Внимавайте! Измамници!

  • 14 008
  • 117
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 416
В офис също си четеш спокойно договора, принтират резюме и ти го дават. После принтират и самият договор - чета и тогава майка подписва.

Проблемът е, че почти никой не чете. Не само договорите с мобилните оператори, като цяло страшно много хора се подписват на доверие и после си "скубят косите". Покрай моята работа се убеждавам за съжаление всеки ден.

# 61
  • София
  • Мнения: 15 476
Ще ти напише, че е получила голямо наследство, но трябва да му плати данък, за да го освободи. Да й дадеш парите, а после заедно ще харчите наследството. Или някаква подобна история.
И тази Рут със сигурност е някой "нигериец" или друг подобен. Те от това живеят.

# 62
  • Мнения: 68 799
За стандартна оферта и аз говоря, не за скрита, то скрити вече няма.
Комбинирай и спести - три услуги имаме, всичко е на сайта качено, стига да го намериш. Не знам защо оператора не предложи това, което в офис предложиха. Казаха че само в офис можело, явно си разпределят там кокала някак си...

# 63
  • Мнения: 4 384
Вчера ми звъняха по телелфона. Казаха ми, че се обаждат във връзка с обявата за работа за кол център в гр. София, за която съм се кандидатирала. Отговорих, че имат грешка. Но нагло продължиха, а вие от кой град сте? Казах, че това са лични данни и им затворих.
Преди година ми направи впечатление, че младежи извършваха анкета на спирка на градски транспорт, но само на възрастни хора и те хорицата докато чакат, добродушно си отговаряха на въпросите на анкетьорите. Според мен, това е начин да се набира информация за телефонните измамници.

И на мен ми звъня този "Виктор" преди 1-2 седмици. Това е обаждане от бот с цел да съберат информация от кой град е съответния човек. Каквото и да му кажеш, ще продължава да пита докато не чуе "да" или "не". Преди няколко месеца звъня една "Наталия", явно сега са я "пенсионирали" и са пуснали нов бот да събира същата информация.

Много интересно. По принцип човек трябва да си има едно наум и като му звъннат такива фирми да му предлагат нещо, да затваря телефона без да казва нищо.
На мен много рядко ми звънят вече да ми продават работи. Като почнат с  ''Днес е щастливия ти ден!'' и направо затварям телефона. Може и да са ме сложили в черния списък ........

# 64
  • Мнения: 68 799
Е мен баш ме измами една в офис на теленор - поиска ми телефона под предтекст да проверяла нещо, като излязох видях, че ми е инсталирала приложението и веднага го е махнала, защото получих безплатни мб.
Аз нарочно не инсталирах приложението , знаех за наградата от мв ако го инсталираш, но си го пазех за някой ден при нужда..
Писах жалби навсякъде после, дори на имейли в централата извън БГ,  не я виждах след това  - може и да са я махнали, което ме съмнява де, може и тя да е напуснала...но си е измама отвсякъде, и не е свързано с това дали съм чела договора си и това което подписвам, а с нормални човешки взаимоотношения.

# 65
  • Мнения: 4 614
E, как си давате така телефоните? Измама е в случая, да, дано са я махнали.

# 66
  • Мнения: 68 799
Ти би ли допуснала че чак толкова нагъл човек може да има?
Не знам как се гледа в огледалото тая ...

# 67
  • Мнения: 416
Днес имах посещение в офиса от англоговорящ, представящ се за представител на Vets without borders. Събира дарения за закупуване на линейка за животни и клиника за бездомни животни. Стори ми се съмнителен, тъй като се разхожда само с един ламиниран лист А4 със снимки на болни животни. Накарах го да ми даде официалния им сайт и му казах, че ако всичко е наред ще даря по банков път.
Сайтът си е на световната организация Vets without borders. Има си опция за дарения по банков път, ежемесечни дарения и т.н. Никъде не прочетох, че доброволци събират дарения по улиците.
Та запознат ли е някой лигитимни ли са подобни събирачи на дарения или са измамници?
За мен събирачите на дарения по улиците са 99% измама.

# 68
  • Мнения: 68 799
Сама си си отговорила на въпроса.
Пиши на сайта на организацията, и питай.
Няма как тук някой да ти каже дали точно този безименният е свързан с организацията, или не.

# 69
  • Мнения: 416
Пиши на сайта на организацията, и питай.

Точно това и направих. Ще споделя, ако получа отговор.

# 70
  • Мнения: 223
Хайде сега, то хубаво да си четеш договора ама като ти кажат да се подпишеш на таблета им уж за договор за ново устройство (за което си отишъл), а пък всъщност подписваш договор за още един номер към абоната си за две години, това си е чиста измама. Знам го от опит, дядо ми така го излъгаха - не му дадоха никакъв договор за тоя нов номер, само за устройството, и както се спомена и по-рано, изготвилият договор беше съвсем друго лице. Много съмнително, не мислите ли?

# 71
  • Мнения: 4 384
Е мен баш ме измами една в офис на теленор - поиска ми телефона под предтекст да проверяла нещо

Как така си давате телефона на непознати ''да ви проверяват нещо''? На мен никой никога не ми е искал телефона така и ако някой посмее да попита, ще му кажа не.

# 72
  • Мнения: 9 725
Най-безопасно ми се струва да си искате договора на хартия, да ви покажат това, което са ви обещали в него и да подпишете това, което сте прочели.
Освен, че така правя, сравнявам и двата екземпляра и пак ме бяха изпързаляли последния път. 

# 73
  • Мнения: 68 799
Е мен баш ме измами една в офис на теленор - поиска ми телефона под предтекст да проверяла нещо

Как така си давате телефона на непознати ''да ви проверяват нещо''? На мен никой никога не ми е искал телефона така и ако някой посмее да попита, ще му кажа не.

Ставаше дума за някакви настройки, които трябвало да се направят. Първо отказах, но тя много настоя и реших че няма какво толкова да се случи.
Какво значи на непознат?? Това е служител в офис в който ходех всеки месец. Не съм го дала на първият срещнат на улицата все пак...
Грешката е моя  че се доверих. По човешки. Не предполагах, че чак толкова долни хора ще има, това е.
Който ме познава знае че не съм от доверчивите, изобщо дори, но за всяко нещо явно си има първи път.

# 74
  • Мнения: 1 368
Как ще инсталира приложение без вие да сте одобрили?
На моя телефон може да се инсталира приложение само чрез лицево разпознаване или код.
На детето - отново аз трябва да разреша от моя телефон.

Имала съм на два пъти скандали с Теленор.
Вторият път им казах, че няма да си тръгна от офиса, докато не си оправят нещата.
Да видиш как бързо успяха, а преди това ме мотаеха цял ден.

Последна редакция: пт, 10 ное 2023, 14:00 от 𝓘𝓯 𝓞𝓷𝓵𝔂

Общи условия

Активация на акаунт