Отказва да спи следобяд:(

  • 1 566
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 228
И моята щерка отказва от около месец да спи на обяд, но аз не се предавам. Слагам я в леглото, тя пее бунтовнически песни, крещи, играе си, но...си стои в леглото поне до 16 часа. Наричаме го "време за почивка".  Wink

Ти да не живееш в нас?  Laughing Дъщеря ми е абсолютно същия случай. От няколко месеца вече не спи следобяд с малки изключения. Вечер си ляга към 7 и става на другата сутрин към 7-8. Следобяд я слагам в креватчето, тя пее, прави челни стойки и какво ли още не, но в последно време започна да кротува за малко и да си почива.

# 16
  • Мнения: 819
И ние сме така.Моя близка ми обясни,че не си изразходва енергията и затова не иска да спи,но не зная дали е така.И ние караме бебешки пубертет и нервите ми са опънати до крайност,а като се прибави и факта,че още се кърмим по няколко пъти вечер и няма отказване,идва си направо при мен в леглото и няма спане,после заспива при мен и ставам да я преместя(добре,че краватчето и е допряно до нашето),изобщо-разбирам те и ти съчувствам!

# 17
  • Мнения: 5 228
Моя близка ми обясни,че не си изразходва енергията и затова не иска да спи,но не зная дали е така.

Мисля, че има нещо такова, защото когато сутринта дъщеря ми е дивяла много, примерно сме били на рожден ден, на някакво ново място изобщо, следобяд спи по изключение.

# 18
  • Мнения: 26
Майка съм на близнаци. Спряха да спят следобед на около 2 години, момиченцето- на 1 1/2. Вечер заспиваха към 19:30 непробудно до сутринта. Този режим напълно ме устройваше и аз и те бяха доволни. Големите проблеми дойдоха с детската градина, където ги караха задължително да спят и беше голям тормоз. Така и не ги научиха, само намразиха градината заради това. Вече са в предучилищна, изтърпява се. Успех!

# 19
  • Burgas
  • Мнения: 92
И моето от една седмица отказва да спи следобяд. Shocked Сутрин става 7 часа, а си ляга в 22.00. През деня не спира, все нещо прави( скача, танцува). За изморяване се изморява, но като го сложа да спи в 14 часа, така и не заспива.  А вчера от умора както си рисуваше заспа в 17 и се събуди 18.  Аз мисля, че има нужда от този сън следобяд, защото ако не спи е много крив и после заспива късно.

# 20
  • Мнения: 2 757
Ох, поуспокоихте ме. Само се чудя дали наесен ще го търпят в детската градина... да не ми го върнат докато се научи да спи...  а може би там ще се уморява повече и ще става и сутрин по рано и ще му се спи наобяд?
Не е много малък. За тази възраст 12 часа спане е повече от достатъчно. Без значение, че ги проспива наведнъж нощем. Като тръгне на детска ако става рано и не си доспива може и да проспи на обяд. Но и да не спи нямат право да го върнат от детската - кои са те да определят нуждите му от сън и кога и колко да спи. Детето си знае най-добре. Моят син спи по около 11 часа на ден - основно през нощта и малко през деня. Виждаш на колко години е. И е свеж и енергичен и не го мисля. Може да ме е яд че не спи повече през деня, за да мога да си почина от него и да си свърша повече работа. Ама това си е мой проблем в крайна сметка  Peace

# 21
  • Мнения: 1 520
Минахме и ние през подобен период, Аз заочнах да зашивам чувала пред него (горе ципа), за да не откопчава.
После това поведение премина от самосебе си. Peace

# 22
  • Мнения: 2 040
НИе в момента сме на това дередже .. в яслата си спи, ама в къщи ме подлудява .. всеки следобяд с рев заспива, защото не й давам да става .. а вчера въобще не я сломих и снощи в 20ч заспа, но в 22:30ч вече беше се наспала и готова за нови подвизи и заспа чак в 1ч през ноща като си легнахме и ние , угасихме всичко, тя ни пита нещо, ние си мълчим и се правим на заспали и така цял час  ... незнам как ще се справим с това ...

# 23
  • Мнения: 953
Както съм писала и в други теми Сави не спи на обяд от както бешена 1.6м. Явно има деца които не се нуждаят от много сън. Трудно е да си свършиш работата така, но нищо не може да се направи, какви ли неща непробвахме и приоми. НЕ СТАВА.

# 24
  • Мнения: 16
И ние имахме същия проблем със следобедния сън, когато синът ми (2г.6м.) реши, че няма вече да си смуче пръстчето. От раз се отказа от този навик, но пък започна мн. трудно да заспива, а следобед отказваше. Т.к. др. ми син е втори клас и следобед има да учи или пише домашни, в къщи се получаваше една малка лудница.
Какво ли не опитах за да го приспивам и накрая успях. Слагам го да лежи на спалнята (с пантофите, защото уговорката е, че няма да спи) и му пускам на компютъра да гледа детско филмче. Човекът се укротява и след около 5 мин. вече е заспал. Методът вече трета седмица "действа"!
Обикновено не разрешавам на децата достъп до компютъра и в тези случаи малкият се чувства мн. важен.

# 25
  • Мнения: 5 140
Ния постоянно ми отказва да спи следобяд, когато е с мен.
Когато е при майка ми, гледа от племенника ми, че той спи и иска и тя.
През нощта спи около 9 - 10 часа непробудно.

# 26
  • Мнения: 4 451
О, моето (голямото, де) много отдавна не спи на обяд. Вече не помня от колко години. Но тя ми е с хиперактивност и това допълнително усложнява нещата. Да не говорим, че в детската градинка редовно ми се оплакват, че не искала да спи.  И аз какво трябва да направя? newsm78 Ами те карат и децата в предучилищна възраст да спят на обяд Shocked
Но, през нощта, слава Богу, нямаме проблеми. Спи добре детето.

# 27
  • Мнения: 15
Боби на 2 год. се отказа,но пак се научи,но като стана на 3 smile3524... отказа "ранното спане" напълно (той си му измисли име)

# 28
  • Мнения: 3 042
децата си правят 12 4асов сън ! За6то се притеснява6!? Моята е на 1,8год-на обяд спи 1,5-2 4аса,но за сметка на това ве4ер заспива едва към 10,30 и се събужда  към 8,30, така,4е споко мацко Peace

Моят бандит е на 2г4м, но следобедният му сън ни държи будни до 23,00 ч, а в повечето счучай до към 23,30ч. Направо съм луднала. Rolling Eyes

Щерката отказа да спи на обяд след като стана на 2г, но не помня точно кога. Вечер си заспиваше съм 21.00ч и ми беше много по добре. Grinning
Когато тръгна на ясла и градина там спеше на обяд, но в през почивните дни и през останалото време, когато си беше в къщи не спеше на обяд.

# 29
  • София
  • Мнения: 660
И аз мисля,че колкото и да не ни се иска,идва момент,в който децата отказват да спят на обед.Моята колкото и да я натискат в градината,така и не заспива,лошото е ,че пречи на другите.

Общи условия

Активация на акаунт