АВГУСТ месец е най-щастлив за мен, от бременността съм вече в плен

  • 11 168
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И аз ще ходя на часно,сигурно утре-едва ли доктора ще се откаже от паричките за прегледа Mr. Green
Иначе вчера се преуморих малко и имах страшни болки в кръста,направо неможех да стана или да се обърна.Искам да попитам вече мамите-как се справяхте с тези болки в кръста?Или просто трябва да се търпи?!

# 16
  • Мнения: 564
Здравейте мами!!!!
Констанс чудна темичка, много е хубава  Hug
Момичета, вчера видях малкото човече, беше будно миличкото и си риткаше с краченца, дори стъпалцата му се видяха  Heart Eyes, махаше с ръчички и по едно време се обърна с личице към екрана и пъхна едната си ръчичка в устата  Laughing Много беше миличко  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes Дано скоро видите своите ангелчета  Hug
Всичко с бебчето е наред, но има мъничък проблем с плацентата. Не е над бебето, а е под него, дока каза, че не е много опасно, но каза много да се пазя, да не пътувам, никакъв кекс...Вероятно ще ми кажат да лежа от 7 месец нататък и вероятно ще раждам секцио, защото с такъв вид плацента ставали големи кръвоизливи...Охх поне е малкият дявол за сега, както се казва..Ако някоя от вас е имала подобен проблем да пише  Praynig, че колкото и да е малък проблема си ме притеснява леко  Confused
Приятен ден на всички   bouquet
На новите мами добре дошли и леко бременеене   bouquet

# 17
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Здравейте момичета  Hug

Беличка, много се радвам за теб, мила, че си видяла как малкото сладурче шава. Искам и ааааззз ... ама ще изтрая още седмица, две. Иначе много се пази, щом е казал докторът и не се притеснявай, знам, че всичко ще бъде наред. Почивай се, глези си се - сега ти се е паднало. Тетка ми така казва, защото от август натам и да ни се излежава и мързелува няма как да стане. Който и да ни помага - баби, дядовци, лели и т.н., малките човечета разчитат първо на нас. Тъй че момичета - сега е момента да си се излежаваме, почиваме и глезим. Е, това за тези с първа бременност. Другите майчета мисля ще потвърдят  Grinning

Меги, аз тъкмо щях да се оплаквам, че от 1 седмица кръста не спира да ме боли. Ама ужасно гадно. То не е силна болка, но е постоянно. И има моменти, когато не мога да стана дори - като стара бабичка - ха на една страна, ха на другата ... кошмар. Обаче си го обяснявам с това, че по принцип кръста ми е слабо място - преди М и първите дни направо ме скъсваше, корем не ме е болял толкова, но този кръст ... майко мила. Направо не знам как ще го нося бебо 8-9 месец.  ooooh!

Пожелавам ви най-прекрасния и усмихнат ден  Hug  bouquet

# 18
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте, мамчета Hug!
Констанс, каквото и да кажа, ще е малко - темичките ни са най-прекрасните Peace! Благодаря Heart Eyes!
Добре дошли на новите майчета  bouquet!

Аз малко да се пооплача може ли Rolling Eyes?
От няколко дни ми е много зле, а уж влязох вече в 3-я.Лошо ми е постоянно - и преди да ям, и след като ям...а вечер е направо кошмар - снощи нищо не ядох, главата ме боля, толкова отпаднала бях, че само лежах и дремех. А и с това лежане ми писна вече - боли ме всяко кокалче. Аз съм активен човек, не се спирах, все хвърчах на някъде и този затвор сега направо ме изцежда психически...най-много да сляза до магазина, дето е на 50 метра...не съм вярвала, че може да се чувствам така зле, и най-вече психически Confused.
Нали уж трябваше да започват хубавите мигове, при мен неразположенията май започват. И настроението ми е ужасно - току ревна без причина или се развикам на детето /дано ми прости!/. Не сме му казали още, а май трябва - поне ще разбере защо майка му е така отвратителна Tired.
Извинете ме за кофти постинга, но трябваше да споделя.Има ли други мами с чувства като моите newsm78?

# 19
  • Мнения: 105
Беличка страхотно, че си видяла бебо. Не се притеснявй за плацентата. Ще се пазиш повече и после секцио

# 20
  • Мнения: 287
Добро утро ,мами!
След малк и аз ще отивам на лекар за изследвания -чаках ,чаках да отмине епидемията ,но стига вече чакане!Мятам шала през уста и отивам да ми то4ат кръвчицата  Mr. Green

Weeny, аз също съм с постоянно повдигане, особено вечер и често не мога да заспя по няколко часа, докато не ме надвие умората.

Елхичке ,аз съм същата -толкова ми се гади вечер и особено като си легна ,4е ...направо не се трае.Сутрин ,на гладно , положението е същото-отварям хладилника със запушен нос!Обикновените бисквити и солетите уж помагат ,но ми писна от тях вече!!!!!
beli4ka ,честито за срещата ти с мъни4ето!!!Сигурно цял ден не си била на себе си! Hug  bouquet По въпроса ти -аз бях  с отлепена отдолу плацента.Пих Дуфастон 10 дни и предполагам ,4е всичко ве4е е ОК.На всичкото отгоре имах много уморително и рисковано пътуване с микробус до Германия (28 часа в едната посока  #Crazy) ,но нищо страшно не ми се случи ,а бях много стресирана!!!Тъй ,4е няма смисъл да се притесняваш толкова ! Grinning  Hug Друг е въпроса ,4е според мен ,трябва да приемаш някакъв медикамент плацентата да се залепи.Но може и да става от само себе си! newsm78

# 21
  • Мнения: 105
момичета, колко от вас ходят на работа
с първото си дете нямах никакви проблеми. изкарах много лека бременност - без повръщане и голяма умора, но сега е много различно. Като чета предните писма и най-вече на мариета оставам с впечатление, че втората бременност винаги е така. какво ще кажете...

# 22
  • Мнения: 564
shosh мерси за окуражаването  Hug, аз сега точно чета за това, точното наименование е плацента превия, не е най-лошото което може да ти се случи наистина...Повече почивка и после секцио..Крие своите рискове, но пък то няма перфектни неща..Важното е че малкият човек се чувства доста добре там вътре  Heart Eyes релаксира си, бърка си в устата, кръстосва крачета...създава си разнообразия  Grinning...Дано скоро мине грипа и ги видите сладурите будни.
крокодилче, плацентата не е отлепена ( слава богу ), а вместо да е над бебето както би трябвало да бъде, тя е под него ( така ми обясни дока и ми я показа че е долу ) Имало случеи в които се премествала с времето....така че ми остава да се надявам, но дори да не стане, пак има шанс за много добър изход накрая  Praynig

# 23
  • Мнения: 995
Беличка, тъкмо щях да питам за "превия" ли става дума...
Много мами си карат бременностите с такава плацента, ще се справиш. Наистина трябва повечко да лежиш и нищо тежко да не вдигаш.

# 24
  • Мнения: 564
Катка дъщеричката ти така прилича на племенника ми  Hug Да знаеш че съм и голям фен Wink, защото моят племенник е най-красивото момченце на света, приеми го като гоооолям комплимент  Hug
За плацентата, дай боже да нямам усложнения..

# 25
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Беличка, плацента превиа не е страшна, но е сериозна диагноза. Както са ти казали и другите момичета - много да се пазиш, да не вдигаш тежко, за секса - каквото каже лекарят /е, ние не сме правили от зачеването на мишката, но не е болка за умиране, свиква се Wink.../.
Освен това това състояние може да е временно, т.е плацентата може да се измести по-нагоре, а и има няколко степени - не се знае твоята коя е, така че спокойно. При тотална плацента превиа, когато покрива изцяло шийката на матката, секциото е задължително, но в днешно време това си е рутинна операция. Така че споко - щом бебчо си е добре, не се притеснявай излишно, защото всяко покачване на адреналина в кръвта на майката / от стрес, силни емоции/ повишава сърдечната честота на плода /Боже, кой ви го казва само Rolling Eyes.../.
shosh , аз също нямах никакви проблеми с първото - на сватбено пътешествие на море ходихме, не съм се спирала, и секс редовно си правехме, че даже и доста бурен Blush, но сега второто дяволче явно си отвзема и за батко си. Ще се търпи няма как, но се чувствам много гузна, че съм така отпусната и мъжът ми постоянно се тревожи да не ми е зле или да не съм болна. И не мога точно да му опиша как се чувствам...абе голяма обърквация, дано скоро нещата се оправят!

# 26
  • Pb
  • Мнения: 1 183
На Мариетка искам да кажа, че физически се чувствам ама точно толкова отвратително, има моменти, когато заспивам права (и аз съм енергичен човек, обаче тая бременност ми разказа играта), нооо духом гледам да не падам. А когато ми се скофти настроението, разговарям с татито за състоянието ми и ми улеква. НАИСТИНА ПОМАГА!!! Не позволявайте нещо да ви тежи на душичките! А когато притеснения и разни мании ви загрезат, споделянето му е майката. Говорете мами с близките си хора, те ви обичат и ще ви разберат! Мариетке, обясни на детенцето си защо мама е такава. Така взаимно ще се успокоите.
Beli4ka, на твое място и аз доста щях да се притесня, но позитивното мислене върши чудеса - няма да се уморя да го повтарям...И аз като Кроки имах дълги пътувания, не едно и две (включ. извън Бг) с ужасни болки в корема, притеснявах се естествено, но си повтарях, че всичко ще е ок. Кураж и повече почивка!

# 27
  • Мнения: 287
beli4ka ,тъкмо и аз се зачудих да не е "превия"...Тогава ще подкрепя  mimsat :" Почивай си, глези си се - сега ти се е паднало!" ,защото послееее.... Mr. Green Всичко ще е ОК,вярвам в това! Hug То като гледам ,всеки си има своите притеснения и проблеми.Аз с моето изкривяване....не ми се мисли.Но ,наистина ,позитивното мислене оздравява човека!!!!!! Grinning
mari_eta ,не мога да те позная ,ти наистина си много бойна натура!!!Отиди на лекар!Пий витамини ,яж вскусотийки...и аз не знам какво да те посъветвам! newsm78 Сигурна съм ,4е това е временно неразположение. Hug Хареса ми изказването на Елхичка:" Не само тялото ни е бременно, но и душата. Тя също се променя, подготвя се за събитието, често страда. "

# 28
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Кроки, за какво изкривяване иде реч?

# 29
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Кроки, и аз не мога да се позная, и това, което виждам, изобщо не ми харесва...надявам се да е от хормоните и всичко да премине.
А уж ми е за втори път, но повярвайте - всеки път всичко е толкова различно! Дано само тези ми притеснения не се отразят на мишката, че едно нервно инатче вече си имам, две ще ми дойдат в повече!
А иначе мъжът ми се отби преди малко вкъщи и разревана на рамото му ми обеща една дъъъъъъъъълга разходка като се оправи времето до една прекрасна наша местност тук - Камъка се казва и е много красиво. Като идем ще снимам и ще ви пусна снимки. А пролетта там е направо приказка - има много голямо естествено находище на божури,защитени са, и като нацъфтят е приказка...ох, дано по-бързо идав пролетта, че това зимно време съвсем ме скапва.
А, сега се сетих и друго - скоро ми е рожденният ден и затова съм явно така кисела - джипито на детето още отдавна ми каза, че около рожденния ден на всеки човек приключва годишния цикъл от живота му и тогава често се случва да не е добре, да боледува, защото му се е изчерпала енергията - и наистина е така, за детето ми важи - винаги около РД-то се разболява. Я си помислете за рожденните дни на децата ви или вашите - дали и вие ще откриете такава закономерност newsm78?

Общи условия

Активация на акаунт