Привлича ме друг мъж

  • 13 382
  • 212
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 6 316
Това е глупост, мислите не винаги могат да бъдат контролирани, а признанието би шокирало мъжа и. Изобщо много глупости се изписаха в темата, особено да си пише с него и да флиртува, за да си го изживеела. Така ще си го изживее, че ще го поеме без да се усети. Хайде малко по адекватни съвети в темата

# 181
  • Мнения: 1 880
Явно някакъв млад човек ги пише тези глупости
Всяка изневяра се разбирала, дада, says who

Съветите за изживяване имат резон, ако жената е склонна да си съчинява глупости и тръгне да си разваля семейството. По-неадекватно е да се плямпа, че това непременно ще доведе до катастрофа. Пак дрънканици на хора без жизнен опит.

# 182
  • Мнения: 11
Да мислите за друг са изневяра, не физическа, но психическа. За един мъж това е ужасен удар право в егото, така че ако смяташ че няма да отмине просто му признай вместо той да разбере за това по - късно. Признанието е акт на доверие и желание от твоя страна, че осъзнаваш грешката си и че искаш да си с мъжа си.

Ехаааа, това е толкова нелепо, че за момент ме остави без думи, и трябваше да го прочета няколко пъти. Вие сериозно ли??? Да признава мисли???

Ще се опитам да обясня по-ясно, знам че е трудно за разбиране.

Не става въпрос за мисли. Мисли има всеки. Виждаш яка мацка на улицата и ти минава някаква мисъл и заминава. Гледаш любимия ти актьор в някакъв филм и си мислиш какво искаш да му направиш, минава и заминава.

Да имаш желание и влечение към някой друг, който освен това е и физически достъпен е вече друг въпрос. Особено ако не премине за няколко дена, а се задълбочава все повече и повече.

Но не това е което трябва да признае. Жените не изневеряват просто така. За да се стигне до този момент, че жена да пожелае друг има някаква причина. Има проблем във връзката - или е липса на внимание, любов, разбиране, подкрепа, мързелуване, рутина все има някакъв проблем.

Това което трябва да признае авторката, първо пред себе си и след това към партньора си е какъв е проблема. Защото това е само и единствено между тях двамата. Комуникацията в една връзка е едно от основните неща. Ако нямате комуникация и всеки се затваря в своята половина на ума си, няма да го бъде. Както казах трябва да сподели че се чувства тъжна/отдалечена/отблъсната ако щеш. Да се опита заедно да намерят решение на това което я мъчи било от негово действие или бездействие.

Ако не се получава и види че няма разбиране или промяна от другата страна, че мислите за другия продължават да не и дават мира и ден и нощ - да тогава е логично да сподели със своята половинка. Залъгването, криенето, изневярата ако се стигне до нея са много по-лош вариант от това да бъдеш открит и честен. В крайна сметка както казах рано или късно всичкото това подтискане на емоциите и криене няма как да бъдат скрити по един или друг начин. Или ще избият в скандали и каране между съпрузите или жената ще кривне. Тогава вече ще е късно, щетата ще е много по голяма.

Знам как звучи но се замисли за последствията, ако нищо неподозиращият мъж един ден разбере че има нещо между тях. Загубено доверие и лъжа са по-лошия вариант от това да бъдеш открит.

Пак казвам - моят съвет е да опита да разреши проблемите между нея и съпруга и, но ако вижда че това няма ефект дълготрайно да сподели своите мисли и притеснения с него вместо да му изневерява ако се стигне до там. Това е единствения и шанс, защото повечето мъже не биха простили изневяра, особено физическа.

# 183
  • Мнения: 1 925
Скрит текст:
Явно някакъв млад човек ги пише тези глупости
Всяка изневяра се разбирала, дада, says who
Съветите за изживяване имат резон, ако жената е склонна да си съчинява глупости и тръгне да си разваля семейството. По-неадекватно е да се плямпа, че това непременно ще доведе до катастрофа. Пак дрънканици на хора без жизнен опит.
На мен в никакъв случай не ми се вижда резонно, особено със съседа. Може да е резонно, ако срещнеш непознат на круизен кораб, изживяваш го, обаче ни го знаеш кой е, ни можеш да го намериш, тоест няма вариант да започнеш да му висиш под прозореца. И пак можеш да си спестиш да изневериш на мъжа си, нали, но да кажем, че няма да си развалиш семейството. Обаче със съседа...
Естествено, че не всяка изневяра води до катастрофа. Има мъже, които прощават на жените си цели паралелни връзки и си ги прибират обратно. Има и жени-хищници, начесват се и им минава. Поне така твърдят, де, въпреки че точно от такива в реала няма отърване.
Малко като с любовниците мъже. Ти си мислиш, че като е женен ще е секс, почивки и ресторанти, той решава да си напусне жената и да й остави всичко, за да изживеете красивата си любов в някоя гарсониерка. Scream

# 184
  • Мнения: 1 257
Да мислите за друг са изневяра, не физическа, но психическа. За един мъж това е ужасен удар право в егото, така че ако смяташ че няма да отмине просто му признай вместо той да разбере за това по - късно. Признанието е акт на доверие и желание от твоя страна, че осъзнаваш грешката си и че искаш да си с мъжа си.

Ехаааа, това е толкова нелепо, че за момент ме остави без думи, и трябваше да го прочета няколко пъти. Вие сериозно ли??? Да признава мисли???

Ще се опитам да обясня по-ясно, знам че е трудно за разбиране.

Не е трудно за разбиране, а просто е написано от човек без практически опит, който теоретизира. Нарисуваният сценарий дори не е нереалистичен, а направо фастастичен.

# 185
  • Мнения: 1 880
Съсед, чужденец, еднократен, многократен - това са подробности.
Който е тръгнал да изневерява може да се "счупи" и от най-благоприятни обстоятелства, друг може да преживее втори мостове на Медисън.
Аз само сложих на везната кое би било по-малкото зло, по моя субективна преценка: да не казва нищо и ако смята две години да бленува по съседа, поне да излезе на кафе с него, да види може ли да говори членоразделно

random_dude никой няма време да чете чаршафи с джейн еър обяснения в стил "но тогава ще бъде твърде късно" и "щетата ще бъде много по-голяма".
И "комуникацията е едно от най-важните неща".
Нещо се самоубеждаваш, но тези неща могат да се описват подробно и в лични дневници, само предложение

# 186
  • Мнения: 11
Да мислите за друг са изневяра, не физическа, но психическа. За един мъж това е ужасен удар право в егото, така че ако смяташ че няма да отмине просто му признай вместо той да разбере за това по - късно. Признанието е акт на доверие и желание от твоя страна, че осъзнаваш грешката си и че искаш да си с мъжа си.

Ехаааа, това е толкова нелепо, че за момент ме остави без думи, и трябваше да го прочета няколко пъти. Вие сериозно ли??? Да признава мисли???

Ще се опитам да обясня по-ясно, знам че е трудно за разбиране.

Не е трудно за разбиране, а просто е написано от човек без практически опит, който теоретизира. Нарисуваният сценарий дори не е нереалистичен, а направо фастастичен.

Уважавам мнението ти, но ако трябва да съм честен говоря от личен опит. И то не един път. Но това е друга тема, не смятам да описвам моят личен живот в тази тема.

Нормално е да има различия в мненията, все пак разни хора разни идеали. За мен честността в една връзка е много по-важна от верността. Да няма безгрешни хора, въпроса е на принципи. Човек да може да застане и погледне човека с който е преживял част от живота си и да може да му признае спокойно и открито чувствата си без да трябва да се крие и притеснява. Това е знак че му пука за теб, че съжалява и че иска да е с теб.

Сега за хващането в крачка. Да прави сте може и никога да не разбере. Но това прави ли го по-добре за някой от двамата? Не. Нейната съвест ще е чиста ли? Не. Ще е щастлива ли? Може би да, може би не. Но все пак трябва да е готова и за сценария един ден това да се разбере и трябва да е готова за всички последствия от своите действия.

Въпроса е как човек избира да живее и какви са неговите принципи. За мен лично, аз не бих искал да живея с жена която ме лъже зад гърба ми или ми изневерява, дори и никога да не разбера.

# 187
  • Мнения: 6 316
Такива мисли, които не и дават мира ден и нощ, в повечето случаи си имат диагноза и медикаментозно лечение. Но не мисля, че тук става въпрос за психиатричен проблем.
Обикновено такива несподелени желания, чувства и дори любов ако не бъдат подхранвани от отсрещната страна, преминават за определен период от време - дни, няколко месеца или дори година две в по тежките случаи.
Важното е да не допуска тези желания да бъдат подхранвани, да не допуска сближаване, без флиртове, шегички, закачки и задушевни разговори. И така ще отминат.
Може да се концентрира върху отношенията с мъжа и, да опитат нови неща, да отидат на почивка само двамата или с децата, като цяло да прекарват повече време заедно. Това също би помогнало.

# 188
  • Мнения: 6 926
То пък и колко да е мега супер як тоА съсед, че чак да не можела да спре да мисли ... филми, филми, в главата ти авторке.

# 189
  • София
  • Мнения: 13 154
Според мен жената просто я е засърбяло, защото някой е привлякъл интерес в скучното й ежедневие. Изобщо не мисля, че е нужно нещо сериозно да куца на връзката й. Даже обратното, липсата на сериозни проблеми понякога водят до такива залитания. Разликата между мъжете и жените е, че мъжете могат да не влагат особена емоция. Но тук говоря за емоция, не някакви супер дълбоки чувства и любови. Жените просто обичат емоции и понякога сами си ги фабрикуват там, където ги няма.

# 190
  • Мнения: 7 562
Баба ми казваше, че един мъж, трябва да познава жената от кръста надолу, а не нагоре...
Че, един мъж не трябва да знае с точност, какво ти се върти в главата, но така и не успях в този живот да й приложа знанията.

# 191
  • Мнения: 4 365
Ако авторката ме прочете - оставам с убеждението, че той също ѝ е хвърлил око. При това две. Щом го описва като инициативен и интелектуален, значи са имали  повече от една среща, и той е решил да я "придърпа" за забавление. Изглежда ми като манипулатор. Със сигурност тя не му е първият опит като бройка извън брака...
В този случай може да си спомни авторката защо се е влюбила в мъжа си и как ще се почувства ако нейният се халоса по друга.
Доказано е научно, че не всички жени, както и не всички мъже изневеряват.
Историята също така знае за най-различни проблеми, които са се появили в следствие от една изневяра - бременност, полово предавана болест, разруха на своя и чуждия живот ( защото когато се разбере за изневярата от половинките, техния живот може да се срути).
 Моят съвет - да си направиш живота интересен. Напиши си списък с желания - плуване, езда, пътуване или пазаруване, и други обичани от теб дейности - дейности, които ще ти разнообразят живота и отвлекат мислите ти от онзи.
И се опитай да се влюбиш отново в твоята половинка. Посрещай го с грим, секси облекло, сякаш се срещаш с него за пръв път и искаш да направиш уау впечатление. Дори и първият път да направи странен коментар, не се спирай - в един момент страстта ще се възстанови между вас двамата и онзи ще трябва да си търси друга бройка. Не си се родила да си играчка на поредния кръшкач. Успех!

Последна редакция: вт, 21 ное 2023, 22:19 от Vicky_P

# 192
  • Мнения: 797
Да мислите за друг са изневяра, не физическа, но психическа. За един мъж това е ужасен удар право в егото, така че ако смяташ че няма да отмине просто му признай вместо той да разбере за това по - късно. Признанието е акт на доверие и желание от твоя страна, че осъзнаваш грешката си и че искаш да си с мъжа си.

Ехаааа, това е толкова нелепо, че за момент ме остави без думи, и трябваше да го прочета няколко пъти. Вие сериозно ли??? Да признава мисли???

Ще се опитам да обясня по-ясно, знам че е трудно за разбиране.

Не е трудно за разбиране, а просто е написано от човек без практически опит, който теоретизира. Нарисуваният сценарий дори не е нереалистичен, а направо фастастичен.

Уважавам мнението ти, но ако трябва да съм честен говоря от личен опит. И то не един път. Но това е друга тема, не смятам да описвам моят личен живот в тази тема.

Нормално е да има различия в мненията, все пак разни хора разни идеали. За мен честността в една връзка е много по-важна от верността. Да няма безгрешни хора, въпроса е на принципи. Човек да може да застане и погледне човека с който е преживял част от живота си и да може да му признае спокойно и открито чувствата си без да трябва да се крие и притеснява. Това е знак че му пука за теб, че съжалява и че иска да е с теб.

Сега за хващането в крачка. Да прави сте може и никога да не разбере. Но това прави ли го по-добре за някой от двамата? Не. Нейната съвест ще е чиста ли? Не. Ще е щастлива ли? Може би да, може би не. Но все пак трябва да е готова и за сценария един ден това да се разбере и трябва да е готова за всички последствия от своите действия.

Въпроса е как човек избира да живее и какви са неговите принципи. За мен лично, аз не бих искал да живея с жена която ме лъже зад гърба ми или ми изневерява, дори и никога да не разбера.
Доста елементарно приемате нещата - да ме лъже зад гърба ми, демек тя е безпринципната, а вие много принципния и високоморалния. Човешките чувства не се контролират от човешката воля, науката го е доказала. Почти никога ударите не са умишлени, т.е с цел някой да го заболи. В единия вариант е болест, която никой не вижда, защото не се интересува от психология и психиатрия - имаме най-различни патологии тук, но партньорът  е болен всъщност и затова поведението му е неприемливо, само че другият като от липса на знания не може да го види го определя автоматично за лош. Такива състояния са неистовото желание за контрол, неконтролируема ревност, прекалено честата смяна на партньори, шизофреидни налудности, тежки депресии, твърде сринато самочувствие и комплекси, нарцистично поведение, невротично поведение, жестока неудовлетвореност някаква и избива в човешките взаимоотношения или просто се случва, защото се случва, защото никой не е виновен, ако се влюби в друг. Мъжете хич не го разбирате, веднага е предателство, обида, нисък морал… Но той животът има склонността да си прави шегички и да ни поставя и от другата страна.

# 193
  • Варна
  • Мнения: 1 794
Абе, ползвайте я тая опция "скрит текст". То, не че последните мнения не са упражнения в пишман психология, ама поне по-бързо да се стига до тях.

# 194
  • Мнения: 2 352
Абе, ползвайте я тая опция "скрит текст". То, не че последните мнения не са упражнения в пишман психология, ама поне по-бързо да се стига до тях.
Скрит текст:
Онези от горе не са прави

Общи условия

Активация на акаунт