склерозация на разширени вени

  • 12 287
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • на път
  • Мнения: 2 804
д-р Ангел Ангелов 0888263277

Благодаря много!   bouquet Къде работи? В коя клиника или кабинет?

# 16
  • Мнения: 505
Работи в съдова хирургия на Света Марина, преглежда свободен прием и извършва манипулацията в клиниката на на проф. Темелков - цена на прегледа 25,00 лв. тел. 600 126.

Моля те , ако го посетиш, после да споделиш впечатленията си, може и на лични. Ще ти бъда благодарна.

# 17
  • Мнения: 1 517
Любимата ми тема   bouquet
Случайно видях темата, та ще се разпиша и аз.
През 2005 си правих склеротерапия, имам Р.В. на левия крак под коляното (много грозно, беее  Sick ). Доволна съм, скриха се, обаче много скоро се появиха на друго място, повече от преди. Реших, че това няма да е моя начин. За д-р Ангелов от Варна съм чувала само хубави неща, личната все при него ме праща и все не мога да го улуча ( по Германията ходи човека).  Този петък имах късмет (23.03.07). Прегледа ме и каза, че някакви клапи на дълбоката бедрена вена не функционират правилно и затова и надолу се разширяват. За сега нямам тромбози   Praynig , но скоро може и да се сдобия  Sick  За моя случай каза, че са подходящи 2 варианта: стандартна операция, която се поема от здравна каса и този нов лазерен метод, описан няколко поста по-напред. Не ми предложи да продължа със склеро инжекции. За сега решение не съм взела  newsm78 .Пари нямам в момента, все пак 960 лв. (с ДДС) не са малко.
Това, което не знам е как минава операцията: колко време се лежи в болница, колко се възстановяваш след това...ако някой е наясно, моля да сподели.

Д-р Ангелов ми даде брошура, 4 стр. подробни обяснения за лазерния метод, някой ако иска мога да му ги метна по скайп или кю.

Едно нещо обаче, мога да препоръчам със сигурност: всеки случай е различен, от вени до вени има разлика, тъй че, момичета, преди да започнете нещо, първо се консултирайте със съдов хирург, дори и състоянието ви да наподобява на нечие друго.
  bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   Успех в лечението на всички  Hug

# 18
  • Мнения: 705

ако решиш операция, имай предвид че остават белези - няма как да се избегнат, а пък са грозни, да му се не види  Twisted Evil лично аз не бих се оперирала, ако не е абсолютно необходимо, разбира се  Naughty

ако можеш копни ми тази брошура на stelaotruse@abv.bg , много благодаря   bouquet

аз мойте ги склерозирах при д-р Големанов и доскоро бях много доволна, НО пак се появяват венички - по-малки се, но повече на брой. емиии, за мен това не е начинът  Naughty

# 19
  • Мнения: 1 517
При мен се налагат незабавни мерки. Трябва да избера между лазер и операция. За първото нямам пари, второто не го ща  Sad Но трябва вече да направя нещо...кръвното ми е много ниско, нямам достатъчно оросяване на крайниците, вечно са студени, циркулацията на кръвта е лоша, застоява кръв, изтръпват ми ръцете, краката и лицето...  Sick

stelt, довечера или утре ще ти пратя брошурата, че е в къщи.

# 20
  • на път
  • Мнения: 2 804
Да се разпиша пак ... Ходих в "Дерма Вита" при Катя Паскова на лазер. Големите вени не се повлияват на процедурата - за тях се налага склерозиране или ... операция в по-напреднал стадий. Тоза с лазера се търпи (боцка доста) и трае около 40 минути. Аз се оказах най-тежкия случай като следствие понеже ми е тъмна кожата. Минаха 10 дни и още имам белези, които в началото имаха релеф. Докторката извършваща манипулацията беше много внимателна - налагаше третираните места със студени торбички. Сега белезите са на изчезване. Резултатите се проявявали след месец и половина и тогава се прави втора процедура на капилярите. Само големите капиляри се повлиявали, но аз като се наблюдавам си мисля, че е много индивидуално. Процедурата ми струваше 160лв.
Не можа да ми препоръча свестен хирург за склерозиране - на 3 опита 1 бил успешен в БГ, но процедурата се празела през януари.

# 21
  • На остров
  • Мнения: 13 498
При операцията възстановяването е бавно 3 - 4 седмици и болезнено, след това се изисква да се носи бинт дълго време 6м.. аз лично не съм доволна оперирах се в ВМА - София  2003г след 2 години имах отново на същият крак р.в..За белезите не е толкова страшно, ако имаше ефект.. сега се чудя какво да правя с поредната вена.

# 22
Охоооооооооооо отдавна не съм влизала и сега останах доволна от многото мнения по темата Hug Аз лично за себе си реших наесен да отида при д-р Ангелов. Не мога да я гледам вече тази вена, пък каквото ми е писано. Леля ми преди години си е маханала вена с операция и няма оплаквания. Всичко е до организъм, но е ясно, че лечение с мехлемчета и хапченца няма, а проблема се задълбочава, а като чета за тези лазарни методи хич не ми става добре Weary. Аз се бях записала при д-р Ангелов за склерозация, но се изплаших и затова потърсих мнения от Вас и благодаря на всички отзовли се  bouquet В крайна сметка сега съм на 33г. и не искам този проблем да ме кара да се чувствам неконфортно. Желая успех на всички които са решили да се подложат на избрания от тях метод thumbsup

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз лично не съм доволна оперирах се в ВМА - София  2003г

учудена съм...
Баща ми се оперира също там през '91г. и вече толкоз години е ОК. Чук, чук, тъй да си е  Peace

Общи условия

Активация на акаунт