Моля за съвет!

  • 2 907
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 367
Успех момичета,дано  да се похвалите с  EFPстискам ви много палци  bouquet

# 16
  • Мнения: 268
стискам ти палци kativk и на mu6moroka също!! вероятността да сте бременни е голяма и ще чакам утре да споделите какви са резултатите от тестовете!! но както другите момичета вече са казали, дори да не е този месец, ще е следващия, само няма да се отчайвате!! успех момичета   bouquet  bouquet  bouquet в кръвния тест е истината, на другите не може да се разчита.

# 17
  • Мнения: 1 216
Спокойствие и много секс това е тайната, не се отчайвай, стискам палци следващия път да видиш чертичките

# 18
  • София
  • Мнения: 1 248
МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ!!! НАИСТИНА МИ ПОДЕЙСТВА СТРАХОТНО ВАШАТА ПОДКРЕПА!  Hug
Сега ми остава да чакам с нетърпение утрешния ден, а ако няма нищо, ще се въоръжа с търпение за следващия месец. Определено ще ми е по-лесно с всички вас. Безкрайно се радвам, че успях да ви открия. Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 660
kativk, добре дошла и от мен!!!  Hug
Стискам палци за утре и на теб и на mu6morok да ни зарадвате с хубави новини!!!

  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 1 248
Рано, рано ще ви разочаровам, както и себе си! Тази сутрин още със ставането ми дойде, така че доктора отпада този месец. Обаче донякъде е добре, тъй като вече започнах да си мисля че има някакъв проблем щом ми закъснява толкова. Сигурно се дължи на стрес, тъй като доста се пренатоварих този месец с работа.  Confused
Сега се заемам пак отначало и се надявам месеца на любовта да ми помогне. От друга страна вече знам къде да търся хората, които биха ме подкрепили. Имам предвид всички вас, защото сте наистина много отзивчиви, за което благодаря сърдечно. bowuu

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
kativk , добре дошла! Не се измъчвай, а си почини психически и от другата седмица дерзай с нови сили Hug Искам да те попитам какви точно изследвания правихте през тази една година опити и следиш ли овулация, мериш ли БТ?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 248
Благодаря ти. Ами ходих няколко пъти на гинеколог. Първо ми направи рутинен преглед. Установи, че имам някакво възпаление-хламидия, ако не се лъжа, но не много тежко. Пихме двамата със съпруга ми метронидазол (доколкото си спомням) и сега нямам оплаквания. Освен това ми изписа клостилбегит, кандизол, ломексин. Правиха ми изследвания на пролактин и тестостерон. Пролактина ми е в горната граница, но на ехографа се отчита, че имам овулация, дори и без лекарствата. Изследваха ме и за аномалии в щитовидната жлеза-там нямам проблеми. Както казах и на съпруга ми му правиха спермограма, която е в нормата. Наистина вече се виждам в чудо какво може да ми е. Явно има някакъв проблем, щом като толкова време нищо не се получава. Опасявам се да не би да ми има нещо на тръбите. Чела съм, че ако са запушени, не може да се оплоди яйцеклетката, дори да има овулация. В измерването на темп. не съм много настоятелна, но от този месец мисля да си водя редовен график. Общо взето това е при мен. Ще се радвам ако и ти и останалите момичета споделите с мен вие какви изследвания сте си правили (разбира се ако имате моя проблем) и какви медикаменти сте вземали. Освен това би било добре да споделите с мен дали познавата добър гинеколог в Пловдив, за да потърся и неговото мнение. Благодаря предварително.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Мда, много го изписват този Клостилбегит без задължителните изследвания преди това. Доколкото знам, той стимулира овулацията и се приема след задължително изследване на репродуктивни хормони и цветна снимка на тръбите, защото /ако не дай боже/ имаш непроходимост, стимулирането на овулация е безсмислено и следва излишно тъпчене със силни лекарства. Нека момичетата, които са по-наясно от мен да кажат, но моят съвет е изследване на хормони / FSH,LH,E-2/ - днес ти е първи ден, така че в сряда-четвъртък може да ги направиш; после Прогестерон на 7-ми ден след ову. След това - цветна снимка. Не искам да те плаша, но след толкова време, цветната снимка е наложителна според мен. За Пловдив съм чувала прекрасни отзиви за клиника Торакс и д-р Даскалов, д-р Даскалова; дано и други момичета те насочат. Стискам палци всичко да е наред и скоро да забременееш. Аз днес направих хормоните, остава ми цветна снимка на този етап; по-нататък ще видим Thinking Успех ви пожелавам Peace

# 24
  • Мнения: 2 825
kativk, какво стана, направи ли кръвен тест? Чакаме за резултата  Blush Стискам палци, дано да е положителен  Hug

# 25
  • Мнения: 3 092
И аз се присъединявам към палцестискащите за успех.Само горе главата  Peace
За жалост живея в София и не мога да те насоча към добър лекар в Пловдив  Tired
Дано вашият месец е февруари или март-месеца на пролетта Grinning
Много положителни мисли от мен!

# 26
  • Мнения: 268
Установи, че имам някакво възпаление-хламидия, ако не се лъжа, но не много тежко. Пихме двамата със съпруга ми метронидазол (доколкото си спомням) и сега нямам оплаквания. Освен това ми изписа клостилбегит, кандизол, ломексин.

kativk наистина ли мислиш, че хламидията не е сериозно възпаление?? това е изключително опасна инфекция и е една от честите причини за стерилитет и невъзможност за забременяване! това, че нямаш оплаквания не означава, че си се излекувала. 80% от случаите протичат без симптоми. мисля, че трябва да обърнеш сериозно внимание на това и да повториш изследванията. метронидазол и аз съм пила, за да лекувам анаеробна инфекция, но нямах хламидия и съм учудена, че са ти го изписали. обикновено се пият много силни антибиотици и задължително се правят контролни изследвания. кандизол и ломексин се изписват при лечение на гъбички, сигурна ли си, че това е минало? а за клостилбегита нямам думи. как може да ти го изпишат без да са ти правили изследвания за проходимост на тръбите?? аман от некадърници. това не е безобидно лекарство!! доколкото знам се пие 6 месеца максимум и то при доказана проходимост на тръбите, иначе няма смисъл и нанася само вреда.

Ще се радвам ако и ти и останалите момичета споделите с мен вие какви изследвания сте си правили (разбира се ако имате моя проблем) и какви медикаменти сте вземали.

Изследванията ми бяха обикновените гинекологични - микробиология, цитонамазка и хламидия. съответно проблем беше установен само при микробиологията - откриха ми анаеробна инфекция. пих метронидазол /под формата на Флажил/, от който пък получих гъбички, които излекувах с Гинопеварил и Микомакс. Правихме спермограма на мъжа ми, която също излезе нормална, но имам основания да се съмнявам доколко това е така, защото не е правена в клиника по стерилитет, а в обикновена лаборатория, на които не може да се разчита за прецизни спермограми. лично за мен следващата ми стъпка ще е цветна снимка на тръбите, от което много ме е страх и евентуално ще го предприема, когато събера смелост  Rolling Eyes

виж kati в никакъв случай не казвам всичко това, за да те плаша или обезсърчавам, даже напротив! за твое добро е - ако действително има проблем при вас, колкото по-бързо го отстраните, толкова по-скоро ще се радвате на така желаното бебче! дано да съм ти помогнала! това е от мен. Успех   bouquet  bouquet  bouquet
                                                                               

# 27
Kativt,
Съжелявам мила, че така се е получило! И на мен ми закъснява 4 дни при отрицателни тестове. Ще почакам да видя какво ще стане още ден два и после ще му мисля! При всички положения всичко е божа работа! И ние нямаме проблеми, а вече 4 месеца напразно се опитваме. Убедена съм че всичко при теб ще бъде наред! Когато започнеш да планираш дете като, че ли изведнъж чуваш от всякъде за проблемни бременности на твои познати или за такива, които още нямат дете. Другия вариант е - такива, които са забременели от първия път. И в двата случая ти се изправя косата. В единия - да не станеш от първите, в другия - защо не си от вторите. Следват безкрайните безсънни нощи. Научи се да не мислиш за това как е било при другите! Твоят организъм е уникален и ще забременееш когато той е готов за това! Успех!!!!!!!!!!!!! Дано и двете скоро да празнуваме!!!!!!! newsm10

# 28
  • София
  • Мнения: 1 248
Първо отново благодаря на всички ви. Сега искам да се обърна към neli82. И аз знам за хламидията, че е опасна, но аз се учудих от тази диагноза, тъй като "умният" ми гинеколог каза, че имам наченки на някакви бактерии в ниска степен кандида и трихомона (незнам дали съм ги написала вярно) и каза, че може и да е хламидия. След като вземах лекарствата, каза че нещата са се подобрили. Клостилбегита между другото почти не го пих, защото ми се виеше свят от него. Освен това аз си имам овулация, тъй като тестовете са положителни, а са  ме гледали и на ехограф. Значи проблема определено е някакъв друг. Благодаря neli82, за изчерпателния отговор. Мисля да посетя някой по-свестен гинеколог. bowuu
Petia желая късмет и на теб, защото това чакане направо може да подлуди човек. И въпреки това съм на мнение, че търпението винаги се възнаграждава, така че разчитам на това. 

# 29
  • София
  • Мнения: 1 248
Аз пак да попитам...Вече твърдо реших да отида отново на преглед. Днес ходих до личната ми докторка за направление, обаче ще издава такива от 1-ва дата, затова го отлагам за четвъртък.
Ще кажа на гинеколога, че искам да направя снимка на тръбите, обаче нещо започвам да се притеснявам. Confused
Затова искам да ви помоля, ако знаете каква точно е процедурата да ми кажете, как се прави, опасно ли е, боли ли и кога е най-добре да се извърши? newsm78
Мисля обаче да сменя гинеколога си...Чух, че д-р Казир от Пловдив (Търговски център "Сани") бил добър. Ще се радвам, ако някой има впечатления от него да ги сподели с мен.

Общи условия

Активация на акаунт