама. Влязох да раждам спокойна и уверена, че всичко ще бъде наред. Не се оставих на страха и емоциите да ме завладеят. Мислех си как скоро ще си гушна бебето и всичко ще бъде наред. Това ти го пиша, за да знаеш колко е важно да си спокойна и да не мислиш за всички страхотии, които си прочела в Интернет. Изтикай ги от съзнанието си. Бих те посъветвала да гледаш клипчетата за дишане на Елена Василева, на мен много ми помогнаха.
Сега по същество. Писала съм много пъти, аз родих с акушерка, която ми уреди жена, която работеше там. На приема още през спешното, когато бях с 3,5 см разкритие казах, че искам упойка. Тя е по желание и се заплаща.
Познавам жени, които са раждали в Майчин дом без избор на екип и без никой близък там и са доволни.
Моята мисъл през цялото време беше, че там са най-добрите лекари и най-добрата неонатология. Ако родиш в частна болница срещу няколко хиляди, но настъпят усложнения в крайна сметка пак ще стигнеш до Майчин дом. Аз така разсъждавах, нямах големи очаквания и не съм очаквала невероятно мило и добро отношение, другите гореизброени неща ми бяха по-важни.
Относно бъркането за разкритие от всеки студент - имаш контрол и над това. Когато подписваш документите за прием в спешното просто няма да даваш съгласие студенти да имат достъп до теб и готово. Аз се съгласих само на присъствие в родилна зала от студенти, без да имат право да извършват медицински манипулации върху мен. Дойде по едно време едно момиченце студентка, представиха ми я и тя стоя в родилна зала с нас през цялото време, но с пръст не ме е пипнала. Все повтаряше, че е извадила късмет да дойде в събота и в понеделник ще разказва на колегите си.Накрая, след като родих дойде да ме прегърне и целуне и да ми благодари, че съм се съгласила да присъства. Тези документи за прием съм чела тук в темата, че можеш да минеш да си ги вземеш от регистратурата на болницата и да ги попълниш вкъщи за твое улеснение, както и за лекарите в спешното. Реално не знам така ли е.
Надявам се да се успокоиш, да не се страхуваш и от сърце ти желая всичко да мине по вода Simple Smile Надявам се да съм ти била поне малко полезна. Похвали се, когато всичко мине. Успех Flowers Hibiscus
Здравей, аз ходих на ден на отворените врати и ми дадоха документите за приемане, за да ги попълня вкъщи и да ги оставя без дата. Никъде не видях това за студентите, да не би да е някакъв отделен документ? И аз не бих искала студенти да правят каквото и да е в този момент

# 365
  • Мнения: 492
В повечето случаи, ако има студенти, те присъстват на раждането, евентуално и на преглед за разкритие, като последното не винаги става. Когато присъстват на раждане, те просто стоят острани и гледат. Не правят нищо. Не знам от къде идва това, че студенти ще правят нещо на накого по време на раждане. Няма как някой да им даде да правят нещо, което не знаят, защото сега се обучават. Съвсем по друг начин са специализатите - те правят всичко, което прави лекар с вече придобита специалност. Специализант по АГ е съвсем различно от студент по медицина.

За да не е съвсем не по темата: при планово секцио ден по-рано е приемът, нали?

# 366
  • Мнения: 413
Да. При планово секцио се отива към 08.00 ч на регистратурата на Майчин дом и оттам в Медицинския център на Майчин дом гладна, но не жадна: лаборатория, ехограф, кардиолог. Приемат те на 5-ти или 8-ми етаж. За предпочитане е на 8-ми етаж. Запис на тонове на 8-ми етаж в късния следобяд. Вземи си нещо за вечеря, защото нямаш и си носиш вода. Носи се самобръсначка, защото сутринта сестрата има задължение да те подготви за секцио и пак имаш запис на тонове преди секциото. Подготвяш си чанта за реанимация - термометър, превръзки, бельо и вода. Като се минат няколко часа от секциото, те карат да пиеш вода. На другата сутрин те раздвижват и с количката, те карат в стаята.

Последна редакция: вт, 28 май 2024, 00:45 от Book_79

# 367
  • Мнения: 39
Здравейте, може ли предни отзиви от естествено раждане в майчин дом?
Дават ли епидурална упойка срещу доплащане и кога се заявява?
Дават ли придружител в родилната зала срещу заплащане?
Четох ужасни истории за жени зарязани да чакат разкритие на които обикаля кой ли не да им бърка за разкритие (студенти и тн) и акушерки натискащи и скачаши по коремите и се притесних.
Отделно с еопитах да се свържа с тях по телефона да задам тези въпроси и освен че дни и дни не вдигат, като вдигнаха се държаха мега сопнато и невъзпитано.
Не очаквам да ме третират като в 5 звезден хотел но все пак съм здравно осигурена, държавата им плаща за мен и не смятам да търпя такова поведение.
Ако наистина се държат така просто ще се преориентирам на частно. Моля за мнения, не се следя там и термина ми е съвсем скоро.
Насочете се някъде другаде. Майчин дом е университетска болница и като такава ще има студенти и учещи се. Всички претенции, които имате срещу съответно заплащане ще бъдат взети под внимание в частна клиника. Със сигурност никой няма да седне до вас и да ви чака да родите. Бърка се манджа, другото се казва преглед. Леко раждане.

# 368
  • Мнения: 2 155
Tulip7, не си спомням къде точно го е писало това за студентите в документите. Както сама си видяла, това не са една-две страници само, а със започнало раждане и контракции не ми е било до задълбочаване във всяка буква.Помня, че ми казаха къде да се разпиша или не във връзка със студентите.

# 369
  • Мнения: 1 875
Мélisande, по-добре бъди с избор на лекар (макар че и това си има негативите, но то гаранция няма никъде). Не съм раждала без избор на екип и не знам как е. Иначе от моето раждане и престой в МД останах доволна от отношението с изключение на акушерката, която ми се падна на раждането (а тя е най-важна), беше груба, не ми хареса никак, но иначе от студенти и специализанти съм само с положителни впечатления.
Когато си с избор на лекар със сигурност не минава всеки да те проверява за разкритие, не ти натиска корема и т.н. изобщо не те пипа никой друг освен лекаря и израждащата акушерка. Когато аз раждах имаше специализантка, но тя само гледаше, не ме е докосвала и беше много мила, остана да ме наблюдава дори след като лекаря си тръгна, държа се много добре.

Придружител в родилна зала категорично ми отказаха. Епидурална слагат, аз се бях уговорила с доктора и той извика анестезиолог, но иначе може да заявиш още при постъпването, че искаш и след това като се качиш в родилна зала пак. Няма да откажат, останах с впечатлението, че повечето доктори са привърженици на упойката. Единствено ако постъпиш с много голямо разкритие и няма време ще ти откажат, вероятно.

# 370
  • Мнения: 2 155
Едпидуралната се слага на 5 см разкритие. Преди и след тези см не разрешават.

# 371
  • Мнения: 159
Епидурална ми сложиха на 4см разкритие и после още една доза на 8, като специално тогава ги предупредих, че разкритието ми е 8см, но анестезиоложката каза, че няма значение.

# 372
  • Мнения: 1 875
На мен ми сложиха упойката на 7 см. разкритие. Аз с 5 см. пристигнах в болницата - прием, документи, докато дойде лекаря и извика анстезиолога вече бях със 7 см. Но доктора, при който раждах много държеше да съм с епидурална и имахме предварителна уговорка за това. Други жени са споделяли, че ако си поискат упойката на 7-8 см. им казват, че вече е късно и няма смисъл (може да е било в други болници).

# 373
  • София
  • Мнения: 1 757
На мен ми сложиха упойката на 7 см. разкритие. Аз с 5 см. пристигнах в болницата - прием, документи, докато дойде лекаря и извика анстезиолога вече бях със 7 см. Но доктора, при който раждах много държеше да съм с епидурална и имахме предварителна уговорка за това. Други жени са споделяли, че ако си поискат упойката на 7-8 см. им казват, че вече е късно и няма смисъл (може да е било в други болници).

Ти при кой др си била?

# 374
  • Мнения: 1 875
На мен ми сложиха упойката на 7 см. разкритие. Аз с 5 см. пристигнах в болницата - прием, документи, докато дойде лекаря и извика анстезиолога вече бях със 7 см. Но доктора, при който раждах много държеше да съм с епидурална и имахме предварителна уговорка за това. Други жени са споделяли, че ако си поискат упойката на 7-8 см. им казват, че вече е късно и няма смисъл (може да е било в други болници).

Ти при кой др си била?

Сергей Славов

Общи условия

Активация на акаунт