🍽️ MasterChef България 🍽️ - сезон 8, тема 4

  • 33 138
  • 743
  •   1
Отговори
# 630
  • USA
  • Мнения: 7 373
И да, явен е гнева на останалите към бутането на Лора, ама защо Осман или Мелят не изплискаха легена, те също имат правото на това. Дори напротив сякаш са над нещата и каквото и да им се падне се борят докрай.

Добре де, ако Петя беше готвила с Осман, какъв щеше да е резултатът ?  Вариант А те губят и отново е на елиминация. Вариант Б те печелят и се решава между нея и Осман свалянето и долу. Шанса е 50 на 50. Или се е надявала да свалят Осман или е готова и през Мелят и през Осман да мине газейки за да стигне полуфинал. Амиии Браво достойна постъпка.

Веднага ти отговярам:
Осман и Мелят нямат причина да изплискат легена,защото :
Осман знае,че е на финал (и журито многократно го споменава, всички виждаме колко солиден е в готвенето и отдаавна знаем,че Осман и Биляна са финалисти с право),а Мелят знае,че има 1-2ма преди нея и билетчето за нея все още не е дошло.

Относно вариантите : НЯМАШЕ абсолютно никакъв вариант Петя да не е на елиминиции,защото Марианна държи престилката. Момичето нямаше правилен ход,да не говорим,че още от миналата седмица я започнаха.
Ако беше на балкона,Марианна я сваля долу.
Ако беше в загубилите,пак щеше да е долу.

Няма нужда да съм "в кухнята",за да усетя,че всичко си е нагласено и победителя е решен още в съвсем ранен етап. Това жури е само за красота(благодаря Таралежков).Дори участничката от предишен сезон,която пише тук,си го каза.
Поведението на Петя беше съвсем логично,нито бих го определила като просташко. Марианна я захапа,тя захапа  Марианна и така.

# 631
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 221
Абсолютно смятам, че има нещо, което повлия на Петя да се държи по този начин. Не е току така това нейно избухване. Марияна и Лора са като отритнати от всички, това ги и сближи двете. Явно не са харесвани от останалите. Има и защо, де.
И това подминаване на Кустев от Петя при сбогуването също е показателно.

# 632
  • Мнения: 532
Много се радвам, че си тръгна Петя! Един от най-неприятните, арогантни и престорени участници. Още при влизането й в МШ, ми направи впечатление как се свалаха с Таралежков, доста непрофесионално. В последствие ми стана симпатична, до момента, в който показа истинското си лице. А именно в първите седмици на предаването, когато направи изключително грозен коментар по адрес на Мелят. От тогава много следя поведението й. Днес изплиска легена и много се изложи. Каквото и да е станало, по-добре щеше да бъде да си запази достойнството. Аз харесвам Мелят изключително много, страхотно момиче с поведение за пример, поздравления за родителите й! Много приятно изненадва и с представянето си в рецепти, които са тотално нови за нея. Биляна си ми е фаворит в готвенето, а и цял ден мога да слушам дрезгавият й секси глас. Осман също ми падна в класацията след една отборна битка, в която показа грозно отношение към дамите. Иначе показва страхотни знания и техники. Другите две не ми се коментират.

# 633
  • USA
  • Мнения: 7 373
Не съм видяла Петя да се слага на Таралежков,но в началните епизоди журито беше фриволно настроено към някои участници с подмятания,особено от страна на Кустев. В Америка е недопустимо.
Смятам,че е било сценарий, уж да е забавно.За мен е пошло и грозно.

Петя и Таралежков много мило се сбогуваха и си личи,че са по-близки,но не бих казала в романтично/интимно отношение. Не мисля,че двамата имат някакви интереси,освен приятелски.

Лора е видно,че никой от там не я харесва и съм сигурна,че щом 20 човека не те харесват,значи проблема не е в тях.Според мен всички са разбрали,че има протекция над нея,има си билетче с отредено номерче и на другите не им харесва това.
Марианна е също нехаресвана и явно има защо.Колкото повече наближава финала,толкова по трудно й е да си прикрива злобата.

На Петя й беше ясно,че е нарочена и й идва момента,затова спря да играе по свирката на Продукцията или да е любезна с Марианна в частност.

# 634
  • Мнения: 2 217
Зад реакцията на Петя, стой вътрешното й усещане, че ще бъде сготвена, протестът й срещу Мариана и Лорчето, която всеки път е спасявана и побутвана. Когато виждаш несправедливост и си безсилен да й се противопоставиш.
Мариана намигна самодолно на Лора на балкона - планът сработи.
Браво на Сарафов - жестът му беше много мил, защото показа, че Петя е добър готвач.
Таралежков как нагушка Петя - чак завидях.
Жалко за Петя, много способна в кухнята, заслужаваше да остане повече в Мастершеф.

# 635
  • Мюнхен
  • Мнения: 813
Впрочем, и в предишни сезони участници са коментирали нагласяне, Лора и Николай никога не са крили, че за тях Радка Булман никакъв МастърШеф не е. И видяхме гостуването ѝ в този сезон колко нулев принос имаше.

Аз лично досега не съм ги вярвала подобни конспирации, ама някак вече прекалено започна да става. Как пък баш Лора отърва кожата, а не например Мелят. Вижте самата Петя какво е писала иначе. Това ако не е намек за нещо задкулисно, здраве му кажете:

Последна редакция: нд, 26 ное 2023, 04:58 от Jinnafee

# 636
  • Мнения: 660
Това си е директно по Лорчето

# 637
  • София
  • Мнения: 3 846
За жалост, такива като Лорчето са от типа "ти го плюеш, то си мисли, че дъжд го вали". Тя дори да стане Мастър шеф ще се зарадва на славата още 1 седмица и ще потъне в забвение. Ще даде половината пари за нови сиси и подобрения и това ще бъде.
Хубав е постът на Петя, но поведението й беше недопустимо

# 638
  • Мнения: 106
Няй-просташки в това предаване винаги се е държала Марианна. Тя има грозен език. Всичко й е 'гадно', 'тъпо' и други думи, присъщи на нискоинтелигентна провинциална продавачка в магазин за домашни потреби. Тя е тази с най-инфантилното държание.

Не ми харесва че е супер мега натегната - майка и даже и направи забележка да я кара по спокойно, то амбиция има то е ясно , но ме дразни че избива така. Петя ме кефеше че си беше свежарка и си готвеше нещата, обаче накрая наистина остават най-добрите.

# 639
  • Мнения: 44
Ако журито беше като от миналия сезон - Токев, Михалчев и Роу - Лора щеше да е една от първите изгонени, в случай, че въобще беше допусната с онзи обикновен десерт, който направи поне още 2 пъти по време на предаването...

# 640
  • София
  • Мнения: 7 987
...Второто, че тази година нямахме щафетно готвене, а то ми е по принцип една от любимите задачи.
Мина много отдавна, даже един от участниците се притесняваше, че капитана го е разпределил направилно и направо е изгорял.

И в предишното си мнение написах, че напускането на Петя беше подготвено много добре. И нямаше как да стане, трябваше провал, за да може да я изгонят, иначе ако всичко беше перфектно, щеше да изглежда неловко. И се почна първо с Осман, който заяви, че не иска да играе с Марианна, после и Петя го сподели, че даже и явно пред нея и журито каза, че не иска, пък се почна една апатия и т.н., всички го гледахте и видяхте. И щеш не щеш, ще си мислиш, че нещо е имало между участниците зад кулисите.

Дори и Петя да беше с Освман, мастър престилката беше в Марианна и щом по сценарии са решили, че Лора ще е на полуфинал, тя пак щеше да свали я Петя, я Мелят.

Ако журито беше като от миналия сезон - Токев, Михалчев и Роу - Лора щеше да е една от първите изгонени, в случай, че въобще беше допусната с онзи обикновен десерт, който направи поне още 2 пъти по време на предаването...
Напротив журито е най-обикновен участник и не взима абсолютно никакви решения, така че ситуацията щеше да се развие по абсолютно същия начин.

# 641
  • Мнения: 44
Тъжно, но най-вероятно си прав...

# 642
  • Мнения: 120
Видях какво е написала Петя в ИГ, между другото Валентина също е пуснала стори в същия дух. То е ясно, че това е тв шоу, че е състезание и само един ще спечели. Но когато явни некадърници са поощрявани и лансирани, няма как на човек да не му стане болно и да му се отще да играе.
Дай на простака власт и му гледай сеира! Продукцията спасиха Марианна, давайки й престилката (имам някакви съмнения относно вкуса и готвенето на това месо от елен) и тя се почувства велика. Затова някъде по-гори казах, че на хора като нея и Лора, не трябва да им се дава поле за изява. Нали никой не си мисли, че тя е добър кулинар. От началото на сезона готви едно и също - риба завита в нещо (която не знае как да филетира), тиквички и блудков сос. Тя е най-лансираният участник, в едно с Лора. Снощи направиха забележка на Петя да не приготвя пюре, е това сложи в чинията Марианна.
И друго ми направи впечатление- е бива ли женена жена да каже, че майка й ще я шляпа по дупето! Дори и на шега, това е пълен инфантилизъм и простотия.
Просто се чудя на читавите участници как издържат цялата тая пародия и не им теглят едни звучни на всички от продукцията.

# 643
  • Мнения: 2 217
Кустев мисли с долната глава, още от Фермата ми изглеждаше неприятно типче. Тук реших, че ще се покаже в по-добра светлина, а то пълен комплексар.
Да, подигравка е с останалите участници оставането на Лора на този етап. И създава чувство за несправедлост и демотивира останалите участници.

# 644
  • Sofia
  • Мнения: 9 782
И аз пак ще кажа, че ако си прав дядо Хаджия, значи всички са актьори в сценария. Осман, Мариянна, Мелят..щом казваш, че си рецитират заучените реплики, значи всички си участват чинно и си заслужават съдбата. Че даже и с готвене участват и готвят нарочно кофти, включително Петя излиза послушна участничка в сценария, от който се оплаква, понеже кой трябваше да изгонят снощи, ако не Петя и гледайки чиниите - Осман или Мелят?
Имаше скоро тук участник от сезона с Божана, който твърдеше, че била нагласен участник. Допускам, че нервите са големи в предаването и хората са в състояние да си представят всякакви подбутвания и сценарии, над действителните (все пак някакъв сценарий има), но конспирациите ми се струва понякога стигат до големи фантазии.
Иначе Кустев се сваляше с Лора в началото, това беше очевидно, както и че вече не. Може би това намеква Петя.

Общи условия

Активация на акаунт