Предучилищници -2 /Набор 2000/

  • 14 740
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 24 467
Ами ще си плащаме ли за което? За звездите, имам предвид.  Laughing

# 256
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте!
И аз имам питане. Има ли училища, в които още не е започнало приемането на молби?
Ние се гласим за 73 - от, но там все ни отбиват "обадете се утре, обадете се след 2 седмици..."
Притеснена съм. Някой има ли информация?

# 257
  • Мнения: 133
Има, има.
Като пример 133 Пушкин и 38 Васил Априлов

# 258
  • Мнения: 222
Здравейте! Вчера бях на родителска среща в 30 СОУ.
Ще ви напиша нещата, които смятам, че са валидни за всички училища.

Учебната програма с брой часове за седмица:
Български - 7
Математика -  4
Музика -  2
Изобразително изкуство - 2
Физкултура - 2
Роден край - 1
Домашен бит и техника - 1
Час на класа - 1
ЗИП - 3 часа /в случая български, информационни технологии или математика, английски/

Или общо 23 часа за седмицата /3 пъти х 5 часа + 2 х 4 часа/

Часовете са по 35 минути. Първи клас са само първа смяна.
Дъските са черни, защото са с редове и квадратчета, след 2-ри клас вече са бели.
В първи клас оценките са само устни на края на годината – отличен, много добър, добър, ..., след втори клас има годишни оценки /няма срочни/.
Питайте и друго ако ви интересува.  Simple Smile

# 259
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Много малко часове физическо Tired
Те все още имат нужда да ираят, как да стане 2 пъти седмично?!

# 260
  • Мнения: 1 320
при нас в 123 СОУ / на това се спряхме/ има 2 физическо и 2 плуване
и..... английски от 1 клас но с какъв хорариум незнам

# 261
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз още не съм ходила на среща. Не знам как ще им са часовете.

# 262
  • Мнения: 222
vpam,
плуването не е ли към платените извънучебни занятия?

Английски нямат по програма, включват го като ЗИП, поне вчера така обясниха.
Западният език се включва в учебната програма от втори клас, като тогава ще са 2 часа, а от трети клас - 3.

ДЕ ВАня,
наистина е малко физическото, успокоително е малко, че имат задължителна почивка в игра след занятия до занималня, по възможност навън /при хубаво време, де/.

# 263
  • Мнения: 1 320
vpam,
плуването не е ли към платените извънучебни занятия?
не...  2ч плуване са включени в програмата +2ч обща физическа подготовка
иначе може да се запише детето на СИП плуване или допълнително в група , като последното е платено
самото у-ще има басейн ...и защо неговите възпитаници да не могат да се възползват от това Wink

# 264
  • Мнения: 494
Незнам как е при вас,но що се отнася до сегашното(така наречено физическо),в градината на синът ми,където кара предучилищната,то е нещо средно между забава и безполезно чекнене Laughing,защото правят нещо като упражнения с дрехите,с които са отишли на градина,а те вече са големи и по-суетни и ходят с поли(момиченцата) или рокли,а момчетата-с дънки или джинси-направо си умирам от смях,когато синът ми ми показва какво точно правят, облечен с изсулените си(като на големите Laughing)дънки.С една дума-нищо и половина!В училищата,чувала съм, е друго или поне по мое време беше,хем бях в училище по изкуствата.Ще видим Simple Smile

# 265
  • Мнения: 1 320
Алекс всичко написано от теб ме води интересни изводи за "родителите" ... в това число и за теб Wink.
Моят син също ходи на детска с дънки  , НО за футбола има анцунг , това е задължителна част от резервните дрехи.
онзи ден показваше много точно упражненията за раздвижвани преди спорт ... това не съм много сигурна дали го научил в детската или от някой футболен репортаж , но с  упражненията шашна всички на детската площадка, най вече татковците които се бяха включили в играта Simple Smile

# 266
  • Мнения: 494
Ами аз незнам какво имаш предвид под "изводи" и дали го казваш в добрия или лошия смисъл,но така или иначе, всичките ми опити да накарам родителите в детската да се обединят около това да се променят глупостите там(включително  храната)не водят до никъде,затова аз и баща му се грижим да кара колело,да рита,да прави упражнения(това не е трудно,защото аз правя почти всеки ден и на него му е приятно да ги прави с мен,че даже и бебо се включва Laughing).Просто се надявам,в училище да е по-добре.ако не е-ще го запиша някъде ,в някой клуб,на каквото той иска и така... Simple Smile

# 267
  • Мнения: 616
Искам да ви питам вашите деца навърши ли вече седем годинки имунизираха ли ги  за манту.

# 268
  • София
  • Мнения: 7 242
h.kirova, на моята и сложиха манту в сряда. В събота ще отчетат резултата. Ако не е достатъчно зачервено, ще й слагат ваксина. От сега "тръпна в очакване", защото тя е много страхлива и ревлива. Самото манту се слага на ръчичката под лакятната свивка, подкожно /много плитко/. Не боли, щом моята не ревна Mr. Green. Всички деца, които ще са в първи клас /и ненавършилите 7 г./ подлежат на тази процедура. На нас ни се обади личната и ни каза кога да дойдем.

Да ви попитам - вашите деца ходят ли с пръсти навътре /вместо навън/. Моята е така. Не го смятам за голям проблем, но мъжът ми ме е подгонил да я водя на ортопед. Вече взех направление, утре смятам да я заведа в Горна Баня, но нямам записан час и не знам какъв е редът. Може ли малко акъл от някой минал по този път?

Относно физическото - в училището на Цвети ги задължават да играят по екип. Който няма, седи отстрани и гледа. Намирам го за много правилно. А иначе часовете са малко... Затова записах дъщеря ми и на тенис, а от др. седмица и на плуване. Ходи и на рисуване в читалището и просто не знам как аз ще успявам да я водя на всичко Tired.

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 10:34 от Лекси

# 269
  • София
  • Мнения: 1 352
Да ви попитам - вашите деца ходят ли с пръсти навътре /вместо навън/. Моята е така. Не го смятам за голям проблем, но мъжът ми ме е подгонил да я водя на ортопед. Вече взех направление, утре смятам да я заведа в Горна Баня, но нямам записан час и не знам какъв е редът. Може ли малко акъл от някой минал по този път?

Моята девойка ходеше така. Мин. лято свеки се зае с нея - заведе я на ортопед, прегледаха я, оказа се че няма някакви изкривявания, просто от ранното прохождане и според ортопеда "неподходящи обувки" се е изкривила походката. Препоръча много ходене боса през лятото и разни упражнения от типа - седене по турски, повдигане на пръсти и т.н.
Основното беше да не спи по корем, защото при тази поза краката се извиват в ходилото навътре и като седи на пода в никакъв случай да не е на дупе с крака отстрани /не знам дали го обясних добре/.
Това си спомням, ако нещо друго те интересува - питай!

Общи условия

Активация на акаунт