Празнувате ли Коледа?

  • 18 934
  • 431
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 12 044
Не преяждам, а просто ям различни от ежедневието неща. Правя сладки, за които през друго време на годината нямам свободен ресурс. Но и тази година направих само 2 вида, защото преди Коледа бях болна.
Обикновено не обядвам на работа, защото нямам време, а и да имам, не мога да ям, когато нещо не ми е свършено. А през празничните дни у дома ям, да. И ми е вкусно.
А за пазаруване то-дали се замисляме, че вероятно има хора които само около празници могат да се по отпуснат финансово. И затова стават опашки, защото и клиентите, и покупките са малко повече от обичайно.

# 376
  • Мнения: 951
И аз да дам своя дан за преяждането. Преяждаме, почти всички ядем повече отколкото трябва, всеки ден.
Колкото и да се правят повечето на ощипани, факт е угаждането и охолството и излишъкът от храна, с която разполагаме ежедневно и с която злоупотребяваме.
Сигурно има и хора с нормални доходи, които ядат само 2-3 пъти на ден, само когато са наистина гладни и само по количество колкото е размерът на стомаха им, т.е. колкото юмрука им.
Но повечето си угаждаме, глезим се, ядем повече отколкото трябва, обръщаме свръх внимание на храната, убиваме повече животни отколкото трябва, защото ядем повече отколкото ни е необходимо.
И да ме наплюете сега, ще ми накривите шапката Simple Smile

# 377
  • France
  • Мнения: 13 371
Чак пък да си правим труда да те плюем?! И ти не ни кривиш шапката

# 378
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 449
Аз със сигурност си хапнах повече, ама предвид, че ям умерено пред останала част от годината, смятам ми се полага.

По магазини не ходя по време на празниците, чакам работните дни.

# 379
  • Мнения: 3 604
Аз не казвам, че не се яде повече от обикновено, но все пак и това е част от празника. Аз не ям сарми всеки ден, нито си позволявам да се отпусна със сладкиши. Няма нищо лошо в това! Изобщо не ме е срам, че сутрин, обед и вечер “плюсках” сарми.
Не е задължително всички да преяждат по празниците. Нито пък понятието празник се изчерпва с преяждане. Кой както си го направи в края на краищата. Съжалявам, ако някой свързва Коледа само и единствено с ядене.
Ямна, не съм се припознала. Подразни ме израза “плюскане”. Грозна дума.

# 380
  • France
  • Мнения: 13 371
Сигурно е било малко повече като количество, при такова разнообразие да опиташ всичко. Но голямата разлика е в качеството. Не всеки ден мога да дегустирам морски дарове, гъши дроб, пуйка с кестени и други хубавини. Приятно е, защото е тържествено, всички сме се пременили, украсили, говорим на приятни теми (поне мнозинството от нас) децата са в еуфория и не ни занимават. Определено храната не ми пречи. За мен е удоволствие.

# 381
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 449
По принцип плюскането от Нова година до Коледа е проблемно, а не празничните манджи от Коледа до Нова година.

# 382
  • Мнения: 6 895
Толкова много хора работят по празници.. то даже е по-лесно да се каже кой НЕ работи по празниците - общинската и държавна администрация, образователната и социалната сфера. Иначе търговия, логистика, транспорт, ресторантьорство, туризъм, услуги, охрана, разни производства и пр. Пък ако сложим и професии като лекари, полицаи, пожарникари, то излиза, че 80% от населението си работи по празниците.
Така, че се чувствайте благословени ако не работите, а имате "ваканция".

# 383
  • Мнения: 3 604
Толкова много хора работят по празници.. то даже е по-лесно да се каже кой НЕ работи по празниците - общинската и държавна администрация, образователната и социалната сфера. Иначе търговия, логистика, транспорт, ресторантьорство, туризъм, услуги, охрана, разни производства и пр. Пък ако сложим и професии като лекари, полицаи, пожарникари, то излиза, че 80% от населението си работи по празниците.
Така, че се чувствайте благословени ако не работите, а имате "ваканция".

Мая, аз съм си взела отпуск, който е с код “ваканция”, така че изобщо не се чувствам благословена, а съм си точно във ваканция, без кавички. Сигурна съм, че не съм единствена. Това, че някой не работи по празниците не означава непременно, че е защото работи в сфера, която не е ангажирана по празниците. Всеки може да си планира живота така, че да е свободен тогава, когато му е удобно.

# 384
  • Melmak
  • Мнения: 3 487
Мая, не е точно така. Лекарите са на работа само в спешното и по един дежурен в отделенията. Личните лекари и специалистите в кабинети никакви ги няма. Има професии като пожарникари, полицаи, които няма как да почиват на празника, но те са на дежурства.
Много фирми затварят от 24ти още. В една фирма, в която работех подаряваха работните дни между празниците, тоест и да нямаш  останали дни отпуск, просто пускаха всички в дни като днешните между коледа и нг.

Нашият офис е празен, онзи ден минах да си взема нещо. И да работят, са хоум. При нас само най-ниските позиции работят, тези които не могат да оствят нещо несвършено. Останалите почиваме на празниците. Майка ми работи в ресторант и противно на очакванията - не работят. Преценили са целият ресторант да затвори, собствениците отиват на ваканция, а явно клиенти точно по това време на годината нямат.
Козметичката ми също каза, че от 24.12 до 02.01 ще почива.
Нормално е сектора на услугите да работи в силен сезон, особено сега хората пътуват, предстои НГ и заведенията ще са пълни. И въпреки това има и хора в този сектор, които почиват.

# 385
  • Мнения: 2 526
Аз пък похапнах добре в Барселона. Впечатлих се, колко им е вкусна храната, дори и сандвичите. Много съм доволна от тазгодишната Коледа. Море, забележителности и никакво готвене. И съобразяване само с децата. Чудно!

# 386
  • Melmak
  • Мнения: 3 487
Аз пък похапнах добре в Барселона. Впечатлих се, колко им е вкусна храната, дори и сандвичите. Много съм доволна от тазгодишната Коледа. Море, забележителности и никакво готвене. И съобразяване само с децата. Чудно!

Ох, Испания! Там винаги се яде вкусно! Heart

# 387
  • Мнения: 69 318
Добре че мина вече...Коледа де Joy

# 388
  • Мнения: 951
От фейсбук Smiley

# 389
  • Мнения: 10 772
На мен туй ми хареса 😁🤣

Общи условия

Активация на акаунт