Внимавайте! Измамници!

  • 13 760
  • 117
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 416
Не се вижда номер, защото не е СМС, а изпратено съобщение през iMessage app за IOS. Иначе като се избере името и Инфо, трябва да излиза телефонен номер, ако е СМС.

# 31
  • Мнения: 4 572
От "Пощенска" имах скоро мейл - първо пробваха с някакъв неизвестен подател, искаме данни, иначе ще ви блокираме картата и т.н. Метнах го в спам. После - postebank вместо postbank.

Аз от мнителност съм отказвала награда пакет козметика от Мъртво море Simple Smile Ползвах си като лечебна една кал, някога някъде съм пуснала явно касова бележка или съм споделила нещо във ФБ и ми звънят настойчиво на кой адрес да ви пратим подаръка. На няколко пъти им казах, че ще отида лично да си го взема от офиса им. Май не бяха мошеници хората, ама не исках за една чантичка кремове да ми получат трите имена и адреса.

# 32
  • Мнения: 416
На една от служебните пощи, току-що пристигна много странен имейл. Слагам ****** на мястото на истинския имейл.  Прилига си на 100% измама, обаче това, което ме озадачава, че имейл адресът на изпращач е същият като на получателя - тоест все моя. Някой с поща в абв да е получил същото?
Иначе линкът води до страница, адресът на който няма нищо общо с абв. Не съм го отваряла, разбира се. 

ABC POST
 
Dear *********,
Your abv email account has been blacklisted by the abv.bg mail management service team due to failed subsequent account verification, our service team will close your account if you do not verify and update your account within in the next 24 hours. Please click the link below to verify and update your abv email account now.
 

                 click here to update your account *********@abv.bg
 
This message is automatically generated by ABV's security email server and a reply sent to this email will not be delivered. This email is for **********@abv.bg.
© 2023 All rights reserved.
Support of the management of abv.bg

# 33
  • Мнения: 9 657
Support of the management of abv.bg JoyОтгоре ABC, отдолу ABV.. въобще много нескопосано

# 34
  • Мнения: 416
Нескопосано е. Обаче, не мога да си обясня как изпращача съм аз Laughing

# 35
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 835
Виждам, че никой не е споменал друга измама.
Ако публикувате обява, че продавате нещо, може да ви пратят това:




Еконт нямат такава практика, проверено е. За това беше писано преди време и в медиите.

# 36
  • Мнения: 68 648
Да публикувам, къде?
ОЛХ си има правила. Праща се само с НП.
Същите важат и за продажба във фейсбук, макар че там рядко пускам обяви.

# 37
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 835
Това е точно обява във фейсбук, снимките са от чат в месинджър.  Писаното е от "купувача".  Продавачът е роднина, затова ми препрати разговора - за да се консултира.

# 38
  • Мнения: 68 648
Да се придържа към правилото с еконт/спиди с НП..да няма проблеми.

Това се вижда от самолет че е измама.

И на мен от маркетплейс два пъти ми писаха да пратели куриер и да ми предплатят по банка. Писах им че чакам, ахъм.
Още чакам...
Търсят шарани, ако клъвне..

# 39
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 835
Именно. Но нали целта на темата е да споделяме опити, за да знаят хората и да се пазят. Ти, аз, останалите може и да се усъмним, но има доста, които ще се хванат.

# 40
  • Мнения: 10 379
Не знам по какъв начин въздействат. Веднъж се бяха обадили у свекър ми. Вдигнала телефона жената, която го гледаше. Разплакан глас й казал, че е катастрофирал и тя решила, ще съм аз. Попитала, като казала моето име, отсреща естествено потвърдили. Тя се беше притеснила много. И ми казваше, че хем чува, че това не е моят глас, хем се връзва. И това беше жена в активна възраст (около 60 годишна), не беше някоя изкукуригала. Явно, че имат начини за въздействие.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 758
Преди няколко месеца пазарувах в сайта Shein.Допускам,че от там са откраднати данните ми за дебитната ми карта и тя е източена преди седмица със солидна сума чрез няколко транзакции в един ден в чужбина.......Силно се надявам банката да възтанови парите ми.
Ако има и други пострадали по този начин моля да пишат и разкажат.

Последна редакция: сб, 04 ное 2023, 03:20 от Даяна1111

# 42
  • Мнения: 68 648
Допускаш...не трябва.
Взема се справка от банката, може и от онлайн банкирането, и се вижда кой е дръпнал сумата. Конкретно.

Провери и пиши, за да ти помогнем, евентуално.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 758
Допускаш...не трябва.
Взема се справка от банката, може и от онлайн банкирането, и се вижда кой е дръпнал сумата. Конкретно.

Провери и пиши, за да ти помогнем, евентуално.
Аз виждам от онлайн банкирането къде е пазарувано.
От къде точно са откраднати данните ми няма как да знам.
Сайтовете от които последно съм пазарувала са Shein и Emag,но това не значи че имат общо с откраднатите данни.
Затова написах-"допускам"

# 44
  • Мнения: 1 457
Мен лично ме съмнява Shein, Temu /за който също някои потребители имат съмнения/ или друг голям сайт да имат нещо общо с подобно източване на карти.. По-вероятно е на компютъра или мобилното устройство, където е правена поръчката, да е имало вече някой вирус, който да прихваща въведените данни за картата.
Но банката ще си направи разследването. Аз не разбирам как са възможни подобни злоупотреби - нали уж всички банки въведоха 3D пароли за оторизация на всяко плащане? Картата на ПИБ вече за всяка онлайн поръчка ми иска потвърждение в приложението им, как разрешават плащания без да ги потвърди човек?

Общи условия

Активация на акаунт