Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 75

  • 27 582
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 23 196
Здравейте, има ли някой от вас с нисък (под нормата) добър холестерол HDL?
LDL ми е в норма.
Да, аз, имах лека стеатоза на черен дроб, хипофункция, занижени вит Д, Б, феритин и всичко това показа слаба инсулинова резистентност.Като наместих нещата се оправи и холестеролът, черният дроб се подобри.

# 61
  • Мнения: 76
Ами не са ок хормоните, освен Т3 който е приличен. ТСХ е висок, Т4 е под средата т.е. нисък, хипофункция си е това.  Не знам хормон вземаш ли. Също така задължително изследване за витамини - желязо, вит.В12 и Д

Не са ли в референтните стойности, знам ли.
Аз винаги по това се водя. Иначе Желязото е ок. Магнезий, Витамин Д и Б ми бяха ок преди месец.

А аз нямам сила да стигна от едната стая до другата. Сърцето ми ще изскочи направо. Нямам апетит и отслабвам. И всичко това след някакъв вирус пред месец.
Кръвното ми постоянно е ниско и с близки граници. 90/70 или 100/80 Замаяно ми е.
В понеделник съм на ЛЛ, а във вторник на ендокринолог.

Момичета отчайвам се. Имам дете, което не мога да изведа никъде, а съм сингъл мама. Добре, че е майка ми да го гледа и извежда, че аз съм много отпаднала.
Понякога даже си плача от чувството за безполезност.

Да не сте изкарала някаква пневмония. Аз бях така след Ковид преди 2 години, но се възстанових в рамките на месец. Вижте си дробовете, тази умора може и със скрито изкарана пневмония да е свързана.

# 62
  • София
  • Мнения: 74
Здравейте момичета ,
Когато ми откриха че имам хашимото резултатите ми бяха много над нормата и за 1 год бях напълняла 22кг и сега не мага да сваля грам. А много ми пречи . В момента резултатите ми са в норма. Някой правил ли е някаква диета или някой специалист да ми препоръчате ? Благодаря ви предварително!

# 63
  • Мнения: 117
Явно хипофункцията не е компенсирана, щом не можете да свалите килограми. "Резултати в норма" нищо не значат, ако имате симптоми. Според мен, при Хашимото хормона си е задължителен.

# 64
  • Мнения: 244
Да не би Хашимотото Ви да е комбинирано с Инсулинова резистентност? Правили ли сте си изследвания за ИР? Доста често Хашимото и ИР вървят ръка за ръка.

# 65
  • Мнения: 10
Здравейте, на всички.

От 2019та година съм с установена хипофункция, като през този период имам една неуспешна и една успешна бременност на здраво дете. През цялото време контролиране на ТСХ при д-р Начев.В момента приемам 50 мг л-тироксин и излседванията ми последно бяха следните:

ТСХ - изследвано септември 2,47 (0,300-4,200)

изследвани август:
ФТ3 - 4.51 рмол (3.10-6.80)
ФТ4 - 15.1 рмол (11.90-21.60)


От май месец тази година страдам от косопад, като пробвах да пия различни витамини за това - приорин , чист биотин, слагах ампули за коса и тем подобни - в резултат косопада намаля, но не е спрял и косата ми страшно изтъня. За щастие поне не се виждат участъци без коса, но общото усещане е, че косата ми е доста отслабнала. Освен това имам и намалено либидо. Имам нужда да сваля 2-3 кг, но може би от липса на мотивация не се получава. Като цяло се чувствам добре, но се чудя дали нещо трябва да направя и излседвам, за да подобре общото си състояние. Четох и за приема на хормона Т3, но не знам в какви случаи се приема и дали моят е от тези. Разбрах, че часовете при д-р Недялкова се записват доста трудно. Ще се радвам да чуя вашите съвети Simple Smile

Хубав ден!

# 66
  • Мнения: 274
Здравейте, имам въпрос - има ли сред вас някой, който пие Т3? С хашимото съм от 14 години и досега съм пила само еутирокс /селен, Д3 и т.н/ но д-р Янкулов ми предписа освен 50 мг еутирокс, Сарита +  и 1/2 хапче от 25 мг Т3. Оказа се , че в аптеката няма такова нещо. Поръчах от турския сайт за лекарства. И така - сутрин пия 50 Еутирокс, а Т3 - към обяд. Има ли значение дали трябва да е на гладно? Док каза, че нямало значение... Къде мога да прочета повече. Дайте съвет!

# 67
  • Мнения: 11 877
Има момичета, които вземат Т3 и ще се включат предполагам, изчакайте.

# 68
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
И аз пия Т3, но моята лекарка ми каза двете да ги пия сутрин на гладно.

# 69
  • Gotham City
  • Мнения: 220
И аз приемам половин таблетка от 25 мкг Т3, но я разделям на два приема за деня. Сутрин на гладно с Аку тирокс и следобед към 2 - 3.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 164
Здравейте, днес си пуснах изследване на ЩЖ, 40 дена след леко повишаване на дозата (от 50 мкг на 62.5 мкг Еутирокс):


За сравнение, изследване от 26.10.23 г. при прием на 50 мкг:
TSH 3.21, FT4 14.45, FT3 3.66 (същите реф.ст-сти)
Мислите ли, че трябва да завиша дозата или да си продължа на 62.5 мкг?
Схемата, която ми е назначена след изследването от 26.10 е 4 дни по 75 мкг и 3 дни по 50 мкг.

# 71
  • Мнения: 1 518
Изкарайте още 40 дни на 62,5, но си ги разделете по равно всеки ден, а не 75/50. С този тип редуване почти никога няма да сте сигурна дали дозата ви е достатъчна, особено ако пускате изследването след ден на 50 мкг.

# 72
  • Мнения: 274
И аз приемам половин таблетка от 25 мкг Т3, но я разделям на два приема за деня. Сутрин на гладно с Аку тирокс и следобед към 2 - 3.

Това е странно... Такава разлика в приема на назначен от лекар Т3! Ще се радвам, ако се включи някой по-запознат с начина на усвояване на този хормон. Дали трябва да се приема на гладно или храната не му влияе? И защо приемите се  разделят - сутрин и след обяд?

# 73
  • Gotham City
  • Мнения: 220
Т3 не ми го назначи лекар, самоназначих си го заради лоша конверсия. При прием само на синтетичен Т4 25 мкг имам отлични показатели на Т4, даже отидоха над горна референтна, а Т3 на дъното константно. Имах и известни симптоми на хипофункция. На базата на многократни кръвни изследвания и благодарение на темата започнах Т3.
Специално искам да благодаря и тук на bongobongo за насоките, които ми даде Flowers Hibiscus
А защо на два приема ли? Четох, че Т3 се усвоява много бързо от организма, за часове. Разделяйки дозата на малки порции, снабдяваш организма равномерно с необходимите количества хормон.

# 74
  • Мнения: 1 518
Който включва т3, да внимава с т4. Обикновено трябва намаляване на т4. Аз лично, откакто реших да пробвам акутирокса със същата доза, която взимах като еутирокс, се предозирах стабилно. Тсх ми падна на 0,07😅. Намалих акутирокса с 20 мкг пък ще видим след 3 месеца какъв е резултатът. Иначе предозирането ми се отрази с вдигане на кръвно и зашаматена глава😂Общо взето не предполагах, че съм предозена. При акутирокса с повишено внимание дори и да не взимате т3.

Общи условия

Активация на акаунт