Дебел, но хубав

  • 4 191
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 207
Вземи отслабни и няма да имаш такива проблеми. Слушай чичо си, знае какво говори

# 16
  • Мнения: 1 600
Ако килограмите са много над нормата трябва да ти е последна грижа какво мисли гаджето ти, а да се замислиш че са вредни за здравето ти. Ако си в здравословните граници просто з@еби комплексаря и си намери друг, който те харесва такава.

# 17
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
Дебел е относително понятие. За някой даден човек може да е гнусно дебел, за друг да е пълен, за трети нормален, а за четвърти не достатъчно дебел.

Да, в повечето общества има неприемливо дебели хора, които не се харесват не почти никого. Има толкова дебели, че никой не би ги взел на работа, но и още по-дебели, които изобщо не могат да работят, не могат да правят нормални неща като да си завържат връзките на обувките, да станат от леглото, да се изкъпят, да се подмият.

В Англия повечето хора са дебели за мене, но си имат приятели, семейства, деца. Виждала съм лоени топки с по пет деца. Все някой им ги прави.

Само 5% от CEO на големи компании в САЩ са били с мазнина над 30% преди 15г, а в общото население са били 35% при мъжете и 38% при жените.

Във Франция дебелите са определено дискриминирани на трудовия пазар. Смята се, че са мързеливи, болнави, нечистоплътни, безволеви, по цял ден лежат и ядат. Гледах един филм за дискриминацията на интервюта за работа лице в лице. Ми и аз да бях, нямаше да наема такъв човек на работа при наличие на други кандидати.

Имам дебели приятелки, но повечето са типаж с голям задник и дебели бедра, тънка талия и младолики. Кандидати не им липсват.

При мъжете е сложно, защото наднормените мазнини свалят тестостерона и действат като химическа кастрация. Не харесвам дебели мъже и не бих тръгнала с такъв. Нямам приятели мъже, които да са дебели. Имам леко пълни, напълнели след 50г, но дебели не.

Наднормените мазнини са вредни, разболяват и е добре да се вземат мерки, защото след време е трудно да се върне старото тегло, а здравето е разбрицано.

Идете на ендокринолог ако имате мазнини над 25%! Мерят се с апарат. Таблиците по тегло и ръст не са меродавни изобщо.

# 18
  • София
  • Мнения: 23 109
Както казва един мой приятел - няма дебели, няма слаби жени. Има ставащи и не ставащи. 😀

# 19
  • Мнения: 1 608
Познавам хора с наднормено тегло. Нито един от тях не е отритнат, камо ли пък защото е такъв..


Вие в предишната си ВЕЛИКА тема бяхте споменала, че сте по-закръглена.
Момчето не ви е оставило заради това, а защото сте с доста притеснително поведение. Wink

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23 778
А, къде бил ключа за бараката.

# 21
  • Мнения: 1 608
Тя си го е написала съвсем ясно :

”Някоя по-пищна мацка се е хванала с момче тип солета, което е девствено от 30 години, не е пипало жена, типичен нърд, но приятелите му казват - Тая не е за теб, не те заслужава, ти можеш да имаш нещо по- добро, това е под нивото ти.”

Това е кратък преразказ на предишната ѝ тема, но без частта с реването, полицията и родителите.. 😃😃😃

# 22
  • Мнения: 29 751
Ако изключим частния случай на авторката, никой разумен човек не съди другите по външността им. Това е характерно за тийн възрастта, когато много се вълнуват от нещо подобно.
Разбира се, за да имаш връзка с някого, трябва да има взаимно привличане. Ако го няма, то не сте един за друг. Но светът е хубав именно, защото сме различни.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 778
Ем не знам, ако мъж се влияе от приятелите си във връзката си с мен, то този мъж не е за мен. Аз трябва да съм му по-близка и по-важна от приятелите.

# 24
  • Мнения: 1 608
Ооо, Янтра, повярвай ми - не и в този случай! 😃
Приятелите на лирическият герой са си баш на място..

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 23 778
Ооо, Янтра, повярвай ми - не и в този случай! 😃
Приятелите на лирическият герой са си баш на място..
Ама не, след като приятелите му са по-важни от нея, за какво и е тази връзка???? И да са прави и да не са - все тая.

Последна редакция: сб, 25 ное 2023, 16:31 от Янтра

# 26
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 924
Не забелязвам хората как изглеждат. За мен няма значение дали някой е дебел, слаб, красив или грозен, защото това е много субективно. Виждам само хората как се държати какво усещане оставят у мен, но не и как изглеждат. Аз също съм в между 5 и 10 килограма над нормата и доста са ми казвали, че съм дебела, но това не ми е попречило да бъда добър човек.

# 27
  • Мнения: 2 204
Дебелите въобще не са отритнати.
Реално, все повече се налага "body pisitivity" и аз не съм чула наскоро някой да се подиграва, след като завърших гимназия.

Аз съм кльощава и много често възрастни хора се заяждат с това - хърбава, болна, мъжете нямат какво да пипнат и тн.
Мисълта ми е, че не дебелината е проблема,а има хора , които за всичко могат да се подиграят и обикновено те самите са комплексари.

Ако един мъж слуша приятелите какво му казват е мухльо, сам не може ли да реши?

# 28
  • Мнения: 12 210
Това не е ли същата мацка, която беше пуснала темата за онзи, който сефтосала. Той бил девствен, пък тя вярваща, полиции замесени и т.н.т?
Същата. Няма да коментирам казуса, както се въздържаха и при предишната ѝ тема.

# 29
  • SF
  • Мнения: 21 344
Познавам хора с наднормено тегло, включително и мои приятели. Не ги подбирам според килограмите, но те се притесняват от теглото си. Обвиняват го за всичките си несгоди. Понякога не си пасваме, защото аз обичам да ходя на Витоша, а те не могат и си измислят причини. На Нова година искат да ходим на места, където няма да се налага да показваме тоалети и прически. Аз пък нямам нищо против да се изтупам в секси гащеризон. С други думи - забелязва се разликата и това, че килограмите може да се окажат проблем, въпреки че всички се правим, че всеки е такъв, какъвто е, за всеки влак има пътници, външният вид не е от значение, душата е важна, слабите жени също имат целулит и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт