Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 25

  • 30 605
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 270
Лилия, без да съм специалист - имаш само хетерозиготно носителство (т.е. половин мутантен ген), което обикновено няма клинични прояви. И то на нискорискови мутации. Аз бих послушала репродуктивния лекар. Имай предвид, че терапията с НМХ може да доведе до тежки кръвоизливи.

# 691
  • Мнения: 11
Здравейте,момичета.Може ли вашето мнение, че се притеснявам.В 19 г.с. съм с тромбофилия и от началото съм на терапия с фраксипарин 0,3 ,след направено изследване на анти-ха гинеколога ми го увеличи на 0,6,също така съм и на акард 150 заради риск от прееклампсия. Притеснявам се от високата доза ,направих и консултация с хематолог, но чакам още отговор. Изследването го направих на 4ч.и 30мин.

# 692
  • Мнения: 488
Здравейте, в момента съм в 33 г.с. + 3 дена и съм на акард 150 мг.
АГ каза да го спра в 34 г.с. това какво значи - в 34 + 0 дена или 34 + 6 дена?

# 693
  • София
  • Мнения: 7 542
Vesi Iva, според изследването дозата на нмх ти е недостатъчна. 0.6 не е висока доза, всичко до 0.8 на ден се води профилактична доза. Пусни контролно изследване на антиХа седмица след промяната и виж как ще е.

Kiss, спри го в 34+0, след това може да повлияе на развитието на бебето. Проследи коагулация седмица след спирането, може да се наложи да компенсираш с друг медикамент.

# 694
  • Мнения: 1 270
На мен ми казаха даже още в 32 седмица да спирам аспирина. Което аз разбирам като 32+0, т.е. последно хапче в 31+6.

# 695
  • Мнения: 252
Здравейте.Възможно ли е завишените ми стойности на АСАТ и АЛАТ да са от фраксипарина?
Бях спряла всички витамини и добавки освен фраксто за 10 дни,тествах се отново и бяха още по-завишени.Бременна съм в 17г.с.
АГ ми изписа есенциале форте и трансметил,но стойностите продължават да се покачват. Към кой лекар да се насоча?

# 696
  • Мнения: 74
Здравейте.Възможно ли е завишените ми стойности на АСАТ и АЛАТ да са от фраксипарина?
Бях спряла всички витамини и добавки освен фраксто за 10 дни,тествах се отново и бяха още по-завишени.Бременна съм в 17г.с.
АГ ми изписа есенциале форте и трансметил,но стойностите продължават да се покачват. Към кой лекар да се насоча?

И при мен АЛАТ беше леко завишен последния път в 19 г.с., сега юни пак ми предстои да пускам и ще видим как върви, но хематолога не го притесни стойността. Аз също си мисля, че е от инжекциите. Бях направила алергия тогава към Оксапар, свързвам го с алергичната реакция. Минах на клексан

# 697
  • Мнения: 252
Здравейте.Възможно ли е завишените ми стойности на АСАТ и АЛАТ да са от фраксипарина?
Бях спряла всички витамини и добавки освен фраксто за 10 дни,тествах се отново и бяха още по-завишени.Бременна съм в 17г.с.
АГ ми изписа есенциале форте и трансметил,но стойностите продължават да се покачват. Към кой лекар да се насоча?

И при мен АЛАТ беше леко завишен последния път в 19 г.с., сега юни пак ми предстои да пускам и ще видим как върви, но хематолога не го притесни стойността. Аз също си мисля, че е от инжекциите. Бях направила алергия тогава към Оксапар, свързвам го с алергичната реакция. Минах на клексан
И аз минах на Клексан,но стойноста си се покачва.

# 698
  • Мнения: 32
Аз съм си на Клексан. При изследванията АЛАТ и Калий ми бяха леко завишени. Получих кървене и АГ ми спря Клексана. Вече 10 дни съм без Клексан за сега,  и вчера пак пуснах излседванията - АЛАТ и Калий са ми напълно в норма. Според мен си е от инжекциите. Особенно за Клексана пише да се следи Калия, който случайно бях пуснала.

# 699
  • Мнения: 115
Здравейте момичета,предстои ми трансфер и пуснах тромбофилия,дали може някой да ми преведе резултатите и забележката отдолу,благодаря!

# 700
  • Мнения: 156
Здравейте,

Колко са ви завишени? Аз съм в същата ситуация от два дни, но при мен има занижени стойности и на тромбоцити 154, асат и алат са ми доста завишени 130/230. Ходих на хематолог тъй като изкарах вирус казаха че е от вируса и сега пия антибиотик.
Питах за действието на инжекциите и дроба и казаха, че не е от тях 🤷🏼♀



quote author=Tuk.tam link=topic=1605830.msg48101607#msg48101607 date=1717083060]
Здравейте.Възможно ли е завишените ми стойности на АСАТ и АЛАТ да са от фраксипарина?
Бях спряла всички витамини и добавки освен фраксто за 10 дни,тествах се отново и бяха още по-завишени.Бременна съм в 17г.с.
АГ ми изписа есенциале форте и трансметил,но стойностите продължават да се покачват. Към кой лекар да се насоча?
[/quote]

# 701
  • Мнения: 32
Здравейте момичета,предстои ми трансфер и пуснах тромбофилия,дали може някой да ми преведе резултатите и забележката отдолу,благодаря!



Аз съм хетерозигон по PAI  и си пуснах допълнително factor 13  и ACE, както е упоменато.
Геника трябва да пазят кръвта , само поискайте да пуснете и двете допълнителни за по - пълна представа. И след това вече консултация с хемартолог/АГ.

# 702
  • Мнения: 1 556
Чудесни са ми и АСАТ и АЛАТ, бия Клексан от преди закъснение още, вече съм в 37гс.
Търсете проблема другаде.

# 703
  • Мнения: 252
Здравейте,

Колко са ви завишени? Аз съм в същата ситуация от два дни, но при мен има занижени стойности и на тромбоцити 154, асат и алат са ми доста завишени 130/230. Ходих на хематолог тъй като изкарах вирус казаха че е от вируса и сега пия антибиотик.
Питах за действието на инжекциите и дроба и казаха, че не е от тях 🤷🏼♀



quote author=Tuk.tam link=topic=1605830.msg48101607#msg48101607 date=1717083060]
Здравейте.Възможно ли е завишените ми стойности на АСАТ и АЛАТ да са от фраксипарина?
Бях спряла всички витамини и добавки освен фраксто за 10 дни,тествах се отново и бяха още по-завишени.Бременна съм в 17г.с.
АГ ми изписа есенциале форте и трансметил,но стойностите продължават да се покачват. Към кой лекар да се насоча?
[/quote]
АСАТ ми е на горната граница ,a АЛАТ е над 100 мерни единици.В листовката на фраки и клексан пише като много чести странични ефекти ,които засягат 1 на 10 и това е повишени чернодробни ензими.И на мен хематолог ми каза ,че няма ощо с инжекциите.Решила съм да ги спра за седмица и да се тествам отново.От както бия инжекциите ми се завишават стойностите.

# 704
  • София
  • Мнения: 7 542
Асат, алат и гтт (чернодробни ензими) могат да се завишат от възпаление, от медикаменти или от заболяване на черния дроб. При мен бяха скочили, когато отключих подостър тиреоидит на ЩЖ. От Клексан/фракси не съм имала проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт