Бабешки мъдрости

  • 2 286
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 473
Да ти кажа аз като малка съм била самата кротост, чак майка се е притеснявала, че съм прекалено кротка, да не би да ми иман нещо. И до ден днешен съм си така, не съвсем, но се промених като по-голяма. От мои приятелки знам, че каквото се роди детето такова си е завинаги. Е има различни примери, разбира се. Мъжът ми е бил непоносим като малък, пък сега е добър човек. Така че не вярвай на бабини деветини, а се радвай на бебо, дай боже на всяка майка такъв кротан. А пък като порасне, тогава ще му мислиш ако стане палав. Много е важна и зодията /поне аз донякъде им вярвам на астролозите/.

# 16
  • Мнения: 150
Аз като бебе съм била голям душевадец - постоянен тормоз и рев. Като дете съм била инат и лудетина. Като тинейджър - непокорна, неодволна и инатлива, чак сега - по-спокойна, но все пак малко хапеща. Идвете ми деца си показаха характера още в корема ми. Първият беше и остава спокоен. Малкият още в корема ми правеше "битки" и "футболни състезания" и сега е скандалджия и пълен с енергия /когато не спи/. Така че, и аз съм на мнение, че децата още от началото са с утвърден характер, който може само отчасти да се "моделира".

# 17
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
При мен и при сестра ми е вярно. Аз съм била много палава като дете - а сега обратното, доста тиха. Сестра ми нито е ревяла, нито нишо , а ела да я видиш сега-огън момиче. #Crazy Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 3 679
Брат ми е бил бебе мечта-спял,ял и пълнел пелените LaughingЗа разлика от моя милост, която до 2 години ревввв-ден и нощ
Разликата ни е година и половина-когато е разбрала че е бременна с него майка ми  #Crazy-Но според мен Господ си знае работата-компенсира нещата-едно ревливо бебе,другото не Laughing
Като пораснахме-брат ми не стана много палав- напротив дори е малко мързелив,но това е защото все кака му помагаше-я за дрехите,я за обувките...
Аз пък съм била проклето бебе,проклета съм и сега,но пък съм и много оправна Rolling Eyes
Знаеш ли скоро се бях замислила- моето дете не спи по цяла нощ откакто се е родил,но пък си яде без проблеми,жизнен и умен расте...Като го сравня с познато детенце което спи от 20,00-до 9,00 без да мръдне направо ме е яд. Да ама това детенце не ще и не ще да се храни както трябва,още не е проходило...Така че затова си мисля че нещата се компенсират
Аз съм на мнение - детето да е палаво и жизнено,отколкото като го изведа да не ми се пуска от полата
Наслаждавай се на спокойното си бебе/благородно ти завиждам Grinning/ и се моли да е палаво и жизнено юначе...
  bouquet

# 19
  • Мнения: 141
Като се роди моето бебе плачеше 3 месеца постоянно.Това го свързвам с коликите.Сега е сравнително кротка.Но пък реши ли да се инати инати се до край.Чак почервенява и трепери ако не направиш каквото иска.ЗА себе си мога да кажа, че като малка съм била абсолютен дивак направо ужас.А сега съм доста улегнала.Но това не е заради бабини девитини, а защото съм осъзнала своята импулсивност като отрицателна черта и се опитвам да я преодолея. Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 888
Моята дъщеря беше бебе мечта - само спи и яде. Така и не разбрах има ли колили, няма ли. На втория месец спеше по цяла нощ. Направо се чувствах на седмото небе. Обачееее.....обаче след първата годинка стана един звяяяяяяяяяяяр..... Дали защото не съм свикнала да ми се тръшка и противоречи, или защото беше идеално бебе, но доста трдуно свиквам с новото й амплоа Laughing

# 21
  • Мнения: 5 362
Вярвате ли на бабешките мъдрости,че когато ти е кротко бебето после става диво детето?
Първо честито и да ти е живо и здраво,и все така послушно и занапред!
Никога не съм вярвала в суеверия и бабешки мъдрости Wink,но при нас така се получи в крайна сметка.Тази "мъдрост" излезе вярна.Ама нищо-да е здрава,пък другото са бели кахъри Peace.

# 22
  • Мнения: 3 500
Ами детето ти е още малко, нормално е да е такова.Моника до 5-ти месец беше ангелче.Плакала е няколко пъти и то щото съм се бавила с папкането, не за друго /голяма гладничка е/.Откакто стана на 5м. ела да видиш, у нас е цирк.Почва да хитрее, да иска внимание, реве за щяло и нещяло, реве да я взема, реве щото излизам от стаята, щото й се спи, щото не й  е на кеф, щото се ядосва на играчката и т.н.Винаги има за какво.Ами като почнат зъбите....
Радвай се сега и си почивай, още е рано да ти завиждаме.  Hug

# 23
  • Мнения: 116
До характер е.Явно,че твоето дете се задоволява напълно с всичко ,което му се предлага,чувства се доволно.Това означава,че не е капризно-така ще си и остане.Разбира се , ще нахитрее ,но като му обясняваш ще ти влиза в положение и бързо ще се примирява.Тези,които спят постоянно малко по-бавно се развиват,но какво от това - пак ще проговори и т.н. , но ти ще си се наспала и спокойна да му обръщаш необходимото внимание.
Мойта голямата се събуждаше от 5 до 10 пъти на нощ ,аз отслабнах до 41 кг. и бях неспособна да свърша , каквато и да е работа в къщи , защото искаше да и обръщам внимание......и ........голяма файда,че на 1 и 3 месеца вече правеше изречения и бърбореше безспир....Малката беше по-кротка и бях по-доволна.Е,сега след като порастнаха голямата е амбициозна и всичко е 6-ци , а малката все мъкне 6- на релси,но какво да се прави - всеки с характера си !!!!

# 24
  • Мнения: 439
Безкрайни  благодарности на всички мами bowuu bowuu bowuuДа са ни живи и здрави бебчетата,за да може да се насладим  заедно на миговете,радостите и неволите,които ни предстоят   bouquet

# 25
  • Мнения: 2 197
Да ти е живо и здраво детенцето!
Не вярвам на тези глупости. Всяко дете си се ражда с характера. Или ще е палаво, или не. Аз честно казано предпочитам палавите деца, по жизнени и интелигентни ми се струват. Моето си се роди диваче и по цял ден подскача и не се спира, но спи цяла нощ до 9.00 сутринта без да имаме никакъв проблем. Обаче реши ли нещо никой не може да я убеди в обратното. И така е откакто се е родила. От време на време плаче, но предимно се смее.

# 26
  • Мнения: 742
Щастливка baby_neutral
Не му мисли за това, а се радвай Wink
Моята дъщеря дори като спи не е кротка Sad
Беше мноооого ревливо бебе, а и сега е доста дива Whistling

# 27
  • София
  • Мнения: 3 826
Радвай се на бебчо.
А относно това дали ще е кротко или палаво детето и аз не вярвам.
Има много причини поради които то може да се промени.

# 28
  • Мнения: 94
В родилният дом се чувствх мн.горда защото само мойто бебче спеше кротко ,даже спейки я кърмех ,НО с пристигане в къщи се започнаха едни ревове ,едни крясъци/направо все едно ми набиваха шишове в ушите Sick/.После се започнаха коликите-пак рев,след тях пък-зъби  сега сме на 10 месеца и още е неспокойна.После какво е на ред незнам....
 Whistling

# 29
  • София
  • Мнения: 607
Голямата ми дъщеря беше  много ревлива особенно нощем просто не искаше да спи като попорасна и проходи просто неможехме да я спрем.Сега е на 7 години първи клас е и е едно доста будно дете ентусиазъм от всякъде. Малката  е много кротко бебе за напрет незнам дали ще е така , но се наслаждавам и на двете защото са уникални  сами посебеси.Такаче въобще не се притеснявай , а се наслаждавай на кроткото си бебе. Peace

Общи условия

Активация на акаунт