Косопад - тема 25

  • 35 172
  • 677
  •   2
Отговори
# 495
  • Мнения: 78
Г-жа Рамацоти, моят косопад беше главно поради анемия. Спря с оправяне на железния панел. Имах и дефицити на Б 12, вит. Д. Над челото обаче растежите са по малко, отколкото ми се иска, а иначе имам много нова коса...

а щитовидната възстанови ли се? Проверявала ли си я? При анемия се разбутва щитовидна и обратното.

# 496
  • Мнения: 27 737
Приемам хормон за щитовидната жлеза.

# 497
  • Мнения: 75
user1905, какъв миноксидил използваш?

# 498
  • Мнения: 636
Във връзка с някои от последните постове, свързани с вързаната коса - ей ме на. Цял живот съм с вързана коса, последните 15 години стегнат и опънат кок. Не понасям пусната коса, веднага след миене на косата я прибирам вързана, нощем също вързана и прибрана. Имам две големи петна над ушите, без нито един косъм , големи колкото голям орех. Не знам какво ще правя, имам чувството, че са се получили за една нощ или не съм ги забелязала. Сега пак ходя вързана, но по-различно и успявам да скрия петната. Не се боядисвам от няколко години, косата ми е  много тънка, но като цяло не капе. Не виждам как ще израсте коса на тези петна, така че приемам препоръки и идеи за присаждане.

# 499
  • Мнения: 1
Здравейте,
дъщеря ми е на 18 години и напоследък започнахме да забелязваме значителен косопад. За момента, използваме шампоан на Алпецин против косопад, след първата опаковка имаше ефект, но вече изглежда, че не действа. Моля за съвет или  препоръчайте шампоан, който има ефект!

# 500
  • Мнения: 24 607
Търсете причините за косопада, не шампоани

# 501
  • Мнения: 296
Скрит текст:
Във връзка с някои от последните постове, свързани с вързаната коса - ей ме на. Цял живот съм с вързана коса, последните 15 години стегнат и опънат кок. Не понасям пусната коса, веднага след миене на косата я прибирам вързана, нощем също вързана и прибрана. Имам две големи петна над ушите, без нито един косъм , големи колкото голям орех. Не знам какво ще правя, имам чувството, че са се получили за една нощ или не съм ги забелязала. Сега пак ходя вързана, но по-различно и успявам да скрия петната. Не се боядисвам от няколко години, косата ми е  много тънка, но като цяло не капе. Не виждам как ще израсте коса на тези петна, така че приемам препоръки и идеи за присаждане.

Аз си мисля, че не е късно да започнете с прием на добавки за стимулиране на растежа на косата + външно третиране на оголените участъци.  Hands Thumbsup  На Ваше място даже бих пробвала мазане с чесън, за който по принцип съм против. Но знае ли човек...

На въпроса Ви: погледнете какво се предлага в дима стил, цени не съм гледала, за да мога спокойно да спя.
Скрит текст:

# 502
  • Мнения: 636
Zanet, благодаря! Това с чесъна не знам как е възможно да се случи, само при мисълта получавам киселини, нито ям, нито понасям миризмата. Работя нон стоп с хора и е абсолютно недопустимо да мириша на чесън. Взех масло от розмарин и вече намазах петната.  Аз и розмарин не понасям, но ще се прежаля.  Ще разгледам и сайта, благодаря!

# 503
  • Мнения: 296
Ну Заяц, моля. Аз много обичам шкембе чорба с чесън, естествено много рядко ям защото си мирише. Особено на следващия ден е Mask Относно полезните му качества съм много скептична, все по-често (доколкото "често" ям чесън) няма нито вкуса, нито мириса на чесъна от преди години. Какво съдържа дори и Господ не знае. Затова избягвам т.н. природни средства, че нищо природно вече няма в тях. За съжаление.
Виж по-назад какво е писал Чавдар_1 за розмарина, който си е купил.
"Чавдар_1# 39319 ян. 2024, 17:06 ч.
Розмаринът(етеричното масло) е като 2% миноксидил има ефект ако се седи 1 или 2 пъти седмично поне по 4, 5 часа с найлон , но трябва да минат поне 2, 3 месеца при някои хора и повече зависи колко бързо расте косата за да се видят нови растежи, за кокосово и ленено не мога да кажа нищо освен , че кокосовото масло е много добро за сух скалп и коса - хидратира, етеричното масло от мента помага за пърхут точно затова взех това на Mielle защото е готово директно за слагане розмарин, мента и биотин"
и " За растеж използвам - Миноксидил 5% Kirkland(имам много нови растежи) , масло от розмарин Mielle, шампоан Bioclenz на Medi и спрея Numinox, шампоани Kerastase Genesis Epaississant  за уплътняване  и Densifique,  Derma roller на целият скалп(1 път седмично) и (алое вера с кисело мляко и розова вода ще пробвам скоро)."

# 504
  • Мнения: 23 236
Здравейте,
дъщеря ми е на 18 години и напоследък започнахме да забелязваме значителен косопад. За момента, използваме шампоан на Алпецин против косопад, след първата опаковка имаше ефект, но вече изглежда, че не действа. Моля за съвет или  препоръчайте шампоан, който има ефект!
Пуснете изследвания първи.Вижте на 1стр. препоръките.

# 505
  • Мнения: 93
Здравейте,  моля препоръчайте ми Derma roller. Благодаря.

# 506
  • Мнения: X
((!!!Не винаги човек като има косопад трябва да посети 100 доктора!!! Аз без доктори си оправих оредяващата коса освен ако няма сериозно заболяване което да причинява загуба на коса)) Разглеждайте във форуми, клипове има много начини да се оправи косопадът , витамини,  разнообразна храна също.

Alpecin не са добри шампоани според мен , пробвайте на Mediceuticals Bioclenz или Folligen ( като Bioclenz е по хубавият и с повече отзиви) , друг вариант е скраба на Aromatica който много помага за косопад както и шампоана ,  или [> Kerastase Densifique, Genesis, Extentioniste в xpertbeauty.bg излизат най евтино особено като са на промоция са по 40 лв или някоя друга марка има доволни от joico,  lador и тн .<]

Относно миноксидила тъй като видях някакви странни коментари при всеки човек реагира различно аз нямах никакъв косопад от него и си ми действа отлично да не кажа че косата ми никога не е била толкова добра най известните марки са Kirkland и Rogaine ! В kirkland.bg има намаление за 100лв може да вземете за 6 месечна употреба.

#Лале аз използвам този!

Последна редакция: пн, 12 фев 2024, 16:08 от Анонимен

# 507
  • Melmak
  • Мнения: 3 277
Здравейте! Онзи ден си поръчах ампули на Фито, реших да пробвам с тях. Оплаках се на фризьора ми, че косата ми много пада. Държа да отбележа, че преди се изрусявах и въпреки това имах много и здрава коса. От две години почти не съм се изрусявала, само съм матирала цвета, така че да добие близост до естествения ми. Последно слагах мат по дължините преди 3-4 месеца. Гледам почти да не ползва преса, почти никаква козметика освен шампоан, маска и термозащита.

Фризьорът ми хвана един стабилен кичур коса, както е суха, започна да я духа перпендикулярно, под прав ъгъл. Представете си кичура го е опънал вертикално нагоре и под прав ъгъл духа близо до корена. Целта му беше да извади бебешка коса, ако имам нови косички и да ги видя. Интересното е че имах, а аз не си ги виждам. Новата ми коса много видимо растеше отпред на челото като един малко смешен кичур, който сега е значително по-малък.
В крайна сметка явно имам някакви растежи, но са малки и косата няма плътност. Надявам се на още нови, но и да поспре да ми пада. Четох някъде, че отражението на косата е три месеца назад. Тоест ако изпитаме стрес днес, косата може да започне да пада и след три месеца. Чудех се дали така е и с успокояването.. имам известно спокойствие вече, работя с психолог, но не знам кога това ще даде отражение на косата.

Извинявайте за хаотичния пост..

# 508
  • Мнения: 296
Здравейте! Онзи ден си поръчах ампули на Фито, реших да пробвам с тях. Оплаках се на фризьора ми, че косата ми много пада. Държа да отбележа, че преди се изрусявах и въпреки това имах много и здрава коса. От две години почти не съм се изрусявала, само съм матирала цвета, така че да добие близост до естествения ми. Последно слагах мат по дължините преди 3-4 месеца. Гледам почти да не ползва преса, почти никаква козметика освен шампоан, маска и термозащита
В крайна сметка явно имам някакви растежи, но са малки и косата няма плътност. Надявам се на още нови, но и да поспре да ми пада. Четох някъде, че отражението на косата е три месеца назад. Тоест ако изпитаме стрес днес, косата може да започне да пада и след три месеца. Чудех се дали така е и с успокояването.. имам известно спокойствие вече, работя с психолог, но не знам кога това ще даде отражение на косата.
Логично е да е така-това подчертаното, но на практика не става.
Бяхме 6-7 клас, след жесток домашен скандал между бащата и мащехата на мой приятел той за една нощ побеля на част от косата. Получи се едно съвсем бяло петно с размерите на малка ябълка. Естествено после се възтанови.

Радвайте се на новите разтежи и продължавайте с това, което правиш за косата си.

Аз на психолог не бих се доверила. Над мен живее една "супер" психоложка, хората й плащат доста пари, а аз не виждам напредък. От години са едни и същи. Твое е решението за какво ще си даваш парите, ама човек с толкова емоционални проблеми, колкото е въпросната психоложка аз не знам. Най-редовно ми се обажда да я успокоявам и говорим по 2-3 часа по телефона за ужас на домашните ми. По-добре пишете тук, има всякакви групи във фейса с опция за анонимност, напълно безпалтни ама да издържате някого с идеята, че ще ти помогне не мисля, че е опция. По-добре се консултирайте с ЛЛ, ще Ви изпише нещо, ако изпитвате необходимост(даже и зелена рецепта)

# 509
  • Melmak
  • Мнения: 3 277
Благодаря, но чак за успокоителни и ад не съм.

Честно казано тук търся съвети за косата си, не за психолог. Това, че някой ходи на психолог и не му помага или самият психолог има проблеми, не значи нищо. Даже не знам защо засягате тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт