Боледуване на децата ни-тема 74

  • 20 859
  • 782
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 339
Излезе Стрептокок. Не е вирус при него. Но явно не го е засегнал много. Личната изписа аб по антибиограмата. Педиатърът пулмолог го прегледа и каза, че за момента за него не е за антибиотик. Да го следя и ако почне да вдига Т тогава да мисля за аб. Иначе днес вече хапва, не е омърлушен. И двамата бяха единодушни, че до празниците не трябва да посещава градина.

# 76
  • Мнения: 929
Цитат на: brumm link=topic=1607071.msg47241636#msg47241636 date=170
0654025
Излезе Стрептокок. Не е вирус при него. Но явно не го е засегнал много. Личната изписа аб по антибиограмата. Педиатърът пулмолог го прегледа и каза, че за момента за него не е за антибиотик. Да го следя и ако почне да вдига Т тогава да мисля за аб. Иначе днес вече хапва, не е омърлушен. И двамата бяха единодушни, че до празниците не трябва да посещава градина.
Аз имам запитване антибиотични капки ли са изписани за нослето  или антибиотик през уста.

# 77
  • Мнения: 5 339
Зинат, който не мога да намеря по аптеките.
Нашата лична не изписва капки никога. Не съм я питала защо, но съм я питала подходящо ли е да слагам, казва не.

# 78
  • Мнения: 4 521
Вече и Зинат ли няма...
Според доста лекари локалните антибиотици не са добра идея, но когато детето лови бактерия през седмица аз не виждам как може да се пие антибиотик всеки път, та дори да знам че не трябва капя антибиотични капки.

# 79
  • Мнения: 2 689
Здравейте! Сякаш питах преди време, но ще питам пак... Според вас, ще се вкарам ли във филм, ако си взема стетоскоп? Малкият е с бронхиолит. Изписаха ни инхалации с Вентолин, Пулмикорт. Много ми е притеснено. Идеята на слушалката сега е чуя свиренето на гърдите докато го има, за да мога да го сверявам с дишането след като се оправи. Мисля си, че ако редовно ги преслушвам редовно, ще успявам да хвана, ако има нещо.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 1 931
И малката, като беше с бронхиолит такова беше лечението.
 Мнението ми е , че лекарите не напразно учат 6 години обща медицина + още за специализация. Ако искате си го слушайте колкото желаете, но мнението и преценката ви няма да ви помогнат и пак ще отидете до лекар с опит.

# 81
  • Мнения: 4 521
Барбалена, чуването на слушалка се учи с години. Най-много да слушате и да си мислите, че чувате или не чувате нещо и да се вкарате в приключение.

# 82
  • Мнения: 2 689
Аз се доверявам на лекаря и даже почнахме и лечението. Но идеята за слушалки е, да си ги преслушвам от време на време, защото не ги водя на лекар за всяка една кашлица и ме е страх да не подценя ситуацията.

Л.Л преглежда само с час и е написал на вратата, че преглежда извънредно само при много спешни случаи. И то ти става неудобно да ходиш и да нахалстваш. А и няма гаранция, че ако днес е добре и нищо не се чуе, утре вече няма да се усложнили нещата. Често ги водим на частно, и там преглед под 70-80 лв няма. Днешният беше 90 лв. И 20 лв за тест за RSV вирус. Ако трябваше да заведа и каката, че и тя кашля, това са 180 лв. Само малкия съм го водила този месец  3 пъти да го преслушат.

Но проблемът все пак, е че си нямам доверие, че ще "чуя" правилно. Още повече, че даже доста УНГ не се наемат да преслушват. Иначе досега да си бях поръчала. Просто се чудя дали някой с много "трениране" не е успял да запомни "нормалното" дишане на децата си и така да хване проблем.

Ох, ако не се опитвах да си озаптявам страховете, щяхме да ходим много по-често на лекар, но се старая да не прекалявам. Мъжът ми също помага да не прекалявам. Но като питах лекарката днес кога трябва да се заведе детето на лекар, така че да не се усложнят нещата, каза че едва ли не, при всяка кашлица. Което няма как стане...

Последна редакция: ср, 22 ное 2023, 17:16 от Барбалена

# 83
  • Мнения: 1 875
Здравейте, момичета, извинявайте, че така нахлувам в темата, но исках да попитам някоя правила ли е изследване на носен секрет в Рамус? И това изследване изглежда ли приключено? (предният път ми изглеждаха като готови  - едно от тези за постъпване на ясла и ги подадох така, та медицинската сестра в яслата ми се накара доста и ме накара да се чувствам като пълен дебил).



Вече съм на ръба на силите си. От два месеца на ясла- близначетата ми са ходили сумарно 3-4 дни максимум.

Педиатърката ни изписа сиропи за кашлица, отхрачване, спрейове за нос, правим прочистване на носа и инхалации и резултатът е нулев. Аз не взимам болнични (неудобно ми е, а и си работя така от април месец, като паралелно ги гледам, понеже са декемврийски бебета и беше рано за ясла тогава), но вече не издържам. Работя след като заспят до 3-4 сутринта и от 6 часа отново на въртележката. Sleepy

# 84
  • Мнения: 4 856
Да, готово е изледването, резултатите са чисти.

# 85
  • Мнения: 2 222
Момичета, и аз се включвам с въпрос. Както знаете малкия беше с бронхит и на Аб. Днес дойдохме малко в София на гости, до Неделя (от Варна сме). Всичко супер ама една приятелка ми вика.. луда ли си да го изкарваш във влажно време, като е валяло.. деца след бронхит не се изкарвали като вали или като е валяло, всичко влизало пак в бронхите и можело да стане беля. В лек стрес съм, меко казано…

# 86
  • Мнения: 4 521
Какво е това всичко....
Прекарайте си добре и не си тормозете с глупости... Един нъжд ли ще ви сбърка като живеете на влагата във Варна Wink

# 87
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета, извинявайте, че така нахлувам в темата, но исках да попитам някоя правила ли е изследване на носен секрет в Рамус? И това изследване изглежда ли приключено? (предният път ми изглеждаха като готови  - едно от тези за постъпване на ясла и ги подадох така, та медицинската сестра в яслата ми се накара доста и ме накара да се чувствам като пълен дебил).



Вече съм на ръба на силите си. От два месеца на ясла- близначетата ми са ходили сумарно 3-4 дни максимум.

Педиатърката ни изписа сиропи за кашлица, отхрачване, спрейове за нос, правим прочистване на носа и инхалации и резултатът е нулев. Аз не взимам болнични (неудобно ми е, а и си работя така от април месец, като паралелно ги гледам, понеже са декемврийски бебета и беше рано за ясла тогава), но вече не издържам. Работя след като заспят до 3-4 сутринта и от 6 часа отново на въртележката. Sleepy
Здравейте, разбирам Ви напълно. Аз също съм с близнаци на ясла, които не ходят на ясла, защото са постоянно болни и работя от вкъщи. Никога не съм взимала болничен. Също изнемогвам и не виждам светлина в тунела…

# 88
  • shumen
  • Мнения: 18 225
Тони,по принцип не е хубаво да дишат влагата децата,но все вкъщи ли да ги държим зимата?
Барбалена,аз водя на лекар,ако нещо кашлицата не ми хареса.Аз и да го слушам нищо не разбирам.
Сорай,чисто е изследването.
Бръм,къде е бактерията?Ако е в носа не мисля,че е нужно всеки път АБ през устата.

# 89
  • Мнения: 7 306
Няма как я до магазина я за нещо друго ще трябва да се отскочи навън за малко...
Съжалявам и моята много боледува,носа й е слабо място...представям си с две🤍


Пу да не се хваля ама след сън не е кашляла,чакам утре сутрин да видим

Общи условия

Активация на акаунт