Как прекарвате зимните студени дни вкъщи или забавления за хора на бюджет

  • 12 363
  • 161
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 051
Здравейте
Реших да създам тази тема, защото вече стана студено и като човек с имунитет нула хващащ всеки вирус навън, съм буквално принудена да седя вътре.
Опитвам се да си намеря занимания, но сами разбирате че в един момент се изчерпват. Затова реших да се допитам до необятният океан от идеи в БГ мама Simple Smile И вярвам че ще успеете да ми препоръчате нещо интересно Simple Smile
Може ли да споделите какво обичате да правите вкъщи или поне някакви активности за събота и неделя, които не струват 50-100 лева на излизане? Наистина търся идеи за уикенда, за да не се чувствам отегчена. Търся занимания за сам човек, тоест само за мен. На 35 годни съм, ако има значение. (Нямам приятели и роднини, отговарям на въпроса предварително).
Благодаря на всеки, който ще отдели време за да се включи с препоръка. Желая ви прекрасен ден!

Последна редакция: нд, 05 ное 2023, 12:10 от Lale_Lili

# 1
  • Мнения: 4 212
Зимата е единствения сезон, в който шия гоблени и редим пъзели с децата. Книжки може да се четат он-лайн в Читанка. Разни ръкоделия с подръчни материали, мартенички примерно или неща подходящи за подаръчета да се изработват.
Зимата си почиствах и подреждах гардеробите и шкафовете, измивах си посудата, която рядко ползвам.
При мен зимата се случват и повечето домакински дейности, че ми е по-ненатоварен сезон заради естеството на работата ми.

# 2
  • Мнения: 29 683
- четене на книга
- гледане на филм/сериал
- плетене
- шиене
- сън

Ако излизаш - разходка, зяпане по магазините, сядане на кафе/пейка със списание.

И тук включвам само приятните занимания без готвене, гладене, простиране, оправяне на гардероби и шкафове, прахосмукачки и т.н. домакински работи.....

# 3
  • Мнения: 6 495
Имунитет нула? Бих търсила занимания на открито, които да повишат имунитета. Разходки в парка, в гората, в полето - според това, с което разполагате наоколо. Слънце, вода, въздух, движение.
Занимания за сам човек в къщи:
-  ръкоделия ако умеете, ако не умеете има всякакви варианти да се научите сама чрез клипчета и упътвания със снимки и текст, на всякакви езици
- филми, книги, музика - според предпочитания и интереси
- спорт  - има доста варианти за спорт в домашни условия с онлайн инструктор - безплатни или платени. Трябва ви само постелка за йога, евентуално малки гирички и фитнес ластици.
- пъзели, рисуване по номера, скрапбукинг и т.н. - погледнете хоби раздела във форума
-  коте, куче, заек, рибки, хамстер или друго домашно животно, което да обичате.

# 4
  • Мнения: 5 299
Бих казала, че зависи и какви възможности предлага населеното място, което обитаваш. Аз съм в малък град. Много обичам да стоя у дома, интроверт съм, но понякога имам настроение да изляза да се разходя сама. Често по време на тези разходки снимам с телефона си неща, които ми харесват и ме впечатляват. Носи ми определено удоволствие после да разглеждам тези снимки (и да публикувам от време на време някои от тях тук или във Фейсбук). У дома обичам да чета, да гледам филми/сериали/концерти, да рисувам, да готвя, даже да разглеждам в сайтове за пазаруване неща, които вероятно никога няма да купя.

# 5
  • Мнения: 5 412
Лили, и аз ще ти препоръчам да намериш някакво хоби, което ти доставя удоволствие и може да се практикува вкъщи. Зимата е много благодарен сезон за това, даже не ми стига уикенда понякога.

За имунитета - през уикенда излизай рано сутрин на разходка, тогава повечето хора още спят и вероятността да лепнеш вирус е по-малка.

# 6
  • Мнения: 5 299
И аз за излизане предпочитам часове, в които не е натоварено. Моят случай е по-особен. Работя на половин ден, така че следобедите са ми свободни. Тогава посещавам и магазини, защото мога на спокойствие да разглеждам и пробвам.
Също така съм се заела да уча самостоятелно чужд език. По-скоро за забавление и удоволствие. Ползвам приложение в интернет за целта.
Отделям и някакво време за физическа активност, леки упражнения за тонус.
Ако ми хрумнат други идеи, ще се допълвам, дано да бъда полезна.

# 7
  • Мнения: 5 703
И аз търся идея за хоби но се включвам в темата по повод имунитета.
Ако умишлено се избягва излизане през студените месеци имунитетът се компрометира още повече.
Тук трябва да се измисли нещо, като освен добавки е задължително да се излиза на чист въздух.
За жалост имам наблюдения върху роднина, който прави това (да се затваря вкъщи) и ситуацията се влошава, а говорим за млад човек.

# 8
  • Мнения: 5 299
За затварянето вкъщи може да има много причини. От здравословен проблем до темперамент. Като интроверт, аз например нямам голяма нужда от социални контакти. Понякога ми се излиза, но предпочитам сама, за да не се налага да се съобразявам с друг. Ако въпросът опира само до имунитет, има начини да се подсили, но пак за добър резултат човек трябва сам да го поиска, а не да му се налага.

# 9
  • Мнения: 5 703
Не говорим някой нещо да налага.
Всеки  голям човек би трябвало да знае кои са трите минимални усилия за здраве: чист въздух, храна и сън.
Темперамента не съм коментирала.
И аз съм интроверт и дори в началото започнах да пиша във форума, за да не  губя тренинг да общувам с хора 😆.

# 10
  • Мнения: 357
Причината,поради която не мога да напусна големия град е именно развлеченията ,които имаш на разположение .
Този сезон е посветен на курсове ,театри, изложби,дегустации и т.н. и т.н.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 630
Аз обичам да излизам към 1-2 часа в работните дни. По улиците има много малко хора, в магазина също. Набелязвам си разни задачки и обикалям пеш и си ги върша.
Иначе за вечер вкъщи, другите вече са дали идеи.

# 12
  • Мнения: 3 394
За затварянето вкъщи може да има много причини. От здравословен проблем до темперамент. Като интроверт, аз например нямам голяма нужда от социални контакти. Понякога ми се излиза, но предпочитам сама, за да не се налага да се съобразявам с друг. Ако въпросът опира само до имунитет, има начини да се подсили, но пак за добър резултат човек трябва сам да го поиска, а не да му се налага.

Аз съм екстроверт, но излизането сред природата си е време само за мен. Ходя на дълги разходки, водя кучето на разходки, все неща, които не изискват човешка компания. И в градски условия може да се разхождаш сам, особено сутрин по-рано.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 630
В кварталите по обед и следобед е съвсем пусто. Сутринта ученици, хора с кучета... Пък и е твърде хладно.

# 14
  • Мнения: 7 382
Старая се да се разхождам редовно, в гората или покрай реката, макар понякога да ме мързи. Иначе обичам да си седя вкъщи. Гледам филми, чета, решавам кръстословици.

Общи условия

Активация на акаунт