Размисли без страсти

  • 1 310
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 619
И двете начала са заложени у нас.
И за двете е необходимо да има условия за развитие.
Само от нас зависи,
какво послание излъчваме към околните, какво носим в душите си / а то определено си личи /
какво показваме на децата си,
 какво ги поощряваме да развиват в себе си,
какво очакваме от другите /дори и това има значение/,
тъй че принципно всички сме отговорни за случващото се около нас, с нас, с нашите близки.
 ... Laughing
Не знам дали жестокостта  ми е присъща,
но знам, че удовлетворена се чувствам, не когато нараня, стъпча....,
 а когато подам ръка и се усмихна.
Иска ми се това да е водещото в отношенията... Laughing

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 13:48 от luna

# 16
  • Мнения: 495
баба ми  Heart Eyes , понеже е набожна, казва следното: "Дяволът е на едното ни рамо, а ангелът - на другото. Ние решаваме кого да слушаме"  Wink

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Сега някой да постне края на "На изток от рая" и ще завършим темата подобаващо  Grinning

# 18
  • Мнения: 560
Интуитивно ли достигате до своите истини?-Не,обикновено истините изкачат с действията,трупкам си някакъв житейски опит и разбирам-това-добро,това-лошо.
Каква е ролята на доброто в нашия живот / семейството, съседите, колегите, непознатите по улицатта/?-Помага да си живеем живота-до тази истина достигнал след като дочух,че злото убивало,пък мен още не ми се мре,та гледам да съм добричка.
От къде тръгва доброто според Вас?-От любовта.
Как ставаме проводник на злото, с какво по-точно?-За другите не знам,но при мен е ответно чувство.Аз съм много търпелив човек и обикновено омраза изпитвам веднъж миналата година,тая година по-рядко.Скучно ми е да мразя.Даваме ли си сметка за този житейски факт?

# 19
  • Мнения: 293
да кимна глупашки след всички Mr. Green

Къде ни заби, luna.. Тия работи не се обясняват... който мислил - мислил. Освен ако не черпиш по бира, тогава ставам много разговорлива.

# 20
  • Мнения: 495
Сега някой да постне края на "На изток от рая" и ще завършим темата подобаващо  Grinning
т.е. сантиментално-мелодраматично, искаш да кажеш  newsm78   Grinning

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ни най-малко не искам да кажа това.
Просто там е есенцията на темата, сещам се за книгата, четейки въпросите на Луна.

Общи условия

Активация на акаунт