Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 75

  • 22 249
  • 733
  •   1
Отговори
# 645
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 823
Съвсем замръзна темата🥶 Или прегрешавате тихомълком, или  сте гушнати на топло и не ви се пише. При мен нищо ново. Карам си по режима. Малко ми се изчерпи вдъхновението да готвя. А и мръФките взеха да ми омръзват. Трябва да измисля нови рецепти. Тази вечер имах пушена сьомга и супа, без фиде с горгонзола. И с тайчи се занимавах малко.
Последно съм решила да си правя създърма. Намерих рецепта, сега като намеря и време ще се заема със задачката.
Приятна вечер!

# 646
  • Мнения: 32 481
Е, то не може всеки да пише нон стоп Grinning
Аз какво да кажа. Бях на кардиолог и каза, че със сърцето съм наред. Имало там някакви драскулки на кардиограмата, но те говорят само това, че съм напрегната и каза да се кротна и да не се филмирам много.
Кръвното каза, че е супер. Органически сърцето си е супер.
Та се поуспокоих, защото имах някакви тъпи епизоди, ама явно се оказаха нещо като паник атаки.
Та се поуспокоих, ама след 2 часа пак ме втресе, ама медитирах и се кротнах яко.
После силови бавно и лежерно + от тай чито също не много бързо.
Спорта действа много добре на психиката.

# 647
  • Мнения: X
Аз "мезя" сериозно... Нямам с какво да се похваля, освен с +1кг повече.
Елора, много се радвам за резултатите ти! Yellow Heart То в днешно време спокойни хора има ли? Може би... На село...

# 648
  • Мнения: 13 726
Трудна работа това със спокойствието... Макар че пък забелязвам и друго при мен. Промяната в навиците, която предприех заради ИР, в крайна сметка ме направи и по-спокойна и уравновесена.
Дали е стабилизирането на кръвната захар, дали е попълване на дефицити, дали е по-доброто наспиване. А може би и самият мироглед - осъзнатата грижа първо за себе си и пречупване на ежедневните неща през това. Вероятно всичкото наведнъж, а не само едно от тези неща, но е факт че така ми е по-добре.
Не съм станала някакъв спокоен темерут, разбира се. Но на фона на това, което бях преди, промяната е съществена и много ми харесва.

# 649
  • Мнения: X
При мен повишаването на тревожността, както и при повечето хора, е сезонна. Напоследък съм станала по-напрегната и сприхава. Забелязвам и проблем със съня. Ако преди заспивах щом помириша възглавницата, сега се въртя и заспивам към 1-2 часа през нощта.
Натка, права си за НВ-ВМХ. Когато орежа максимално Вх и се адаптирам хем имам много енергия за деня, хем сънят е пълноценен. Тази зависимост към Вх е много затормозяваща. В последно време обаче съм закъсала и с храната, и със спорта... Затова само ви чета. :*

# 650
  • Мнения: 131
Може ли да се направи обременяване с глюкоза след като вече приемам Метформин ? Или няма да покаже нищо ?
Мерси
Аз съм -3кг за една седмица 😊

# 651
  • Мнения: 190
Няма проблем да се направи обременяване с глюкоза.Идеята е да се види как действа медикамента.

# 652
  • Мнения: 131
Няма проблем да се направи обременяване с глюкоза.Идеята е да се види как действа медикамента.


Аз го приемам от Събота , да направя ли значи това изследване сега или да изчакам още ? И трябва ли да пия сутрин лекарството и тогава да отида или да не го пия ?

# 653
  • Мнения: 32 481
А защо ще правиш обременяване?

# 654
  • Мнения: 125
Здравейте.
Никакво скришно ядене. На ръба съм да видя 6 като първа цифра на кантара и много се вълнувам. Когато си бил 100+ и видиш, че всичко, което правиш си струва и дава резултат е много хубаво. Покрай болестите много се замислих за отношението, което имах към себе си. По принцип съм много чувствителна, все другите са по- важни, все гледам да се съобразя и се докарах до това положение. Бях стигнала дъното във всяко отношение. Вече съм различна и не позволявам кое да е да ме изкара от вътрешната ми нирвана Smiley
Да ви кажа една две дихателни практики, които успокояват.
"Пръвата е :
- вдишайте през носа
после без да издишвате, вдишайте още малко въздух
издишайте бавно и продължително през устата. Това се прави 4- 5 пъти.
Втората е:
-Една друга техника, която често използвам е това, когато имам нужда да се успокоя, да дишам само през лявата ноздра. Дишането през лявата ноздра се свързва с дясното полукълбо, което се асоциира с креативното мислене, но също така стимулира и парасимпатиковата нервна система – която се активира, за да ни успокои.Можете да вдишвате през лявата ноздра (бройте до 4), после задръжте въздуха за още 4 отброявания и издишайте от същата ноздра в продължение на още 4 отброявания. Повторете няколко пъти.
Третата е:
-Друг начин да повлияем на емоционалното си състояние посредством дишането е да издишаме по-дълго и да вдишваме по-кратко. При вдишването се активира симпатиковата нервна система (тази, която опростено казано ни активира), а при издишване се активира парасимпатиковата нервна система (успокоява ни). Това е техника, която използвам вечер, когато мислите се състезават в ума ми и не мога да заспя. Фокусирам се върху по-дългите издишвания. Всъщност, дори самият фокус върху дишането е достатъчен, защото това не само променя процесите на физиологично ниво, но и отмества фокуса ни в настоящето. Трудно е да мислим за повече от едно нещо в даден момент."
Копирала съм ги от сайта на Инес Субашка. Обичам да я чета. Лично на мен много ми помагат.
Днес менюто е кисело зеле със свинско и джумерки. Хем класика, хем скучно Stuck Out Tongue
Довечера тренировка за дупе и май това са ми плановете за днес.

# 655
  • Мнения: 660
И аз следя Инес. Дава добри съвети.
Обядвах режимно пиле на грил - е, не беше това, което трябва да бъде.  Опечено във фурната става по-добре

# 656
  • Мнения: 13 726
Аз пък много обичам на грил пилето, във фурната по-малко ми харесва. Или в еърфраера изпечено, кожичката става точно като на грил а вътре месото е много сочно. Откакто си купих такъв уред, не съм пекла във фурната.

Това кофти време ми обърка плановете за пътуване, а едното нещо което исках да си пренеса беше точно еърфраерът... Дано скоро да успея, че ще ми подобри доста диетата, която е безобразна през последните месеци. Е, сравнена със стандартното хранене на околните не е зле но не е каквато трябва като за нас... Учудвам се че не съм напълняла, даже съм и свалила малко, но имам редовни фастове и го отдавам на това ми интервално хранене. Не са някакви подвизи с дълги фастове, но пак вършат работа явно. Отначало като се преместих тук бях взела да бухвам малко тук-там, но нещата си дойдоха бързо по местата.

# 657
  • Мнения: 660
Ами тя технологията е една и съща... Единствено пестиш време и енергия, ако приготвяш малка порция. Ако ползваш двукратно - е едно и също. Горещият въздух като си пуснеш вентилатора е 1:1 еър-фраера.

# 658
  • Мнения: 853
Елорабраво хубави резултати. Много се радвам
Данилу[/b ❤]всеки ден надничам но като не видя че някой е писал а и нямам.какво толкова да кажа се въздържам 😂
Аз правих свински пържоли и гъби с масло. Едното 7 минути другото 15 че мм взел вратни и те малко по-месести нещо тоя път.

И при нас дават нещо да вали идните дни, но тк температурата я дават минус 2 сигурно ще е някой сняг.  Децата много искат аз въобще 😂

# 659
  • Мнения: 259
Искам да ви припомня, за кафето  за отслабване, на биохерба, (без стевия,- щото са два вида),  за което разказа Елора. От около месец го пия, по 1, 2 пъти на ден, с масло, разбира се. Състава му е много интересен, с малинови кетони, л карнитин.... Нещо забелязах, изтъняване на силуета, може би, изхвърля водата... Пробвайте го. Аз задържам кг, януари ще стане година. Не правя никакви дом. сладкиши с подобни продукти, ако искам сладко, си купувам. Започнах да си записвам и тегля храната, за калкулатора на Шарпи( на бг. език), на Долче е на англ. От юни съм без медикамент.  Правя част от групарските тай чи упр., доста са активни и кученцата ми се разбягват. С две думи- страхотни сте, радвам се, че открих групата. Най- полезната по темата из цялото пространство. И аз се смятам от групата на отл., моя инсулин на гладно е 3,9 Захарта ми беше 4,24. Чета ви, всеки ден. Сега отивам, да събирам активни крачки.

Последна редакция: ср, 29 ное 2023, 15:20 от Galina Georgiev

Общи условия

Активация на акаунт