Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 25

  • 30 596
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 455
В първи триместър колко често е безопасно да се прави преглед с доплер? Имах преглед в 7 г.с. с доплер за установяване на пулс. Предстои ми преглед в 10 г.с., след това в 12 г.с.
Безопасно ли е да се прави изследване с доплер през няколко седмици и всъщност ще има ли такова в 10 г.с.? 

# 676
  • Мнения: 1 518
Лунатичка, от тази синина и мен ме заболя Cold Sweat Радвам се, че ще си починеш. Ти в коя седмица си сега и усещаш ли малкия?
Аз вече ги слагам в страничната част на бедрото, направо в бутчето Smiley
Там мегдан голям, но днес гледам 1 синина се появила.

# 677
  • Мнения: 148
Аз съм всяка седмица на доплер от началото до сега (трети триместър)😄

В първи триместър колко често е безопасно да се прави преглед с доплер? Имах преглед в 7 г.с. с доплер за установяване на пулс. Предстои ми преглед в 10 г.с., след това в 12 г.с.
Безопасно ли е да се прави изследване с доплер през няколко седмици и всъщност ще има ли такова в 10 г.с.?  

# 678
  • Мнения: 3 178
Фрида,не го усещам Всъщност няма как да съм сигурна.Аз не се заглеждам в знаците на тялото си и не знам какво трябва да усетя изобщо.Пък и с тази предна плацента,едва ли да го усетя толкова рано.

# 679
  • Мнения: 2 754
В първи триместър колко често е безопасно да се прави преглед с доплер? Имах преглед в 7 г.с. с доплер за установяване на пулс. Предстои ми преглед в 10 г.с., след това в 12 г.с.
Безопасно ли е да се прави изследване с доплер през няколко седмици и всъщност ще има ли такова в 10 г.с.? 
От АА знам, че никак не е добре.

# 680
  • София
  • Мнения: 7 542
До 10-11-12гс доплеровият апарат се включва за части от секундата. След това вече не е проблем.

При терапия с аспирин и нмх едновременно винаги стават големи синини. Аз имах половин корем син.

# 681
  • Мнения: 1 270
Лунатичка, какви са 3те ти нискорискови мутации? Защо си на инжекции като са нискорискови? Само заради инвитрото ли?

Знаем, че в България се прекалява с употребата на антихепарини и масово се изписват без да има необходимост, а лекарите не разясняват изобщо какви са рисковете. Честно казано аз съм останала с впчеатление, че няма жена в България, която да няма поне няколко нискорискови мутации, чела съм, че в Европа по приницп е така. Но само тук всяка втора бременна се боде с НМХ...

# 682
  • Мнения: 3 178
Герка99,ето:

# 683
  • Мнения: 231
Момичета, когато нацелиш стара бучка действа ли си лекарството?

# 684
  • София
  • Мнения: 7 542
Елиза, действа.
Опипвай къде бодеш, да е по-далече от синки и бучки.

Лунатичка, изследвания на антиХа и коагулация имаш ли? Как е кръвотока? Предполагам щом са ти изписали и аспирин, имаш риск от прееклампсия и/или лош кръвоток.

# 685
  • Мнения: 3 178
Делисардели,
Коагулация пускам на всеки две седмици.Един път месечно преди срещата с хематоложката и веднъж при хоспитализация(моят АГ не издава болничен така,а трябва да съм "хоспитализирана"за 4 дена).Винаги е в норма.Анти-десет-а пуснах два пъти и според хематоложката е ок.
По принцип след трансфер,винаги изписват Аспирин,Ацетизал,Натаспин и пр.
Заради хиперстимулация на мен ми беше спестен до около 13 седмица.
Кръвотока е много добър(според АГ,при която се следя частно).При първия БХС излезе леко отклонение в стойността на бета ЧХГ и Папаа(?)-0.6 и двата показателя.
Затова АГ реши,че вече е време да включим и Акард.
От днес съм без инжекции за месец.

# 686
  • Мнения: 97
Може ли мнение от някой запознат докато отида на лекар? Имам ли тромбофилия?

Гинекологът каза, че няма нужда от нищо.. но май трябва да отида на хематолог за по сигурно

# 687
  • Мнения: 47
Здравейте,

Имам следния въпрос:

Предстои ми да спра Аспирина (Акард 150 мг) в 34-та г.с. , спрямо насоките на АГ. Това означава ли, че пак ще започна с инжекциите в корема (Фркасипарин) или като цяло се спира терапията?

Ще говоря с АГ на следващия преглед, но просто стоя и си мисля, и се чудя Grinning

Благодаря ви за отговорите, предварително Simple Smile

# 688
  • София
  • Мнения: 7 542
Пуснете коагулация - д-димер и фибриноген и вижте как ще се движат седмица-две след спирането на аспирина. Какви са ви мутациите?

# 689
  • Мнения: 32
Здравейте Дами, имам следното притеснение и бих помолила за съвет. Съвсем в началото съм , 7г.с. след извитро процедура. С терапия Клексан 0.4 . Преди няколко дни получих супер леко зацапване, в следствие на минимално отлепяне на околопродния сак. Слава Богу зацапване от няколко дни няма, но и репродуктивния АГ ми спря Клексана - от понеделник не го слагам. При въпрос мога ли да го връщам вече , хич не му се иска, направо не ми дава..Но мен ми е супер притеснено. На 05.06. имам час за хематолог, но до тогава има почти 2 седмици. И не мога да преценя дали , ако изчакам по консултацията няма да е прекален много време. Или направо след няколко дни да си почна пак клексана...

Factor V Leiden / F5 ген (p.R506Q) Нормален генотип
Prothrombin / F2 ген (c.20210G>A) Нормален генотип
PAI-1 4G/5G Хетерозиготен носител, генотип 4G/5G 1
ACE I/D Хетерозиготен носител, генотип I/D 1
Factor XIII (p.Val34Leu) Хетерозиготен носител, Val/Leu 1
MTHFR ген (c.677C>T) Хетерозиготен носител, генотип С/Т

Общи условия

Активация на акаунт