Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 75

  • 29 279
  • 755
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 122
Здравейте, имам въпрос - има ли сред вас някой, който пие Т3? С хашимото съм от 14 години и досега съм пила само еутирокс /селен, Д3 и т.н/ но д-р Янкулов ми предписа освен 50 мг еутирокс, Сарита +  и 1/2 хапче от 25 мг Т3. Оказа се , че в аптеката няма такова нещо. Поръчах от турския сайт за лекарства. И така - сутрин пия 50 Еутирокс, а Т3 - към обяд. Има ли значение дали трябва да е на гладно? Док каза, че нямало значение... Къде мога да прочета повече. Дайте съвет!


Аз приемам Т3 четири пъти на ден по 3-4 мкгр. Хапчето го деля на 7-8 парченца. Животът на Т3 е кратък (4-5-6 часа), затова най-добре е да се приема няколко пъти на ден. Т3 достига своя пик 2 ч. и 30 мин. след прием и след това започва да намалява.
Първия прием на Т3 е към 6 ч. сутринта, заедно с еутирокса (н агладно), втория към 11 ч. пак на гладно, третия към 16 ч. на гладно и последния преди лягане. Забелязала съм, че с храна по-малко се усвоява.
Основната идея и смисъл на приема на Т3 е да се приема няколко пъти на ден. Не е задължително да е 4 пъти, може два или три пъти, но само един, според мен, е твърде недостатъчно.

# 76
  • Мнения: 1 529
Като сме се заговорили за т3, знаете ли, че вече е в дефицит и в Турция? Какво ще правим, ако и там изчезне, не знам. Аз без него ставам парцал. За мен приемът на т4 общо взето е без значение, но т3 ми е жизненоважен.

# 77
  • Мнения: 122
Ох, и аз съм така... Дано не го спират или дано поне го пуснат пак в Гърция. На мен последно преди месец ми донесоха от Одрин и е имало навсякъде. Знам че от Мексико поръчват също, което се води и най-доброто уж. 20 долара са 100 таблетки и доставката е още 10 долара, обаче се плаща предварително с биткойни или пращаш парите в плик на посочен адрес в Тексас. Въпреки че звучи съмнително, пратките се получават. Просто трябва да е записан коректно адреса за получаване.

# 78
  • Мнения: 7 294
Бонго... Open Mouth

Ох, с това т3 се чудя и мая... Когато го приемах еднократно 12,5, бях много добре. След четене в темата реших да пробвам няколко пъти на ден. Първо, два пъти по 12,5, после разделих на 4 пъти по 6,25. Което е условно, де, щото хапчето не се дели по равно, къде се отчупило по-голямо парче, къде по-малко, разтрошава се...
Отделно, имам промени в цикъла (твърде работещи за възрастта ми яйчници), оттам естрогена май ми идва висок. Тези промени ги свързвам с повишената доза на т3, нищо, че намалих дозата на отделните приеми.
Аз го приемам по сходен на Рокс начин - в 3ч през нощта, 8ч сутринта, 13,30 следобед и към 16,30ч
Подезично го взимам, все гледам да е на гладно, ама мен все ме тормози, че нямам достатъчно отстояние от добавките ми.

Вече не знам как да ги въртя тези хормони, колко, как и т.н. Много ме напряга това Confused

# 79
  • Мнения: 122
А добавките пречат ли на усвояването на Т3?

Стела, както се чувастваш най-добре с Т3, така си карай. По усет действай. Повечето хора на няколко приема им е най-добре, но това не е задължително. Най-важното е да се чувстваме добре

# 80
  • Мнения: 7 294
Ами нали по принцип т4 трябва да е с отстояние от добавки. По логика, т3 също... Thinking  не знам и аз.

# 81
  • Мнения: 427
Включих по- редовно Т3- 2 пъти по 6,25 мгр. и мисля се отрази на цикъла. Отделно, че вероятно според годините съм перименопуза, но много шантав цикъл: по -обилен и днес е 7 ден и все още има зацапване, а досега никога не е бил толкова дни.
Може би ще спра Т3.

# 82
  • Мнения: 28 051
Желязно ветрило, в какъв смисъл "по-редовно"? Преди как го приемаше?🤔
При мен няма проблеми с цикъла, даже сякаш стана още по-лек и безпроблемен. Направо не го усещам, никакъв ПМС.

# 83
  • Мнения: 427
Преди време се опитах да въведа Т3 и почувствах, че ми стана лошо едно такова, след 2- 3 дни прием. Не знам дали е било от това. При мен Т3 не е толкова ниско, но реших да видя как ще ми се отрази прием. Сега не ми е лошо, нищо не усещам.

# 84
  • Мнения: 28 051
А какви ти бяха нивата на Т4 преди това? Кортизол изследвала ли си (имаше май някаква връзка с въвеждането на ТЗ)?

# 85
  • Мнения: 427
T3- 4,42 (3,1- 6,8 реф.)
Това е най- доброто постигнато Т3 откакто пия хормон (1г. 3м.). Открих, че пиенето на еутирокс посред нощ вдигна Т3 и Т4 (17,65).
Температура сутрин преди няколко дни 36,5.

Кортизолът предполагам е в небесата. Винаги съм била силно тревожна, притеснителна, все бързам и аз не знам за къде, на агресия ме избива и т.н. Пия Ашваганда, чудна ми беше на Хималая, жалко че я няма вече. Сега пия на Доктор Бест, нещо не ме кефи сякаш.

Естрогенова доминантност също- кистозни гърди, вероятно ми бълбука мозъкът от естроген, защото съм супер слаба. Мигрена от момиче, която от няколко години е всеки понеделник.

# 86
  • Мнения: 125
Много се притеснявам и аз с проблемното доставяне на Т3. Имам за почти година от турския. Аз също го приемам на 4 приема, заради бързият му разпад. Гледам да има поне 3 часа от добавки и да е на гладно. Бе не е лесно постоянно нещо следя, но пък се чувствам добре.

# 87
  • Мнения: 7 294
Радост, значи си увеличила. Беше на два приема, доколкото помня. Явно така ти е по-добре Simple Smile Сега общата ти доза каква е?

# 88
  • Мнения: 125
Точно това направих, Стели. Увеличих дозата и приемите през деня на Т3. Към края на януари ще пускам контрола. Смених и Еутирокса с Тирозинт

Последна редакция: ср, 06 дек 2023, 14:00 от Radost :)

# 89
  • Мнения: 4 350
Желязно витрило,при висок кортизол глицина е много подходящ.

Общи условия

Активация на акаунт