Азиатска кухня - тема 2

  • 59 571
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 26 104
В Метро също си струва да проверите, ако има във вашия град и пазарувате и там.

# 691
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 4 369
Нали тия дни ставаше въпрос за готвене по филми и сериали, та тази седмица един корейски младеж, когото гледам в Ютуб как готви, пусна видео, в което приготвяше рецепти, видяни във филма Little Forest Joy. С което ме подкокороса (инфлуенсна, един вид Joy) да приготвя тази вечер gamja sujebi - зеленчукова супа с картофи и ръчно дърпани "нудъли".
А пък покрай корейското състезание за пекари и сладкари, Bake Your Dream, което следя, се вдъхнових да пробвам солените хлебчета (shio-pan на японски / sogeum-ppang в корейския вариант), които много харесах.




# 692
  • In transit
  • Мнения: 15 524
Роце, сега ако дадеш и рецептата за тези хлебчета, цена няма да имаш.

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 23 243
Като нищо с Танджонг ще се окажат. Simple Smile

# 694
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 4 369
Mikkey, четох няколко рецепти, попивах ноу-хау и накрая ги направих най-вече по тази:
https://food52.com/recipes/89370-sea-salt-butter-rolls

В другите или трябваше сухо мляко (което нямах вкъщи), или правеха закваска tangzhong (с което не ми се занимаваше).
Направих половин доза, като направих малка модификация в началото - първо си активирах маята в млякото и захарта и разтворих солта във водата. След това ги добавих в брашното, а не сложих брашното при смесените течни съставки, както е по рецептата. И месих на ръка... за повече зен (и най-вече, защото нямам миксер Joy ).

П.П. Морена, почти позна! Joy

# 695
  • In transit
  • Мнения: 15 524
И аз предположих, че ще са с танджонг. Благодаря за рецептата.

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 23 243
Аз бих направила Танджонга за такива малки форми, които имат склонноста да съхнат бързо. Simple Smile

# 697
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 4 369
Тъй като ще ги правя отново този уикенд, може да пробвам този път с танджонг. Но предната доза нямаха време да изсъхнат - осемте хлебчета бяха изконсумирани в рамките на 24ч 😂

# 698
  • Мнения: X
Роце, сега ще ме караш и аз да намеря време да правя тези вкусотии. И аз си ги бях набелязала да ги правя. Май е крайно време да се заема с тях. Сега въпроса е по твоята рецепта или по моята Smiley не че има някаква разлика Sunglasses
Salt Bread (Shio Pan) 塩パン

# 699
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 4 369
Дани, точно тази рецепта гледах и четох, заради подробното описание на технологията. Но в крайна сметка избрах другата, понеже в тази има сухо мляко, а аз нямам вкъщи (пък и не ми се купува цял пакет, от който да ползвам 1 лъжица). Сигурно може и да се пропусне, ама обикновено първия път гледам да следвам (почти) дословно рецептата 😂😂😂.

И да не е само спам, в момента в хладилника ми отлежава втора доза бяло (нелюто) кимчи.

# 700
  • Мнения: X
Аз не обичам да ползвам сухо мляко и я избрах заради това

И понеже нямам време напоследък виж с какво се заредих в неделя Joy

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 1 717
И да не е само спам, в момента в хладилника ми отлежава втора доза бяло (нелюто) кимчи.
Роца, моля за рецептата на кимчи, гледам има много рецепти в нета и тикток, но не знам с какво да заменя техните пасти с чушки и рибния сос.

# 702
  • Мнения: 630
И да не е само спам, в момента в хладилника ми отлежава втора доза бяло (нелюто) кимчи.
Роца, моля за рецептата на кимчи, гледам има много рецепти в нета и тикток, но не знам с какво да заменя техните пасти с чушки и рибния сос.
Не съм Роца но също правя кимчи. Рибен сос има във всеки азиатски магазин, а даже и понякога по азиатските седмици из лидл/била. За пастата - аз я правя сам - корейска круша взимам от лидл/била - останалите неща са лесни за намиране (джинджифил, чесън …)

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 23 243
В кутията на моето всичко
Оризова "тортила"/ или голямо оризово руло... с панирано пилешко и зеленчуци, има и майонеза, и сос Якисоба в шишенца (които не паснаха на кадъра).

# 704
  • In transit
  • Мнения: 15 524
Роца, сухото мляко го замести с прясно. Там където има сухо се добавя вода, ти сложи прясно вместо водата. Може съвсем малко повече течност да добавиш, но ти си го знаеш това. Hug
Бях взела сухо преди време, хем малък пакет, но това дори плътно затворено в буркан се овлажнява и става на бучки. А, и замирисва гадно. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт