Февруарчета 2024 - Тема 7

  • 23 886
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 535
Може да сте активни, да правите йога, да вървите по 10 000 крачки и д справите редовно секс, стига да нямате някакъв проблем, предпоставка за проблем, болки и т.н.
С първата бременност след първия триместър не се спирах. Местехме се от София в Бургас и беше едно постоянно пътува е между двата града, събиране на багажи, вдигане на тежко и какво ли не. В осми месец миех прозорци, чистих основно апартамент и подреждах всичко, като междувременно бях и нон стоп по разходи. Но тогава ми нямаше нищо. Никакво проблеми, никакви оплаквания (освен от гадните кортикостероиди за ин витрото).
А сега не мога да мръдна от леглото 🤷

Така че слушайте си лекарите и това е, без излишна паника. ☺️❤️

# 31
  • Мнения: 475
Аз пия 1000 неща, магнерот, инофолик, флебодия, пробиотик, неофолик, нош па (при нужда) и лекарствата ми за мозък 😂
Направо понякога се чудя дали няма нещо сбъркано в мен и защо все на мен, но това е друга тема.
Честно казано първата бреенност я изкарах пак с торбата с лекарства, но някак си имах повече пауър.. сега ми е системно умаломощено, нямам сили за почти нищо.. не е от годините, понеже не е минало кой знае колко време.. явно наистина всяка бременност е различна.

Последна редакция: пн, 06 ное 2023, 07:56 от lovebirds

# 32
  • Мнения: 224
* идея си нямам за каква фб група говорихте по-назад, но си живея чудесно и без такава 🙄 Ако има такава само на пишещите тук, бих се включила

* в началото ми бяха изписали магнерот, заради мн ранни крампи в прасеца; но го нямаше в аптечните складове и пиех магнерич (2×1); от около 2 седмици отново има 💡 освен него, пия (повтарям се може би) - панангин; б12 (на хапченца); вигантол; огестан - като някоя баба се чувствам. Няма, слава Богу, мед предпоставки, но дневните крачки съм ги ограничила до 10к и то равномерно разпределени, защото мн ме стяга, ако прекаля; от секс доброволно се въздържам (щото след вашите коментари за контранкции и дискомфорт в по-предната тема, реших да си имам едно главоболие по-малко); ааа и бързо се уморявам 🤷‍♀️

# 33
  • Мнения: X
аз бих се включила в група само на нас си , защото те в началото бяха бая и доста от тях спряха да си пишат тука и отидоха в тази ФБ група която беше като затвор 🤣

# 34
  • Мнения: 2 242
Относно активността забелязвам че започнах да се замислям кога си струва да се навеждам. Случи се когато намерих стотинки на земята и прецених, че не си струва усилието 😂

Относно фейсбук групи дори не се опитах да се присъединя, когато условието беше да си кажа ника в бг мама. Държа доста на анонимността си. Ползвам социалки за едно, месинджъри за друго и форума за трето и не обичам да ги смесвам.

# 35
  • Мнения: 107
А защо не може да намерите Магнерот? В сайтовете на аптеките пише в коя аптека точно е наличен.

# 36
  • Мнения: 79
Суадела, а контракции имаш ли? Или превантивно зобиш?

Превантивно. Не усещам контракции, и лекарката казва, че корема и матката са спокойни.

# 37
  • Мнения: 96
Да се включа и аз- пия една шепа лекарства, пазя се е силна дума, но опитвам да легна при всеки удобен случай. Доста ми е дискомфортно, сякаш ще се разпадна всеки момент.
Имам болки в таза, срамната кост и едва се раздвижвам след лягане.
За Магнерота-едва намирам, но си взимам 1 кутия, пращам след няколко дни мъжа ми в друга аптека да провери, инструктирала съм и майка ми, ако намери, да купува. Предвид, че пия 3х2, свършвам кутията със скоростта на светлината и винаги съм на ръба да остана без.
За шийката-повече почивка, никакъв секс, без Но-шпа, нищо тежко.
Това ми препоръча АГ, тъй като съм със серклаж.

# 38
  • Мнения: 116
А колко често ви мерят шийката? Всеки месец ли или еднократно? На мен до сега 1 път и да знам трябва ли да изисквам поне още 1 път 😀

# 39
  • Мнения: 1 002
Няма смисъл, имала ли си проблеми, за да ти го изпишат?

Не съм имала проблеми, то при какви проблеми помага всъщност..? Никакви според мен. Единствено в началото нали има болки долу, тогава съм вземала по 1-2 при нужда.

# 40
  • Мнения: 3 640
А колко често ви мерят шийката? Всеки месец ли или еднократно? На мен до сега 1 път и да знам трябва ли да изисквам поне още 1 път 😀
При мен 1 път месечно на консултация и на всяка ФМ също съм искала. 😅 Искай си.

# 41
  • Мнения: 96
И при мен вече всеки месец. В началото ходех по два пъти месечно, но имам проблеми и затова я мереха постоянно.
Искайте си, момичета!
С предишната бременност извадих късмет, защото не я бяха мерили повече от веднъж и родих по-рано от обичайното. Вероятно заради шийката. При мен е физиологичен проблем, но не пречи да се застрахова човек!

# 42
  • Мнения: 2 242
Шийката е първото нещо, което ми гледат на преглед. В началото не го коментираха, но на един преглед попитах и казаха, че ние всеки път я гледаме и от тогава отбелязват само, че е добре. Само веднъж на ФМ ме гледаха с вагинален, през останолото време предполагам ако се скъси и при нужда  и стане на границата пак биха погледнали.

# 43
  • София
  • Мнения: 474
Оп, да се включа и аз, че бях в лека ваканция, ако мога така да го нарека 🙄
И аз пия магнезий, но вечер си имам стягания на корема (безболезнени, но неприятни), които не са по целия корем, а или от едната страна на пъпа, или от другата. Шийката е ок и АГ каза, че няма проблем...цитирам: така ще е, матката се подготвя 🫣 Не ми е увеличавала дозата, пия 3х1 магнерот.
Иначе аз приключих с ходенето веднъж месечно (най-накрая) - на 20-ти съм на последна фетална, а от декември по 2 пъти месечно, явно започва и записите на тонове.

# 44
  • Мнения: 514
На мен шийката ми я гледат абсолютно всеки път, дори прегледите ми да са по-сгъстени (следя се в Надежда). Моята лекарка си е малко по-педантична по принцип, но и слава богу. Искаше да ме види след като изкарах ковид (на 26.10) и тогава ми измери шийката, измери ми я и на последната редовна женска консултация.

Общи условия

Активация на акаунт