🍽️ MasterChef България 🍽️ - сезон 8, тема 4

  • 33 084
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 9 767
Като визия съм съгласна, не изглежда добре. Но с какво слепи овесените ядки, само сладко от череши ли сложи?Има ли някакви ядки?

# 76
  • Мнения: 7 259
Нещо за фъстъчено масло спомена, май. И ядки видях да реже.

# 77
  • София
  • Мнения: 11 708
На Тоби освен, че ѝ беше ред вече, грешката с желатина беше голяма. Другата Биляна - тъмнокосата, тя не готвеше зле, но не знаеше, че пюре не се прави с миксер и я изгониха. Тоби не знае как се работи с желатин и я последва. Казаха ѝ, че е развалила крема така, а той всъщност беше съществената част от вкуса на десерта ѝ.

# 78
  • Мнения: 120
Ястията от задачата със замразени и консервирани зеленчуци

Осман:


Лора:


Мелят:


Даниела:


Биляна:


Марианна:

# 79
  • Мнения: 753
На Лора не й изглеждат никак зле чиниите от показаното на снимките, има доста по-нефотогенични от другите участници. Тоби си тръгна абсолютно заслужено, че даже й беше късно. Тази "череша" беше правена като от дете и мисля, че й липсват основни познания. На Осман визуално чиниите също са доста грубовати. За вкуса няма как да преценя, доверявам се на журито.

# 80
  • София
  • Мнения: 11 535
От последните показани чинии - задачата със замразени зеленчуци, презентацията на Марианна не е никак добра. Следва я чинята на Мелят.

# 81
  • София
  • Мнения: 11 708
Презентацията на Марианна не е добра, но самото ястие на мен ми хареса. Уелингтън е интересно решение, че Аман вече от ризото и паста. На Лора също е грозна чинията, но за сметка на това и елементарна и без гарнитура.

Най-красиви са на Биляна и Осман и все пак водещ трябва да е вкусът и идеята, защото някои ще си карат стек, паста, ризото докрая.

# 82
  • Мнения: 753
За мен Осман не е от най-креативните, а и не ми харесват чиниите му визуално (вероятно ми влияе това, че не ми допада като характер и поведение). Не бих нарекла нещо грозно чак, човекът е положил труд, а преценката е много субективна, дори и от професионалист. Не знам как преценявате вкусът "по телевизора".

# 83
  • София
  • Мнения: 2 010
Благодаря за поредната тема.
Благодаря също и за качваните вече отделни чинии на участниците - мн.полезно е за съпоставките ни тук.
Писах за "конспирацията Лора" (готви/не готви) - страхувам се, че всеобщата наглост на т.нар. продуценти и в 3-те шоа в момента, направо ни зомбират. (Не е речено, че анунаките не са били на Земята - щом са станали богове в Шумер. Обаче пък може да не идват от Нибиру - щом до днес не я откриваме... Иначе казано: Розуел си е американска проба дисколет с кукли, открадната фашистка технология, донесена от Фон Браун.)
Лично мнение. На фона първите 5-6-тима изгонени Лора не е най-зле. Отделно, че в дадена задача/елиминация можеш да се спечеш и... аут; а си бил от средно представящите се.
Това с договорите и чиниите на Лорченцето подхожда повече на ония, дето превръщат ИВ във фентъзи. Излишно е да отстоявам, че няма как да стане.
Мога да повярвам, че ще я добутат до "шестицата" (на 5/6 място) - като гледам останалите към момента. Но тази есен шоуто е твърде любителско (за мен).

# 84
  • Мнения: 1 454
Това шоу по БТВ с Тобиела е някаква пародия на готвене. Гьозите с готови кори ги прави на входния кастинг, по-скоро кошнички, дори замразените не изглеждат така.
За никой не гласувах, нивото на готвене е отчайващо. Благодаря за снимките на чиниите, нищо красиво и изглеждащо вкусно не видях.

# 85
  • USA
  • Мнения: 7 367
+1 с мненията на *stella и NBM.
Какво значи "подписали са договор и ще правят, каквото им кажат"? Подписали са договори за статисти ли? Наистина се прекалява с теориите на вероятностите.

Aз също смятам,че Лора си готви,друг е въпроса,че е лигава и поведението й към журито е фриволно и дори с насмешка им отговаря.Има си кулинарни познания като цяло,но високомерна и "вижте ме,къде съм аз,къде сте вие".Смятам,че от участниците никой не я харесва и се питат защо е още там.

Относно договорите обаче - железни са.И да,в общи линии "ние правим с теб каквото искаме, ти нямаш никакви права, и дори да се порежеш,умреш или опърлиш на печката,това нас не ни касае". Дори победителя може да бъде сезиран от самата продукция и да не дадат наградата.

Това пише в договора за ИВ,но договорите за реалити предавания са едни и същи,така че няма голяма разлика между форматите и тях.

Връщам се да чета.

# 86
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 420
Осман не бил с добро поведение, а Лора с мед да я намажеш.

Най-позателко кой какъв е държанието на останалите участници към него. Към Осман се държат добре, всеки може да си изтърве нервите. Видяхме кой е отритнатия от всички. Сигурно, защото е много красив, талантлив, прекрасен готвач и човек.

# 87
  • Мнения: 274
Според мен Осман е сладур, просто ролята, която са му дали, е на по-намахан. Но пусна сълза за Тоби и искрено се сдухва, като не се справи. Емоционална душа е той. Но похватът да наръси отгоре с някое сосче е точно все едно слага майонеза на всичко ляво-дясно-ляво-дясно-цврък-цврък. На финал ще са Биляна, Мариянна и Лора. Все пак рейтинг трябва.

# 88
  • USA
  • Мнения: 7 367
Според статистиката,мъж отдавна не е печелил,така че очаквам Осман победител.
Хем може да готви,хем да има баланс някакъв между половете.
Биляна на втора позиция, а Петя  на трето място.


Така съм ги подредила,да видим дали съм права.

# 89
  • Мнения: 4 489
Мисля, че миналата година печели мъж.
Напълно съм склонна да вярвам, че Лора ще е победителка, а Биляна - втора.

Общи условия

Активация на акаунт