Така ли е или не? Моля за мнение, опит

  • 3 120
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 748
Детство, интернет клуб, животни, бой, философия, драми, покер, пак философия, приятелка, бивша, син, пак приятелка, която ''да погледне вътре в себе си'' какво ИМ вреди...
ОМГ

# 16
  • Мнения: 7 463
Всичко това, което си написал е вярно. Животът ни тук е преходен и вероятно обусловен от случки в детството, миналото, и дори от минали животи. Всеки човек,който си срещнал по пътя си има мисия за теб. Едни ни дават уроци, и просто преминават, за да погледнем по- дълбоко в себе си,с  други се обвързваме и живеем, но със Всеки един израстваме.
Но, няма как да убедиш човек в нещо, в което не вярва. Най- ценния урок за мен е бил,естествено свързан, с много загуби и болка е, че човек ако иска да бъде с теб, ще избере Теб и ще бъде.
През каквото и да преминавате,  каквото и да се случва. Насила няма как да получиш нещо, което не ти е било отредено.
А когато го осъзнаеш и приемеш, ще повишиш и собствената си себеоценка и няма да правиш компромиси със себе си.

# 17
  • Мнения: 7 968
от часовника стигнахме до огледалото.. Joy
ако отражението не те кефи, проблемът не е в огледалото..

# 18
  • София
  • Мнения: 13 315
Ти имаш бивша, дете, проблеми с хазарта, негативи от детството и т.н., но целта ти е да убедиш гаджето ти, че проблем има тя. За да не си само ти черният. Така го разбирам аз.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 600
Благодаря, Фивър, че ми оформи мисълта.
Да, такива хора, които увъртат са точно така - гледат да хвърлят кал по другия, като си мислят, че така ще умият себе си. А сами се издават.

# 20
  • Мнения: 483
Имал си трудно детство и сега то е оправдание че си например гадняр, а приятелката ти е виновна, че не те разбира? Правилно ли схванах. Погледни в себе си и работи върху себе си и характера ти, а не се опитвай да вменяваш вина на хората до теб. Много хора сме имали трудно детство, обаче един зрял и адекватен човек не би следвало да влачи тоя товар, да рови и ръчка какво е било преди 30 години и да вменява вина за определено държание или изисквания за отношения..
После не разбрах писанията от първия пост какво общо имат с другия ти пост че се карате че обръщаш внимание на детето. Много объркана работа.

# 21
  • Мнения: 78
Човече... Остави жената на мира и ти върви някъде да се лекуваш. И като се оправиш, тогава търси на другите какво не им е наред.

# 22
  • Мнения: 5 258
С такъв философ не се живее... егати размишленията. Кога имаш време за тях, че и разговори да водиш такива? Работа за теб няма ли? Ей така без конкретен проблем да размишляваш на такива теми си е направо напрягащо. Ако имаш проблем кажи си го вместо да носиш от 9 дола вода.

# 23
  • Мнения: 38
Ти имаш бивша, дете, проблеми с хазарта, негативи от детството и т.н., но целта ти е да убедиш гаджето ти, че проблем има тя. За да не си само ти черният. Така го разбирам аз.

Значи проблем с хазарта нямам. Играех до преди 3 години професионален Тексас Холдем.Играе се с програма, статистики и изчисления. Високо интелигентна игра е. Не играя вече и нямам загуби. За детството споменах защото чувствам тази празнота. И за това искам толкова обич от нея. Опитвам се да разбера защо е дребнава и все недоволна каквото и да направя. Просто бих искал да чия вашият, опит проблеми и как се справяте

# 24
  • Мнения: 31 857
И какво общо имат излиянията в първия пост с това?

С една дума, ако имате подобни проблеми как бихте се опитали да ги решите. А не да се предавате веднага. Това питам общо взето?

Тези проблеми са в миналото.
Детските травми са си в детството и нямат общо с отношенията с приятелката ти. Нито тя носи вина. Нито е длъжна да търпи.

Ти имаш бивша, дете, проблеми с хазарта, негативи от детството и т.н., но целта ти е да убедиш гаджето ти, че проблем има тя. За да не си само ти черният. Така го разбирам аз.

Мда, яко овъртане. А истината е някъде там. Совите не са това, което са. Мъдра мисъл ей.
Увъртането, оправданията, манипулирането е грозно.


И какво общо имат излиянията в първия пост с това?

С една дума, ако имате подобни проблеми как бихте се опитали да ги решите. А не да се предавате веднага. Това питам общо взето?

Какви проблеми съм имала в детството ти няма как да знаеш Wink
Имала съм естествено, ще ти изправя косите ако разкажа, но нямам желание. Не ти дължа обяснение.
И ако имам проблем на 30 години с половинката и ако ще отварям тема, ще опиша проблема точно и ясно, а не да изливам инфантилна логорея за детството си.
Не само, че си дървен филосов, инфантил, но и с голямо незряло его.
Наистина потърси терапевт, не приемай това за обида. А като градивна критика.

Щото не ми върви приятелката ти да ревнува, както уж ти твърдиш или ти вдига скандал за хазарта, а ти какво и отговаряш.
"Ама мен тати ме биеше  като бях на пет годинки, таке че нямаш право да ми държиш сметка, аз съм травмирано 30 годишно мъжленце, точка"

Тоест това което разбрах, че ти щото са те шляпали като детенце, сега трябва приятелката да ти търпи всичките глупости.

# 25
  • Мнения: 5 258
И проблема твой ли е или нейн последно?

# 26
  • Мнения: 483
Тогава защо си го писал тоя покер, какво общо има той ? Не можеш да изискваш обич. Но трябва да погледнеш в себе си, имаш някакви тегоби, които ги прехвърляш на половинката и съответно отношенията ви няма да са ок.

# 27
  • INFJ
  • Мнения: 9 401
Не можеш да накараш никой насила да отговори на нуждите ти, и да проговори на твоят език. Намери си жена, на която й е в природата да бъде такава, настоящата явно не е.

Доколкото си спомням, тя също има бивш и дете? Та не разбирам защо ревнува от твоето бившо семейство?

# 28
  • Мнения: 38
И проблема твой ли е или нейн последно?

Слушайте сега внимателно.

Първо нямам проблем с хазарта и не играя от 3 години. Винаги съм бил на печалба.

Второ исках да кажа, че тежката семейна среда може би по някакъв начин оказва влияние на зрелия човек.

И трето :
Грижа се за нея и детето, имам хубава работа и изкарвам над средната работна заплата. Върша си домашните задължения- чистя, гладя, подреждам. Подарявам й цветя, правя й изненади и ходим от време на време на почивка.
Съобразявам се с мнението й. Опитвам се да я накарам да се усмихва по - често но не става. И често се заяжда за дреболии.
Като цяло не виждам много смисъл да поствам каквото и да било тук. Няма смисъл. Това е като тъпия фейсбук.
Вие всички сигурно сте перфектни и страхотни

# 29
  • София
  • Мнения: 28 695
Добре де, толкова ли е трудно да се формулира проблемът, без да се намесват Адам и Ева?
И досега не ми е ясно - има проблем в отношения (какъв точно е той?) и чие детство е довело до този проблем?

Общи условия

Активация на акаунт