💪"Игри на волята: България" - сезон 5, тема 10 (06.11 - 13.11)

  • 105 863
  • 2 340
  •   1
Отговори
# 2 160
  • Мнения: 70
Започвам да съжалявам Мартин. Има проклятието да превръща в урод , всеки до когото се докосне, заиграе или сприятели. А издига и възнася всеки, когото мрази ))). Първи беше Мастагарков - превърна го в чехълче -после се скараха, и Мадагаскар вече е в топ 3 на много хора) . Дунев беше прекалено дълго под крилото му , там вече спасение няма. Дени беше жената -фаворитка на всеки втори - сега е по- черна(лъщяща) и от ...майка си )))
Сега ако успее да надене Единствения пръстен на Ръльо и той запее май прешъс - го връщам в образ Амгъл, а преди няколко , страници , чак за красавец го обявих )))
За това са си виновни само и единствено те, защото те правят избора да играят с него, въпреки че виждат много ясно как мачка другите със злоба. Мартин не е виновен на Денислава за нищо, даже напротив. Той я довлече до този етап на играта. Продукцията също помогна.

Последна редакция: нд, 12 ное 2023, 12:17 от Иван С. 659770

# 2 161
  • София
  • Мнения: 11 755
Иначе съм съгласна, че във втора фаза Рълев изпъква, не мога да кажа, че е играч на втора фаза все още, но него в първа никакъв го нямаше и става все по-добър. Нищо чудно с това темпо в трета да взима всяка игра.
Според мене не е точно така, още помня как изнесе битката с дънерите, когато двама от пичуите се контузиха (Ники и Дани). Но съм напълно съгласна, че с всяка битка ставаше по-добър.
Е, то всеки е взимал някоя битка, освен трагичните играчи. Истински му видяхме способностите във втора фаза. В началото не си личеше, че е претендент за чека. Нямах предвид, че е бил зле, а че не изпъкваше.

# 2 162
  • SF
  • Мнения: 21 564
Започвам да съжалявам Мартин. Има проклятието да превръща в урод , всеки до когото се докосне, заиграе или сприятели. А издига и възнася всеки, когото мрази ))). Първи беше Мастагарков - превърна го в чехълче -после се скараха, и Мадагаскар вече е в топ 3 на много хора) . Дунев беше прекалено дълго под крилото му , там вече спасение няма. Дени беше жената -фаворитка на всеки втори - сега е по- черна(лъщяща) и от ...майка си )))
Сега ако успее да надене Единствения пръстен на Ръльо и той запее май прешъс - го връщам в образ Амгъл, а преди няколко , страници , чак за красавец го обявих )))

Първо, не ме обиждай! Simple Smile
Второ. Харесвам Мастагарков, защото е хубав, много хубав, интелигентен, събран, прибран, обран и много, много можещ на терен. И пъзели решава. Може да е тайна, но аз му я разкрих.
Никакъв Мартин не е изиграл роля за флуидите, които летят към Мастагарков. Сладичкият ми той, Мадагаскарков, който ще се превърне в героя на следващата седмица, ако с това не обиждам някого. Извинявам се в аванс.
Второ, пак не ме обиждай! Но Дени не я харесвам, защото повтаря угоднически не само репликите на Мартин, но и тези на Мишо. Няма собствена позиция и ако не й тактуват раз-два-раз-два, не може да редува краката си при ходене дори. Дано да не обидя някого с това. Извинявам се в аванс.
Дунев харесвам, защото го харесвам от преди Игри на волята, защото са ни малко олимпийските медалисти, защото беше модел в Щатите, защото знае "Ако искаш мир, готви се за война" и защото, подобно на Мадагаскарков, Рълев и Момчил отвява на терен. Може ги много халки, плувания, тегления, дърпания, висилки, успоредки, прескоци. Не е замесен Мартин в Лав сторито Esmee-Дунев, извинявай, ако те обиждам с това. Simple Smile
Иначе цитираният коментар е готин и го използвам, за да го в ключа в дискусия. Лайкнах го, за да няма недоразумения, че всъщност се опитвам да се шегувам.

# 2 163
  • Мнения: 4 693
Харесвам и Момчил, и Рълев, че и Мастагарков, но никой от тях не ми е точно уау Grinning Подготвени са, силни са, мислещи и амбициозни. Мастагарков и изглежда добре Joy

Относно хода на Момчил - толкова очакван и тривиален. Отдавна е ясно, че Момчил не харесва Мартин в играта, както и Мартин не е точно фен на Момчил. Всички знаят, че Мартин дърпа конците при сините и че следващия в списъка му след Дунев е Момчил.

Така че така прехваленият гениален ход на Момчил не беше негов, а на продукцията Grinning

# 2 164
  • Мнения: 747
Да се включа и аз като гледала със закъснение, но изчела всички 23 страници, които сте изписали, активисти такива Simple Smile))
Благодаря на всички, които ми разказа за Юлиан, Мери, ако ти се занимава, разкажи ми Simple Smile
Много яко, че развалиха удобната къщичка на Мартин, колкото принос за Момчил, толкова за продукцията Heart
За мен Рълев беше по-добрият миналата седмица, но уважавам всеки, който не мисли така. Simple Smile Не знам защо е постоянно тази разправия Рълев-Момчил. A сравнение между Рълев и Алекса ми се струва абсурдно. И все пак в този сезон у мен никой не е събудил такава любов, каквато Фифо Joy
Накрая Зори... сетих се за мъките на Генчо миналия сезон, докато се опитваше да ѝ обяснява някакви неща Grinning Иначе физически е пълен топ! Simple Smile

Последна редакция: нд, 12 ное 2023, 12:27 от Sugarchen

# 2 165
  • Sofia
  • Мнения: 3 868
А, с най-големи топки е Виолета, тя винаги всичко си казва и скача на макс

Точно Момчил ми е малко мишок иначе.

 
Тя Виолетка си "скача" вече за спорта.
Ако второто е вярно нямаше да има смелостта да играе сам.

# 2 166
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Харесвам и Момчил, и Рълев, че и Мастагарков, но никой от тях не ми е точно уау Grinning Подготвени са, силни са, мислещи и амбициозни. Мастагарков и изглежда добре Joy

Относно хода на Момчил - толкова очакван и тривиален. Отдавна е ясно, че Момчил не харесва Мартин в играта, както и Мартин не е точно фен на Момчил. Всички знаят, че Мартин дърпа конците при сините и че следващия в списъка му след Дунев е Момчил.

Така че така прехваленият гениален ход на Момчил не беше негов, а на продукцията Grinning
Не е много ясно кой от кого преписа тук. Помним разговора в резиденцията между Момчил и Мартин. И синхрона на Момчил, в който каза, че би дал пари за да гледа Мартин, Виолета и Мастагарков в едно племе. Като гледам, всички потриват сега ръце за предстоящия сеир. Така че ходът си е печеливш, въпреки че беше предвидим.

Виолетиното "право куме в очи" не го приемам точно за наличие на топки, а за грозно налагане на мнение, арогантност и агресия.

Последна редакция: нд, 12 ное 2023, 18:57 от Жабче

# 2 167
  • Мнения: 865
Мартин само помага да видим истинското лице на хората около него - Дени, Рълев, Мастагарков, изкарва ги извън зоната на комфорт. Мудева и Виолета го направиха с Момчил, но той удържа фронта. Според мен неслучайно Мартин го уважава.
Това да се държи сметка кой за кого гласувал не ми е серозно. Не сме на парламентарни избори все пак, за да искаме обективност. Адмирации за труда на Дяволо, но тези анкети реално къде се използват, че чак толкова да им се вживяваме.

# 2 168
  • SF
  • Мнения: 21 564
Ползват се за леки скандалчета от време на време в темата.
Чак толкова много труд не личи. По-скоро са малко тумба-лумба.

# 2 169
  • Stockholm
  • Мнения: 485
Добро утро, банда Simple Smile
Момчи- "Не сега, човек, не мога сега". Това беше точно казано към Дунев. В този момент изпращаха Марто. Дунев има друго време, кога да му благодари на Момчи.
Не съм чела да сте коментирали друг момент от изминалата седмица. Мисля, че беше в четвъртък и Мишо сподели нещо за Момчи: "Той е маниак . Гледал е всички сезони и за всяка игра има изградена стратегия".
Може би бъркам, кой го е казал и в кой момент, но това показва колко и каква подготовка е имал Момчи. Бил е подготвен за много от ходовете на продукцията. Е, тази година имаше доста изненади с местене на играчи Simple Smile.
Според мен Момчи беше малко гузен негонен бяга. Помисли си, че Краси иска да му стисне ръката заради трансфера на Мартин.

# 2 170
  • Мнения: 2 029
И аз забелязах как всеки прехласва Момчил "Велики" че е някакъв Бог и заслужава да спечели. Просто няма по-добър от него този сезон, за това на всеки така му се струва. Предпочитам участник, за който също се говори ама сякаш хората го намразват - Рълев. Момчил без почти никаква стратегия, прекалено добър, прекалено щедър, прекалено мъдър. Рълев освен че е добре физически, иска да прави коалиции и да измисля схеми. Но тази добрина на Момчил може и да се свърже с това че все пак е бил в (Китай или Япония) няколко години, и там хората са различни и обичат всичко да е честно или справедливо. Определено и двамата са доста добри участници. Пожелавам им да стигнат поне топ 4 и да не ги прецака продукцията и накрая победител да не е някой друг различен от тях.
Всъщност всичкото това прекалено си е точно стратегия . Момчил сам казва , че е най-подготвения играч, всяко действие, игра и прочие е анализирано и премислено плюс осъществява  завиден контрол (с редки изтървания, ама му прощават). За едни тези му качества са голям плюс и го харесват , за други фалша си е фалш , дори да е с добри намерения и не го харесват.Трети вярват , че той си е такъв  (чисти душички)
А Китай и Япония ...доброта, човечност  ...не са известни точно  с хуманизма си и високото ценене на човешкия живот Simple Smile))

# 2 171
  • Мнения: 3 467
Изабела и Зорница правят голям панаир в Чакалкаста. На когото му е интересно да ги чуе. Разговорката им е в началото. Зорница си мислела, че 1 огърлица е 1 дума и това я объркало. Развалила направеното. Първите 2 синджира си им били наредени и на двете.
Мислила била. Ами то това беше объркващото за всеки ... И ти трябват максимум една-две-три минути да съобразиш, че не става така.

# 2 172
  • SF
  • Мнения: 21 564
Хм... понеже позаспивах вече, реших, че ми се е привидяло това, че има предварително поставен гердан върху дъската. Хм...

# 2 173
  • Мнения: 39
За анкетата: абсолютно умишлено и пристрастно гласувах за Крум. За мен това беше единствен шанс да отдам почит на Последния Гладиатор. Да, последният, защото Гладиаторите така и те припознаха Рълев като един от своите и не го приеха в групичката на "готините", дори когато бяха останали само двама от тях. За мен, това беше най-запомнящата се сцена от седмицата - как Крум се отдалечава от арената, победен и с окървавени ръце, изпратен без дитирамби и почести, като всеки изгубил битката гладиатор. И горчивото му "Гладиатори, в атака. Ау, ау, ау..."

За Мартин: положението му изглежда цугцванг, но на практика, той може да направи на Вили и Рълев предложение, на което не могат да откажат. На Рълев: силна коалиция след обединението, в която е включен родния брат на неговото агънце Радо. Ако играе срещу Мартин, ще се наложи след обединенито да играе срещу брата на брат си. Кофти, нали? На Вили: да я убеди, че Дени му е скъпа и да обещае да избута дъщеря и толкова напред, колкото му стигнат силите. Вили би ли отказала?

Ако го изиграе така, аз не бих упреквала Рълев и Виолета, че ще се съюзят с него. А на него само бих му казала: "Well played, Mr Morningstar, well played!" Grinning

# 2 174
  • SF
  • Мнения: 21 564
За анкетата: абсолютно умишлено и пристрастно гласувах за Крум. За мен това беше единствен шанс да отдам почит на Последния Гладиатор. Да, последният, защото Гладиаторите така и те припознаха Рълев като един от своите и не го приеха в групичката на "готините", дори когато бяха останали само двама от тях.

А защо отдаваш почит в такъв случай? Може и да не съм те разбрала правилно и затова питам.
Точно заради подчертаното аз не харесвах Гладиаторите в оригиналния им 6-членен състав барабар с Крум в него.
Бяха точно в кавички готини и тук много им се подигравахме.
А тъжното "Гладиатори в атака, ау, ау, ау" на мене ми прозвуча в момента, в който Крум си избра тези, които го пратиха на прощалната гладиаторска атака - тета Виолета и Теодора - за част от гладиаторската клика.
Оправдавам Рълев, защото той дълго играеше бушон на Крум. И Крум го знаеше това. От самото начало, когато бяха още с Гатьо, Матьо, Дани, Мани и вече не ги помня.
Цецо, странно, че имаше и такъв участник, беше там. Странно наистина.

Общи условия

Активация на акаунт