Алергия, сенна хрема при възрастен.

  • 696
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 189
Здравейте, от Април месец насам ме мъчи сенна хрема, някаква Алергия. Кихам, сърбят ме очите, като не взема мерки и започвам да кашлям. Предните години ми се появява юни с Опатанол и Назостад за месец решавам проблема. Тази година обаче въобще не се повлия от тези капки и веднага след тях наново. Пих по 10 дни ксизал преди това 10 дни зиртек и бях добре. След време обаче пак. Личната ми каза че 10 дни са млако за ксизала. Ще си направя и тест за Алергия по нататък. Почти съм сигурна че е от прах, но да видим. Моля кажете някой който има следния проблем как се справя. Този ксизал колко време мога да го пия и има ли някакви странични действия. Кое е по-добро Зиртек или Ксизал? Като се уточни от какво е алергията как се лекува?! Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 658
Направете тест за алергии на първо време и в зависимост от резултата трябва да се вземат мерки да се избягват алергените.
Принципно се прави десенсибилизация при алергичен ринит. Мисля че са три курса с хапчета/ капки или инжекции, това алергологът ще ви обясни.
Ксизал може да се пие по-продължително при остра фаза на алергия.
Ако подозирате домашна прах, вземете мерки вкъщи - махате килими, декоративни възглавнички, каренца, покривчици и т.н, всички прахосъбирачки тип сувенирчета. Викате си фирма за професионално почистване и пране на мека мебел и матраци.

# 2
  • Мнения: 4 788
Съвременните антихистамини могат да се пият много продължително време без прекъсване - в някои случаи с години.

Аз съм на Фортекал от 3 години, без прекъсване. Пролет и лято слагам и Авамис в носа. Преди, когато само сенната хрема беше проблем, пиех 5-6 месеца (пролет и лято) Ксизал или Фортекал в комбинация с Авамис за ~4 месеца в пика на цъфтящия сезон. 10 дена не са достатъчни, защото алергенът (напр. пухчета) няма как да изчезне за толкова. Съответно, като ефектът от антихистаминът и/или локалният КС отшуми след спиране, симптомите се връщат.

ПС: Странични ефекти нямам никакви - нито клинични, нито параклинични.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
От пролетта на 2021 съм така. Зимата нямам проблем. През останалото време съм на приливи и отливи, като най- тежко е пролетта. Тази пролет за пртв път посегнах към антихистамини, защото положението стана нетърпимо- подуди, сълзящи очи, постоянно кихане и обилна хрема.
Имах Ксизал от България, но специално върху мен има ужасно действие- много силна сънливост и чувство на безтегловност. Живея в чужбина, помолих в аптеката да ми дадат нещо, което не предизвиква сънливост и т.н., дадоха ми тукашния еквивалент на Алегра (фексофенадинов хидрохлорид), пих го 10 дни и всичко беше наред. Сега отново имам проявления от време на време, но са леки и поносими.

# 4
  • Мнения: 125
И аз търся решение на този проблем Sad От години вече съм така, не от вчера или днес, и то целогодишно.При мен няма пролет, няма есен.... вечер събудя ли се да отида до тоалетната и се почва с подсмърчането и кихането , от там се разсънвам и едва заспивам. После сутринта ,в момента в който си отворя очите същата процедура започва от начало и така поне до обяд... Ходила съм по алерголози, била съм на инжекции по схема около 4 години, като накрая ги прекъснах,защото ефекта пак беше 0лев и само давах пари на вятъра, та така... кихам и подсмърчам и това си е Sad

# 5
  • Мнения: 189
Unbreakable_flower това е ужасно. Защо не се повлиява от нищо? Нашия град е ужасно мръсен, всеки ден чистя прах, който идва от вън. Вкъщи нямам нито килими нито, декоративни неща. Кихаме всички постоянно. Може би смяна на мястото на живот може да бъде добро решение. Зависи от какво е алергията де.

# 6
  • Мнения: 125
Unbreakable_flower това е ужасно. Защо не се повлиява от нищо? Нашия град е ужасно мръсен, всеки ден чистя прах, който идва от вън. Вкъщи нямам нито килими нито, декоративни неща. Кихаме всички постоянно. Може би смяна на мястото на живот може да бъде добро решение. Зависи от какво е алергията де.

Казаха ми, че от прах и полени. При нас също е мръсен въздуха, но то къде ли вече не е ... Като си ходим на село пак кихам. Така че....просто съм се примирила.

# 7
  • Мнения: 189
Ами то ако само кихаш добре ама при мен почва кашлица, едно свирене в трахеята се получава. Много секрет се събира и някакви пристъпи правя ако не взема мерки😔

# 8
  • Мнения: 4 788
Някой опитвал ли е да направи антихистаминово натоварване при Вас? Пият се антихистамини в по-високи дози - обикновено се започва със стандартна доза х4, после се редуцира на х2 и на финала се преминава към х1 или се остава на най-ниската ефективна доза.

Само че това не може да се прави по собствено усмотрение, а изисква медицински контрол/следене.

За да не излезе като реклама, пиша в скрит текст:
Скрит текст:
След години перипетии с алергии и уртикария, и не знам колко алерголога, лекарят, който ми реши проблемите, е проф. Мария Стаевска. Вече 3 години нямам оплаквания.

# 9
  • Мнения: 658
Ами то ако само кихаш добре ама при мен почва кашлица, едно свирене в трахеята се получава. Много секрет се събира и някакви пристъпи правя ако не взема мерки😔
Това прилича малко на астматичен пристъп, освен алерголог, посетете и пулмолог.

# 10
  • Мнения: 125
Ами то ако само кихаш добре ама при мен почва кашлица, едно свирене в трахеята се получава. Много секрет се събира и някакви пристъпи правя ако не взема мерки😔

Повярвай ми, не е добре. Едно е да кихнеш 2-3 пъти, друго е плътно 4-5 часа... навсякъде около мен има тоалетна хартия,че от там ми тече и носа и до обяд общо взето само това правя. Кихам и си духам носа. Ако успея измежду другото да свърша нещо...
Още по тъпото е,че в момента съм бременна и не мога да направя абсолютни нищо по въпроса. Направо не ми се мисли в 8ми и 9ми месец с това кихане..

# 11
  • София
  • Мнения: 9 920
За алергия към полените - кой вариант с Кварцетин беше по-добрата комбинация?
https://www.iherb.com/c/quercetin?sr=2

# 12
  • София
  • Мнения: 261
Здравейте, бихте ли препоръчали капки за лечение/облекчение на сенна хрема , благодаря !

Общи условия

Активация на акаунт