Февруарчета 2024 - Тема 7

  • 23 903
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 474
ToniShu , пропуснах да ти благодаря за реакцията ☺️ 🥰

# 46
  • Мнения: 79
Здравейте! Не съм писала от доста време, защото имах проблем с имейла, та възстановяване на паролата и т.н. Astonished Относно фейсбук групата, аз съм в една, наистина активността там е по-слаба, но на мен не са ми искали задължително представяне, просто видях, че и другите го правят, както и  не са ми искали задължително ника в Бг Мама, явно има няколко групи. Sweat Smile Иначе нямам намерението да влизам в никакъв чат, ще е лудница. Ако търсите група за мамешки работи, то препоръчвам "Бременност и майчинство" там е лудница хахаха много е активна и има доста анономини шантави въпроси, но може и нещо полезно да се намери.

Относно пиенето на лекарства, моят лекар е много против комбинираните витамини, за него всичко е маркетинг. Разбира се до някъде съм съгласна с него, от друга страна предполагам, че все нещо си "взима организма" и би ми било полезно, затова не смея да се оставя без нищо. В момента пия на Soligar и Биозин Мама (понеже все съм в някакъв период като в грип). По препоръка на доктора пия B12 и специалният протеин за бременни. Който пък на мен ми е съмнителен, как така за фитнес протеините ще има 1000 варианти, а този ще е единственият в България лицензиран (по негови думи).
По едно време се притесних, че пия и аз доста лекарства, затова сега съм поспряла някои за ларингита, а той пък сякаш отмина сам.

# 47
  • Мнения: 133
Здравейте и от мен, отдавна не съм писала, но редовно си ви чета.
Заради високия риск от прееклампсия, сега започнах да пускам урина всяка седмица и кръвни на две, по препоръка на АГ.
Започнах да пия протеин и аз, тъй като общия белтък и албумина са ми на долна граница. А останалите неща, които пия и те са доста и се чувствам като баба с цяла торба с лекарства, ама така ще е явно...

# 48
  • Мнения: 33
Пиещите протеин, може ли да кажете какъв е точно, че не е като да няма разнообразие.

Иначе четох, че за скъсена шийка ползотворен ефект има и прием на колаген. Него си го пиех и преди бременността и док потвърди, че е ок да се пие. Ако не друго, за кожа/коса/стави винаги е благоприятно.
Мазането с магнезиево олио по корема също дава облекчение за стяганията, когато има дискомфорт.

# 49
  • Мнения: 79
Започнах да пия протеин и аз, тъй като общия белтък и албумина са ми на долна граница. А останалите неща, които пия и те са доста и се чувствам като баба с цяла торба с лекарства, ама така ще е явно...
Кой протеин пиеш Pregnaco ли?

# 50
  • Мнения: 3 640
Мазането с магнезиево олио по корема също дава облекчение за стяганията, когато има дискомфорт.
А, ще пробвам! Купувах го за крампите още 2-3 месец, преди да пиех магнезий и имаше ефект.

# 51
  • Мнения: 50
При предната ми бременност към 25-26 седмица шийката ми беше 1.5 см и така изкарах до края ... дори родих края на 41 седмица. Сега чакам с нетърпение следващият преглед след няколко дни. Понеже съм и с предна плацента и ако започне и шийката да се скъсява.. Предният път не мръдна от 1.5 см цели 3м, като съм пила само магнезий в конски дози и лежах целодневно! Така, че кураж и търпение на всички! Трябва да мислим положително!

# 52
  • Мнения: 535
deizy17 кой колаген пиеш?

Девойки, да ви измрънкам (сефте 🤣)
Детето цяла нощ повръща. Някакъв вирус е лепнал. Но аз като типична майка си го чувам/усещам секунди преди да бликне фонтана и скачам веднага да го вдигна, че да не се задави, защото цялата епопея се развива докато спим. И така на четири-пет пъти. После сменям чаршафи, докато мъжО почисти детето, успокои го и даде вода. Но моят мъж много ми се скара, че не съм се усещала как хуквам и се навеждам, не съм се пазела и т.н. Той е притеснен за мен и бебето и за сина ни, а пък аз едва ли не съм неглижирала своето състояние. То хубаво, ама пусти майчински инстинкт грам не ме пита :"Елино, ти със скъсена шийка ли беше?" преди да ме изстреля мигновено от леглото , за да помогна на вече роденото си дете 🥺
Оффф... Много тъпо ми стана. Според мъж ами не се пазя достатъчно, защото вчера станах да изпържа яйца, докато те бяха навън. С него никога не се караме и сега ми е ... Знам, че е прав и иска най-доброто за мен, но.... Опитвам се да се грижа и за двете си деца, доколкото имам сили .

Малко ми олекна като споделих 😁❤️
А ето и нещо сладко ❤️ Самуил участва в благотворителен календар за събиране на средства за приюта за бездомни животни в Бургас и вчера ми пратиха снимките ❤️

# 53
  • Мнения: 116
А прегледът на шийката всеки път с вагинален ехограф ли е?

# 54
  • Мнения: 2 242
А прегледът на шийката всеки път с вагинален ехограф ли е?

Казват, че най-точно се мери с такъв, но на мен ми я мерят и с обикновен и когато видят, че е доста над 3 не прибягват до вагинален.

# 55
  • Мнения: 96
Мама Еднорог, същият вирус, също през нощта...
Много тежко беше. Не спирай да даваш течности, ORS сокчета на Хип, Ленодиар давах, въпреки, че само с повръщане се разминахме. Пробиотик би помогнал. Диета също.
На дъщеричката ни и мина за ден. През нощта много повръщания. През деня кошмарът отмина.
И аз съм със серклаж, но майчинският инстинкт не можеш да го спреш. Всичко ще мине! Кураж!

# 56
  • Мнения: 133
Да, момичета пия на Прегнако, онзи ден го започнах. Започнах и омега 3 да приемам, четох, че подобрявали кръвотока

# 57
  • Мнения: X
ей момичета айде стига вече с тия вируси бе .Моля ви се стига боледувахме

# 58
  • Мнения: 224
Дами, ей тия гащи пристигнаха сутринта от temu. М са, но според мен отговарят на S, съответно не са ми ок. Някоя иска ли ги?

 https://share.temu.com/XCrxdPqg3MA

# 59
  • Мнения: 33
Малко сте минали на друга тема, но аз пия този колаген, обогатен с еластин и ХК: https://www.amazon.co.uk/dp/B077ZJLGJZ/ref=emc_b_5_mob_i носят ми го от Германия за съжаление, не съм го виждала тук, но съм виждала уникален резултат върху кожата след 2-месечна употреба, та има ефект. Отделно той е основно протеин, така че 2в1 за този период. Иначе са скъпички качествените. Отделно има различни видове - говежд, телешки, рибен и тн. не съм задълбавала много в спецификите, но мисля че е от добавките, които заслужават внимание не само по време на бременността.

Общи условия

Активация на акаунт