Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 25

  • 40 566
  • 752
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 8 219
Имате една високорискова мутация, свързана с повишено кръвосъсирване. И една нискорискова, свързана с проблеми при разграждането на тромбчета. Задължително трябва да сте на антикоагулантна терапия и стриктно проследяване по време на бременността. Прочетете първа страница на темата, терапия се препоръчва и при други рискови ситуации - травма на крайник, отворена операция, залежаване и др. Добре е да се консултирате и с хематолог, защото тези мутации не засягат само бременността. При хормонална подготовка при инвитро също трябва да се предвиди терапия.

Няма страшно, просто трябва да внимавате. Успех!

Здравейте, от няколко години правим опити за бебе. През март посетихме репродуктивен специалист, който назначи изследвания. Току-що си виждам изследването за Вродена тромбофилия. Ще го изпратя на моя гинеколог, който ми го назначи, разбира се. Но, може ли по-запознатите да кажат няколко думи и като цяло дали се налага да запиша час при имунолог/хематолог? Какво и кой ще препоръчате за София?

# 436
  • Мнения: 498
Имате една високорискова мутация, свързана с повишено кръвосъсирване. И една нискорискова, свързана с проблеми при разграждането на тромбчета. Задължително трябва да сте на антикоагулантна терапия и стриктно проследяване по време на бременността. Прочетете първа страница на темата, терапия се препоръчва и при други рискови ситуации - травма на крайник, отворена операция, залежаване и др. Добре е да се консултирате и с хематолог, защото тези мутации не засягат само бременността. При хормонална подготовка при инвитро също трябва да се предвиди терапия.

Няма страшно, просто трябва да внимавате. Успех!

Здравейте, от няколко години правим опити за бебе. През март посетихме репродуктивен специалист, който назначи изследвания. Току-що си виждам изследването за Вродена тромбофилия. Ще го изпратя на моя гинеколог, който ми го назначи, разбира се. Но, може ли по-запознатите да кажат няколко думи и като цяло дали се налага да запиша час при имунолог/хематолог? Какво и кой ще препоръчате за София?


Благодаря, прочетох, но явно ще трябва по-задълбочено. За проф. Паскалева сигурно доста се чака?

# 437
  • София
  • Мнения: 8 219
За проф. Паскалева трябва да звъните в НКБ и да питате, ако няма часове - питайте кога излиза графика й.

За първоначална консултация мисля че проф. Лисичков е много добър вариант - обяснява добре и има часове веднага.

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 01:47 от delisardeli

# 438
  • Мнения: 498
За проф. Паскалева трябва да звъните в НКБ и да питате, ако няма часове - питайте кога излиза графика й.

За първоначална консултация мисля че проф. Лисичков е много добър вариант - обяснява добре и има часове веднага.
Благодаря за препоръката. Къде преглежда проф. Лисичков?

# 439
  • Мнения: 3 550
Аз имам час за 15 и 30ч днес при д-р Доротея Тодориева.Разбрахме се да й занеса това,което имам като изследвания(аз всъщност нямам нищо,освен тромбофилията),да ме насочи за изследвания и 16 и 30ч да се върна при нея.Какво обаче ще пусне,не знам.Аз си взех само направление за хематолог.

# 440
  • София
  • Мнения: 8 219
Проф. Лисичков е в Хематологията, ето: https://hematology.bg/%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BE%D1%8 … 0%BE%D0%BB%D0%BE/

Вижте първата страница на темата, там има координати и на други хематолози.

# 441
  • Мнения: 521
Може ли помощ , записала съм си вече час за хематолог, но до тогава има време.
Честно да си призная малко ме притесняват забележките долу , най вече т.2.

П.П. Бременна съм в 7г.с.+3 дни , имам една загуба в 8г.с. причината беше спиране на сърдечен пулс. Не искам да ме сполетява същото.

# 442
  • София
  • Мнения: 8 219
Доста мутации имате, всяка носи различен проблем. Добре е да ви назначат антикоагулантна терапия възможно най-скоро. Премерете нивата на Б12 преди срещата с хематолога, защото дефицитът на Б12 също е сериозен проблем, особено в първи триместър. Б9 и Б12 задължително трябва да са метилирани, и в комбинираните витамини - също.

Потърсете консултация с хематолог онлайн, няма нужда да е на живо.

# 443
  • Мнения: 3 550

Ето и моите изследвания след срещата с хематоложката днес.
Протромбиновото излиза ниско,но не е.Лабораторията им е с референтни ст-ти за приемащи синтром.
Имам алергия от Фраксито.И в кръвта се видя,и още преди кръвта д-рката се усъмни.Пипна топките,които се получават и каза, че не е нормално да горят и да са толкова твърди.
За съжаление не можело да се направи нищо и трябвало да търпя това нещо с месеци.

# 444
  • Мнения: 1 908
Ами, ако минеш на клексан?

# 445
  • Мнения: 3 550
Ами, ако минеш на клексан?
На 19-ти ще говоря с док.И без това имам още 15 инжекции Фраксипарин.

# 446
  • София
  • Мнения: 8 219
Да, повишените еозонофили показват алергична реакция. Преминаването към Клексан обикновено решава проблема. Д-димер може да пуснеш при следваща контрола, добре е да се следи, заедно с фибриногена.

# 447
  • Мнения: 3 550
Следващият път(30.04),ще пусна и д-димера,и Анти-ХА.От 20 -ти ще пробвам с Клексан.Притеснява ме само иглата да не е по-дебела.

# 448
  • София
  • Мнения: 8 219
Еднакви са иглите, няма страшно. 🍀

# 449
  • Мнения: 346
Не е вярно, че не може да се направи нещо. Тончев в такива случаи съветва смяна с клексан и ако пак има алергия дава 3ти вид нмх. Аз не бих се доверила на тази лекарка щом говори такива глупости. Отделно, че алергията може да означава, че няма да го усвояваш добре и файда, че се бодеш.

Ето и моите изследвания след срещата с хематоложката днес.
Протромбиновото излиза ниско,но не е.Лабораторията им е с референтни ст-ти за приемащи синтром.
Имам алергия от Фраксито.И в кръвта се видя,и още преди кръвта д-рката се усъмни.Пипна топките,които се получават и каза, че не е нормално да горят и да са толкова твърди.
За съжаление не можело да се направи нищо и трябвало да търпя това нещо с месеци.

Общи условия

Активация на акаунт