Как ви викат на галено по време на бременост?

  • 3 432
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
Реших да пусна една весела темичка,защото вече се побърквам от чакане.На мен таткото как ли не ми вика вече-къщичка на бебо,Пъчо Пъчев-щото съм си пъчела корема,кифличка със сладко,поничка,геврече,кюфтенце и още и още.А на вас как ви казават?

# 1
  • Мнения: 4 784
Ха-ха! Много забавни обръщения! На мен както и преди - Зайче! Ние по-скоро имаме непрекъснато нови определения за бебчо - от Сантиметърчо /понеже беше толкова - 1см, когато за пръв път го видяхме на ехографа/, та до Гигантчо, понеже още не ще да излиза на бял свят, а според ехографските изчисления вече е над 4кг!

# 2
  • Мнения: 3 456
Моят съпруг явно няма голямо въображение- не ми е измислял никакви интересни обръщения. Embarassed

# 3
  • Мнения: 888
Аз съм си само Коте:), а бях sunshine някога:)- но аз му казвам дундьо понякога и той за да ми върне ми казва дунда:) зарада килограмите естествено Joy

# 4
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
На мен ми вика патенце,а по време на бремеността-мечо

# 5
# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
На мен преди да забременея моето мъжле ми викаше пиленце, после станах ярка, сега съм квачка, защото "мътя", а като родя казва, че вече тогава съм щяла да стана кокошка Laughing Това разбира се, когато съм в настроение за шеги. А иначе ми вика зайка и като родя ще стана майка зайка.

# 7
  • Мнения: 998
Мъж ми НИ вика БАНДА. защото сме били много  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 4 546
ами както обикновенно. не ми е измислил ново обръщение  Rolling Eyes

# 9
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Моят мъж ми вика - бебче, мецанка, магаренце и ТУМБАКА!!!! Laughing

# 10
  • Мнения: 11 025
Таткото - коремче, 2 в 1, пухче  Simple Smile
А една приятелка понякога ми вика тумбе или кюмбе  hahaha

# 11
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
А на мен "ките мой" Joy - заради кг разбира се .... Представям се докато стигна до 9 месец .... Sunglasses

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 562
Никак не ми е викал и по-добре.Винаги съм си била Силвия!

# 13
  • Мнения: 150
"Бача" - от тумбаче, и "мама паторана" - заради патешката походка на всички бременни. Сега съм "зайкиня - геориня" поради голямата какафония в къщи.

# 14
Шегуваше ме с БРЕМЕНОЗАВЪР и БРЕМЕНОИД Laughing по примера на Ал Бънди от "Женени с деца" newsm03

# 15
  • Мнения: 683
И моят май не е много изобретателен...Не е измислил нищо интересно Sad

# 16
# 17
  • Мнения: 4 784
И моят май не е много изобретателен...Не е измислил нищо интересно Sad

Ааааа, много сте забавни!

# 18
  • Мнения: 766
Последните обръщения са Какалашка и Шушулчица  Blush

# 19
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Маминце  Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 4 590
Както ми вика по принцип. Всъщност понякога ме нарича   слонче - нищо интересно.

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 18:18 от passion

# 21
  • София
  • Мнения: 276
Измежду многото имена, с които ме нарича мъжа ми, най-смешно ми се струва "бебеноска"  Joy

# 22
  • Мнения: 198
Топчо  Twisted Evil , а като излезе рекламата , се майтапехме ,че ме дават по елевизията Sunglasses Laughing

# 23
  • Мнения: 29
Бамзе (като мечето) Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 819
Мъжа ми никак, ама зет ми беше особено изобретателен, умирах от смях - дириджабъл и търбух бяха най- употребяваните Laughing

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Ха-ха навя ми забравени спомени  Laughing  Тъй като бях напълняла доста и бузите ми бяха станали големи ,милото ме наричаше "бузанка"...

# 26
  • Мнения: 8 505
Нямало е специални обръщения по време на бременност.Благодарна съм му за това,защото не биха ми били по вкуса.

# 27
При нас са много...но наи-актуално за момента е БУШОН щото явно на това съм заприличала напоследък Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 3 716
Мъжа ми не ми измисли нищо,но снаха ми ми викаше ДУНДИ.Връща си го от когато тя беше бременна и аз и виках така
И сега си ни остана това ДУНДИ помежду ни - странното е че тя е като скелет,а аз ...леееекичко закръглена още Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 153
Много сладки обръщения, изключително забавна темичка!

Моя мъж постоянно ми измисля такива именца, преди за забременея ме наричаше "чушка", а сега съм "пълнена чушка", но най-сладкото е "kinder surprise" 

# 30
  • Мнения: 82
Моят прякор беше "Мечо Пух",а понякога ме наричаше и буренце,макар че неговият корем беше по-голям от моя! smile3521

# 31
  • Мнения: 3 069
Само мамичка Grinning

# 32
  • Мнения: 864
Мамче,но иначе казват,че приличам на Карлсон само дето перката ми липсвала  Laughing

# 33
  • Мнения: 1 691
Слонче, хипопотамче, дирижабъл...

# 34
  • Мнения: 305
Аз съм или "тумбак" hahaha или "бичме"!Ама той така ми казва за да се амбицирам да тренирам повече после.

# 35
  • Мнения: 2 122
бебекъща и шушка в началото, последното му обръщение е мечо или Хъмпти Дъмпти /на едно яйце от анимация ако се сещате/  Joy Joy Joy

# 36
  • Мнения: 3 478
Хммм, не мисля че имах нов прякор по време на бременност newsm78, малеее даже и не помня ( ще кажеш е било преди векове)

# 37
  • Мнения: X
Нямам нов nickname по повод бременност и килограми- и слава Богу!
Аз съм си "бубата" и "бебо". Някой път пита как са му "двете буби".

На беб измислихме прякор "пришълеца" и май така е известен в обществото засега.  Crazy
Понякога таткото му вика също мушморок и талибан. Помежду си говорим за него като за "малкото Джонче", защото викам на баща му Джони. Още преди години като е ставало дума за наше бебе, сме говорили за "малко Джонче" и така сме свикнали.

# 38
  • Мнения: 483
Доматче  preggo

# 39
  • Мнения: 265
Преди бях "бебо", сега сме "бебоци", а ако иска да се заяде за нещо съм "кръгльо"  Grinning

# 40
  • Мнения: 2 950
Пупа, шкемби, прасковка - всичко от колегите! Ужас!  #Cussing out

# 41
  • Мнения: 5 362
Не се сещам за по-специални обръщения,които да ми е казвал през бременността.

# 42
  • Мнения: 990
Сестра ми ми казваше "3 в 1"   Crazy понеже родих близнаци .

# 43
  • София
  • Мнения: 377
Тоблерон Laughing

# 44
# 45
  • Мнения: 4 621
Моят съпруг явно няма голямо въображение- не ми е измислял никакви интересни обръщения. Embarassed
И моя Hug

# 46
# 47
  • Мнения: 5 026
Ече- произлиза от мече  Smile

# 48
# 49
  • Мнения: 116
На мен пък ми казва Матилда , защото мътя  Laughing
Има и такава песен и е научил децата и като се завайкам колко ми е трудно и т.н. и те ми пеят Матилда,Матилда -те други думи от тази песен не знаят де,но ме разсмиват и спирам да се оплаквам .

# 50
  • Мнения: 128
На мен ми викаше: моето мамче, топчо(понеже корема ми беше кръгал като топка), шишо.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 818
Кюфи  Joy идва от кюфте  , но аз по скоро приличах на кит  Shocked

# 52
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Тумби,заради големия ми тумбак.

# 53
  • Мнения: 209
В момента мама Цоцка  Embarassed

# 54
  • Мнения: 337
тюфи от тюфлек,тумбака,барбарон,тюленка ,абе а 2 думи всичко обло стига се и до 40 литров бойлер хахаха Laughingима и други но не се сещам в момента Mr. Green много сме производителни Mr. Green

# 55
  • Мнения: 72
преди за забременея ме наричаше "чушка", а сега съм "пълнена чушка"

 Joy тва е яко  Laughing

# 56
  • София
  • Мнения: 5 079
Викаше ми бръмбарчо, защото като седнех или легнех с огромния корем бях точно като обърнат по гръб бръмбар, само махах с ръце и крака и нямаше изправяне ако не ми подадеше ръка...  Embarassed

# 57
  • Мнения: 298
Преди бях Джувка, сега сме Джувки  Grinning

# 58
  • София
  • Мнения: 4 868
виктория ме наричаше "киндер сюрприз"
 Joy

# 59
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Kinder Surprise  Laughing

# 60
  • Мнения: 192
 newsm03 Майка ми казва "Пухчо".
Приятелката ми всеки ден започва разговора си с мен в скайп-а с обръщението "Здравей, Голям корем".
А мъжа ми като ме види да се придвижвам бавно и достолепно из нас почва да ми пее "Минаваа, големият кораб минавааа..."

# 61
  • Varna
  • Мнения: 603
Пухчо Simple Smile

# 62
  • Мнения: 419
Викаха ми пухче,топче,буренце,маменце Simple Smile

# 63
  • Мнения: 365
Като чета тази тема ми става едно такова умилително......
А само преди 2 месеца и половина бях бременна. Ето и аз да споделя как ми викаше половинката.

Понеже съм нисичка, бебето беше едро и ми тежеше ужасно много, при всяко движение несъзнателно възклицавах: "Оооох!". затова моят мъж ме наричаше Охчо  Grinning  Звучеше ми много миличко! Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 8 917
Много милички и лични обръщения Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 77
Ами то е доста стандартно, на реших да се разпиша и аз - Мецанка и всякакви производни, но някакси в тези моменти звучи няякак мило и грижовно

# 66
  • Мнения: 359
мамче, дунди  Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 480
Не са ми казвали никак на галено. Но моят съпруг не преставаше да ми повтаря колко добре изглеждам, как съм се разхубавила, колко ми е готино коремчето и какви секси гърди съм направила   Blush Беше много мило.........  Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 942
Викаше ми бръмбарчо, защото като седнех или легнех с огромния корем бях точно като обърнат по гръб бръмбар, само махах с ръце и крака и нямаше изправяне ако не ми подадеше ръка...  Embarassed
Joy Joy Joy
На мен пък ми викаха Пухчо или мамче

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Цуцуланка ми викаха.  Grinning

# 70
  • София
  • Мнения: 1 244
Ха-ха, страхотни работи!  Laughing Heart Eyes

Аз за сега съм просто мамче, маменце или "мама" - с престорен, бебешки глас  Grinning
Но да не забравяме, че още съм във форма и тумбака тепърва започна да набира скорост...  Grinning

# 71
  • Мнения: 7 640
аз също съм нямала специално наименование през бременността.
Не ме кефи, дори си е леко докачащо, май

# 72
  • Мнения: 483
мужеца ми викаше Пупи  Joy а приятелите и колегите Мамче, а сега ми казва Пиги  Crossing Arms по обясними причени 25 кг + #2gunfire

# 73
  • Мнения: 983
На мъжа ми и през двете бременности ми викаше "Пам" от Памела Андерсън, зъщото много ми бяха наедряли гърдите, ама мнооооооого

# 74
  • Мнения: 83
На мен мъжа ми ми казва джуджо, джудже с джудже, и когато му покажа коремчето ми казва топчо  smile3503

# 75
  • Мнения: 326
големия корем

# 76
  • Мнения: 2 152
Цоцоланка Mr. Green

или "хайде маме" Grinning

# 77
  • Мнения: 439
Мъж ми-Дунди
Сестра ми и по край нея и други-Цуцо,но вече се разделих с тези си прякори Laughing Laughing Laughing

# 78
  • София
  • Мнения: 2 271
Мъжа ми ми викаше "дебел", докато бях бременна.
А на една приятелка, която скоро роди и викахме "шкембо"  Laughing

# 79
  • София
  • Мнения: 1 230
Наричаше ме Патенце, Тумбак, Прасчо и още но не се сещам в момента. А когато ме викаше от другата стая, беше "Па-па-патенцеееее" 

# 80
  • Мнения: 1 032
Един колега ми викаше Титаник, което ме дразнеше много. Иначе мъжът ми се ограничаваше до мамче, слонче, прасчо или мечо, но съобразяваше обръщенията и с моментното ми настроение. От тогава ми остана и титлата "откачено мамче", защото хормоните ми бушуваха доста и нервите ми бяха опънати до крайност  Mr. Green

# 81
  • Мнения: 9
На мен първо ми казваше пухчо а сега топчо затова съм се записала като топчо. И ми каза, че сигурно докато родя ще стана като тюлен. Joy

# 82
  • Мнения: 2 956
Пухчо и Пухи...ама аз си бях не Пухи,ами слонище направо  Laughing

# 83
  • Мнения: 6 443
Слонче,прасчо.. Embarassed Ама понякога много им се радвам,като си помисля защо съм така Laughing

# 84
  • Мнения: 1 800
Шоши, като две години след това още ме нарича така мъжа ми, въпреки, че съм 43 кг.

# 85
  • Мнения: 79
3 в 1 - неочаквано добра комбинация

# 86
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
слънце и шишо Embarassed

# 87
  • Мнения: 368
Ми моя мъж ми вика Мишок, Мишоче, Мишле и всякакви миши работи. Сега като съм бременна ми вика Мишо-кита Laughing

# 88
  • Мнения: 56
най-често ми казва"бамби",но много често импровизира и  все ме пита що съм клякала като ...сумист Laughing Laughing Laughing..и се подсмихва Mr. Green
някои приятелки ме сравняват с Карсон Simple Smile

# 89
  • Мнения: 64
На мен таткото как ли не ми вика вече-къщичка на бебо
Joy а аз си мислех, че само на моя мъж може да му дойде тази щуротия на ум  Laughing също и квартирката на бебчо. А след като си купих тиранти, за да ми държат гащите ми предложиха да си сложа перка на гърба  Embarassed била сам Карлсон  Cry

# 90
  • Мнения: 173
На мен ми вика кенгуру  Blush , защото нося бебчо отпред.

# 91
  • Мнения: X
Казвам се Цветелина и през бременността ми, както и през останалото време ме наричат Цвети или Цвете. Peace Интересни са ми някои от нещата които споделяте.....незнаех че като си бременен и трябва да те оприличават на някакви животни, сумисти и т.н.  ooooh!Всъщност, бих се обидила. #Cussing out

# 92
  • Мнения: 173
Защо да е обидно. Много е сладко поне на мен ми е много хубаво, когато любимият ми ме нарича галено кенгуру.

# 93
  • Мнения: X
Не казвам,, че по принцип е обидно, казвам, че аз бих се обидила. Естествено, че щом на жените им харесва, половинките им ги наричат по всякакъв начин. Но аз по принцип не съм привърженик на обръщения от този тип....в смисъл :" миличко, сладичко, зайченце, пухенце" и всякакви такива лиготии. Абсолютно не бих се съгласила някой да ме нарича по този начин. Naughty

# 94
  • Мнения: 19 338
мен ми вика пингуи или пингвинче, също и Babytraeger,заради бебчето в мен

# 95
  • Мнения: 350
викат ми "шише"

# 96
  • Мнения: 5 391
Казваше ми Слони Rolling Eyes

# 97
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ние си казваме "Заек", а по време на бремеността той ми казваше "Моя бременен Заек" - на мен ми беше много смешно!  Mr. Green

# 98
  • Мнения: 1 512
Дунди, 2 в 1. Аз сама себе си наричах Титаник. Но по-скоро бях айсберга, потопил Титаник. Mr. Green

Последна редакция: пн, 05 фев 2007, 21:33 от Шушу

# 99
# 100
  • Мнения: 1 193
На мен колежките ми лепнаха - "шкемби" и това ми остана  Mr. Green

# 101
  • Русе
  • Мнения: 2 354
ами ние си имаме едно много сладко обръщение един към друг - мишони, и не сме го променяли през бременноста

# 102
  • Мнения: 2 271
По име както винаги.Омалително на името да,но друго ми звучи доста лигаво.Като всеизвестното "пиле" на известна двойка и от сорта.

# 103
  • Madrid
  • Мнения: 514
Шише,най-често! hahaha И все още панякога ми казва така по навик, а и на малкия пу казва шишка Grinning,макар да няма нищо общо със закръглено бебе! Laughing

# 104
  • Мнения: 3 089
по име, както и когато не съм бременна.

# 105
  • Мнения: 4 451
Ние си се наричаме с "пиленце" още като бяхме гаджета. 5 години по-късно нещата са си все същите (т.е. още не сме се превърнали в кокошке, патке и прочие) и като бременна пак си бях "пиленце", макар и малко понаедряло hahaha

# 106
  • Мнения: 151
Ний сме си зай4ета и преди и сега след като се роди беб4о.

# 107
  • Мнения: 1 264
прасчо, праси  Joy  Joy  Joy , а качих само 13 кг и определено не бях дебела. Как ли щеше да ми вика ако бях качила повече?  newsm78

# 108
  • Мнения: 1 910
По име се обръщаше към мен.

# 109
  • Мнения: 1 174
"Мама котка и малкото котенце" Simple Smile и сега така си ни нарича Heart Eyes

# 110
  • Мнения: 71
през бременноста ме наричаше хрътка .

# 111
  • Мнения: 1 104
В началото на бременността започна да ме нарича МАМА, а към края понякога ми казваше шишо или кюфте, че с тези 16 кг отгоре не бях много симпатична.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 251
Моят съпруг явно няма голямо въображение- не ми е измислял никакви интересни обръщения.

# 113
  • България
  • Мнения: 105
Шишо,матрьошка и слончо Laughing

# 114
  • Мнения: 574
"Мама котка и малкото котенце" Simple Smile и сега така си ни нарича Heart Eyes
ти ме разби,и нас така! Peace

# 115
  • Мнения: 287
Какво ли не измисли моят съпруг, но най добрите му попадения са:
Викаше ми Флъфи: ако сте гледали Хари Потър: там имаше едно огромно триглаво куче, което се казваше Флъфи, в превод: Пухчо.
Също така в началото на бременността ми каза че сега съм едно цариградско кюфтенце, което ще се ъпгрейдне до татарско #Crazy Laughing
А иначе съм ГлуПу= глухо пухълче Joy

# 116
  • Мнения: 957
тлъст уомбат, трътлест уомбат, мазен уомбат, мързелив уомбат, нахален уомбат, дебел уомбат, уомбьо и тн. Уомбатът е култово животно в нашето семейство и на него се гледа с особена любов и почит  Grinning Ако на някой епитетите му се сторят грубички се заблуждава  Laughing

# 117
  • Мнения: 140
Ами първоначално мъжа ми не ми беше измислил нищо,но в последствие започна да ми казва - Бидончо,Бременоидчо,Бремелин,Пупък,Пупи...май са това. newsm78

# 118
  • Мнения: 72
Муци, Муцка, Муцинка ( и преди бременността ), Гуши, Слончо, Мечо, може да има и още  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт