КРУИЗИ /Тема 18/

  • 46 822
  • 747
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1
Здравейте! Интересува ме круиз за м. март 2025 г. на Costa и се чудя по кое време са най - изгодни цените? Има ли някаква зависимост? Изключвам Last minute. Благодаря!

# 376
  • гр. София
  • Мнения: 4 819
По мои наблюдения цените на круизите са най-изгодни зимата - от ноември докъм февруари-март. Март месец май са ваканциите на децата на запад и има и по-високи цени. Също така реални отстъпки/намаления мнооооого рядко има. Независимо от компанията май.... Ако е last minute често наистина е намалено. Зависи от интереса. При ранни записвания също цените май не са ниски, даже напротив.
Ако купувате нещо допълнително към вече избран круиз - напитки, СПА и тн, тогава може би е по-добре да се купи възможно най-рано, после вдигат цените,  но пак зависи от интереса.
Изобщо еднозначен отговор за мен няма.

# 377
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 655
Ох, вкарахте ми тревоги с коментарите за usit colours. Тъй като ще е първия ни круиз, реших да се застраховам с туристическа агенция, че имам рядката дарба, да обърквам конците😁. Проверих си цената от официалния сайт на компанията, сега е много по- висока, но вероятно поради ранното ми купуване на круиз. Все пак се надявам всичко да е наред!

# 378
  • гр. София
  • Мнения: 4 819
Ние миналата година пътувахме с оферта резервирана чрез тях в софийския им офис. Не сме имали проблем. Но полети, трансфери и тн си уредихме ние.

# 379
  • Мнения: 31
В https://www.seereisedienst.de/ излиза Вътрешна кабина от €1,159 на човек за тази дата. Това е с бакшишите. По-изгодно от https://www.seascanner.com/.
За полетите е лесно - и Wizz, и Раян летят. В момента Раян имат отиване на 19.06 за 50 Е на човек. Също и на 20.06 има полет, но е малко по-скъп. Също с wizz има полет на 20.06 за 85 лв. Въпрос на преценка колко дни искате да останете в Барселона и как ще напаснете полетите. Има връщане на 28.06 с Раян  за 56 Е. Даже не се налага нощувка, полетът е в 13 ч.  Акостирате в 9 ч.
Моля някой да потвърди, че ще им стигне времето за трансфер до летището Simple Smile

Така, благодаря още веднъж, че ме насърчихте да опитам сама. Няколко часа ровене по-късно, споделям докъде стигнах, белким на някой прохождащ като мен му свърши работа.

Основно търсене по лични критерии за маршрут и дати /западно Средиземноморие, втората половина на юни месец/ правих в www.seascanner.com /тук разбрах за него/. Като ми излизаха резултатите, ги подреждах по цена, а след това следях рейтинга и отправната точка, защото искам полети без прекачвания. Така по естествен начин отпаднаха круизи с начални точки Марсилия, Генуа, Савона и пр. и се очертаха Рим и Барселона, до които се лети бързо и евтино. Откроиха се и няколко кораба с приличен рейтинг - Costa Toscana, Costa Smeralda и MSC Grandiosa. Като добавих допълнителните критерии за каюта с балкон и две деца, останаха 4 опции, от които MSC отпадна, защото при приблизително еднакви цени за 2 възрастни, цената с две деца набъбна значително пред другите. Това е една основна разлика между компаниите - при някои за деца е доста по-скъпо.

После проверих и полетите за съответните дати и така окончателно се очертаха две опции - с Costa Toscana от Барселона и Costa Smeralda от Рим. Избрах по-евтината /близо 700 евро на каюта разлика/ - Costa Toscana, защото самите кораби са почти еднакви, както и маршрутите /наистина не знам защо такава разлика в цените/.

През цялото време правих cross-check с немския сайт https://www.seereisedienst.de/ чрез google translate опцията. Цената в този сайт е със средно 100 евро по-ниска на каюта, понякога и с 200 евро.

Накрая за всеки случай проверих същия круиз в crusit.bg и първоначално бях изненадана да установя, че цената е с 200 евро по-ниска за 2-ма възрастни, отколкото в немския сайт, но уловката е, че в тази цена не са включени бакшишите, които за 2 възрастни и 2 деца излизат 231 евро. Същевременно цената за 2 възрастни и 2 деца е с цели 500 евро по-висока.

Последният важен жокер за хора, които ще пътуват в голям семеен формат като нас - по-евтино е да букнеш две каюти 2+1, отколкото една каюта 2+2 и една за 2 възрастни. В нашия случай това ще ни спести около 440 евро.

All in all, това неколкочасово ровене, освен че ми изясни картинката с круизи, кораби и подробности от типа "дребния шрифт", ми помогнаха да намеря оптималната оферта, която ще ни излезе средно 5000 лева по-евтино от първоначалните ми груби сметки /разбира се, не визирам един и същ круиз, а това, че от незнание щях да букна доста по-скъпа опция при сходни съществени параметри/.

# 380
  • Мнения: 1 126
Вижте и Aida Cosma. И той е с тръгване от Барселона, и там цените по принцип са добри, вече зависи за вашите дати дали ще се получи добре.

# 381
  • Мнения: 40
Ние в крайна сметка резервирахме през американския сайт на MSC круиз през април-май с пакет напитки и wi-fi. Начална и последна спирка Саутхептън с пътуване до Канарските острови. Вече запазихме и хотел в Лондон, остават полетите.
Бихте ли споделили как става, без да си американски гражданин?

# 382
  • гр. София
  • Мнения: 4 819
За първия пътуващ отбелязах, че е американски гражданин. За втория пътник можете да отбележите, че е от БГ, няма проблем.
Скоро ни предстои он лайн чекиране и се надявам да нямаме проблем с документите.

# 383
  • Sofia
  • Мнения: 4 608
Как става придвижването от круизния терминал до старото пристанище в Марсилия? Има ли шатъл до някъде?

# 384
  • гр. София
  • Мнения: 4 819
С градски транспорт. Има и шатъл от Терминала, но не знам къде точно отива, а и има дълги опашки. Ние ползвахме транспорт.

# 385
  • Мнения: 31
В https://www.seereisedienst.de/ излиза Вътрешна кабина от €1,159 на човек за тази дата. Това е с бакшишите. По-изгодно от https://www.seascanner.com/.
За полетите е лесно - и Wizz, и Раян летят. В момента Раян имат отиване на 19.06 за 50 Е на човек. Също и на 20.06 има полет, но е малко по-скъп. Също с wizz има полет на 20.06 за 85 лв. Въпрос на преценка колко дни искате да останете в Барселона и как ще напаснете полетите. Има връщане на 28.06 с Раян  за 56 Е. Даже не се налага нощувка, полетът е в 13 ч.  Акостирате в 9 ч.
Моля някой да потвърди, че ще им стигне времето за трансфер до летището Simple Smile

Втори работен ден - ни вест, ни кост от немския сайт. При Вас с каква скорост отговаряха?

# 386
  • Мнения: 575
Пуснахте ли заявка? В рамките на деня изпращат потвърждение и дърпат сумата.
Миналия понеделник запазих две каюти  и това беше процедурата.
Съгласна съм с вас, че комуникацията е много трудна с тази фирма. Предпочитам cruise24.de, но те не работят вече с MSC.

# 387
  • Мнения: 31
Пуснахте ли заявка? В рамките на деня изпращат потвърждение и дърпат сумата.
Миналия понеделник запазих две каюти  и това беше процедурата.
Съгласна съм с вас, че комуникацията е много трудна с тази фирма. Предпочитам cruise24.de, но те не работят вече с MSC.

Не, защото искам да букна две каюти, а не видях такава опция и искам да съм сигурна, че ще има. Затова им писах мейл и им обясних какво искам.

# 388
  • Мнения: 575
Ако има останали малко каюти, изписва в синьо оцветено 1 или 2 налични от тази тарифа. И аз запазих 2 каюти с прозорец , като едната беше последна на дек8 с ограничена видимост, а другата на 5 дек с пълна .

# 389
  • Мнения: 31
Ако има останали малко каюти, изписва в синьо оцветено 1 или 2 налични от тази тарифа. И аз запазих 2 каюти с прозорец , като едната беше последна на дек8 с ограничена видимост, а другата на 5 дек с пълна .

А как запазихте двете каюти - едновременно или последователно? Аз не виждам опция за едновременно.

Общи условия

Активация на акаунт