дъщеря ме твърди, че я бият в яслата лелите!

  • 1 605
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 734
Направо се ужасявам като чета подобни теми. А те са много чести във форума. Смятам, че е нудопустимо да се бият малки и беззащитни деца и е задължителен разговора със сестрите и с директорката. Дори и само съмнение да е.
Явно на нетърпеливи и нервни сестри и лелки мястото им не е в градините. Да си потърсят другаде работа!

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
вчера вечерта, след като подуших, че памперса на дъщеря ми е пълен и и казах, да дойде да го сменя, тя (2г.2м.) каза "има ако, не ме бий"! аз никога не съм я била, нито някой друг. възможно ли е така да ги "възпитават" там?! и имат ли право?

Чакай малко.. заглавието се разминава... в постинга не казваш, че дъщеря ти твърди, че я бият в яслата. Репликата "има ако, не ме бий" не означава, че някой я бие. Поне за моето дете не значи.... за твоето ти си знаеш...

# 17
  • София
  • Мнения: 8 932
вчера вечерта, след като подуших, че памперса на дъщеря ми е пълен и и казах, да дойде да го сменя, тя (2г.2м.) каза "има ако, не ме бий"! аз никога не съм я била, нито някой друг. възможно ли е така да ги "възпитават" там?! и имат ли право?

Чакай малко.. заглавието се разминава... в постинга не казваш, че дъщеря ти твърди, че я бият в яслата. Репликата "има ако, не ме бий" не означава, че някой я бие. Поне за моето дете не значи.... за твоето ти си знаеш...
От това което е казало детето не се разбира, че го бият в яслата. Това, че ти не я биеш не означава, че не знае какво е бой и не може да се страхува от него.
Аз съм много доволна от яслата в която ходеше сина ми и не мисля, че са си позволявали да бият някого.
Поговори с нея, не бързай да обвиняваш лелките.

# 18

  Аз съм по-склонна да вярвам на детето.Именно това беше една от причините да спра дъщеря си от ясла,въпреки че ходеше по-скоро с желание и въобще не се разболяваше.Започна да ни заплашва вкъщи с думичките"ще видиш ти шамари аааа....",също и "наказан,ти си наказан",да ни дърпа ушите,а единственото място където ходи без мен е яслата.Смятам че е излишно да обяснявам,че у дома никога не прилагаме гореспоменатото,дори и не говорим за това. Изуми ме и една от възпитателките със забележката си,че детето ми е много кротко,и че трябва да го уча да удря,когато някое дете го удари.
 За съжаление всички случаи, в които съм имала съмнения,са били без доказателства,а и как ли, след като свидетелите тепърва се учат да говорят.Опитвала съм и да говоря с други майки,но повечето не намират нищо нередно,тъй като и те самите  си бият децата,нещо което съм виждала с очите си,и се чувстват по-скоро докачени от факта,не че детето е малтретитирано,а го е правил някой,който представете си,не го е раждал!!!!
 Окончателно реших да отпиша дъщеря си,поне докато се научи да говори добре,когато моя позната,работила доскоро в детска  градина,ми каза"а какво ще го правиш като ти се качва на главата,естествено,че ще го плеснеш".Преди да запиша дъщеря си във въпросната ясла,дълго време събирах информация от майки и баби,по пейки и градинки,и това, което ми направи впечатление е,че много от бяха на мнение,че:" в домчето много ги гледат,дават им първо,второ и трето".Аз пък, за моето дете искам само една супа и добро отношение!

# 19
  • Мнения: 4 668
Каквото и да си говорим - ясно е , че в яслите бият децата  Confused Скоро имаше подобна тема , за едно момченце , което лелята го удряла по главата , защото свършило работата в памперса без да каже ...  ooooh!
Ясно е , че там работят жени без никаква квалификация и никакъв подход в доста от случаите
( визирам въпросните лели ) , както и с доста изкривени разбирания относно  методите за възпитание...
Много е жалко , но е така ... А и колкото да си фантазират децата по принцип , мисля , че трябва да им се вярва , поне да се провери сериозно случая .
 

# 20
  • Мнения: 1 047
Ако имаше камери,нямаше да се чудим какво става в ОДЗ-тата.
Напълно е възможно да ги бият. Нашата малка дъщеря от известно време заеква. Една от причините е стрес. Преди ходеше със страхотно желание на ясла,а сега не иска.
Много интересно имитират госпожите на въпроса :
"Как ти се карат госпожите?"
Веднъж й се скарах и й казах:
"Наказана си.",при което тя отиде до входната врата с лице към вратата и си вдигна ръцете нагоре. В къщи никой никога не ги е наказвал така. Попитахме каката и тя потвърди.
На едно познато дете баща му беше направил скандал в групата за лично отношение на госпожата към неговото дете и сега го гледат като писано яйце. Но е възможен и обратният вариант. а като няма външни лица какво става не се знае. newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 8 932
Каквото и да си говорим - ясно е , че в яслите бият децата  Confused Скоро имаше подобна тема , за едно момченце , което лелята го удряла по главата , защото свършило работата в памперса без да каже ...  ooooh!
Ясно е , че там работят жени без никаква квалификация и никакъв подход в доста от случаите
( визирам въпросните лели ) , както и с доста изкривени разбирания относно  методите за възпитание...
Много е жалко , но е така ... А и колкото да си фантазират децата по принцип , мисля , че трябва да им се вярва , поне да се провери сериозно случая .
 
Ето с това не съм съгласна. Не можем да поставяме всички ясли и всички лелки под общ знаменател. А родителя има избора когато разбере, че му бият детето да го спре от ясла. Не вярвам някой с лека ръка да приема, че някои му бие детето, аз лично веднага бих взела мерки.
Борко много ми е странно как спокойно приемаш факта, че детето ти заеква вследствие ходенето на ясла. Ми мойто нямаше да стъпи втори път там, а лелките не ми се мисли и като чистачки нямаше да си намерят работа.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
Каквото и да си говорим - ясно е , че в яслите бият децата  Confused Скоро имаше подобна тема , за едно момченце , което лелята го удряла по главата , защото свършило работата в памперса без да каже ...  ooooh!
Ясно е , че там работят жени без никаква квалификация и никакъв подход в доста от случаите
( визирам въпросните лели ) , както и с доста изкривени разбирания относно  методите за възпитание...
Много е жалко , но е така ... А и колкото да си фантазират децата по принцип , мисля , че трябва да им се вярва , поне да се провери сериозно случая .
 

Твоето дете ходи ли на ясла? Видяла ли си да бият твоето дете в яслата? Каква е квалификацията на жените в яслата ходила ли си персонално да провериш? Какви са разбиранията им.. разговаряла ли си с тях? Ако на всички въпроси отговориш с НЕ, значи не виждам смисъл от постинга ти!

# 23
  • Мнения: 4 668
Твоето дете ходи ли на ясла? Видяла ли си да бият твоето дете в яслата? Каква е квалификацията на жените в яслата ходила ли си персонално да провериш? Какви са разбиранията им.. разговаряла ли си с тях? Ако на всички въпроси отговориш с НЕ, значи не виждам смисъл от постинга ти!
Не , не ходи ! Няма и да отиде ! А това , че ти не виждаш смисъл в постинга ми , не значи , че не се случват тези неща ...
Да виждала съм какви жени работят в яслите . Мнението ми остава непроменено !
Никъде не съм казала , че навсякъде е така . Казах , че е ясно , че се случва ! Можеш ли да ме опровергаеш ?

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Може да си измисля, може и да е изяла някой шамар по памперса Rolling Eyes
Ники например много си измисля - баща му го биел, аз съм била лоша и кисела, сестрата в яслата го наказвала и е лоша, пък после го гушкала и била добичка WinkШменди-капели Wink
Честно казано, ако не се прекалява и не се стига до издевателства, не бих направила на въпрос за едно плясване по дупето. Чудо голямо! Мене по 100 пъти на ден ме изкарва из нерви малкото диване, в 98 от тях успявам да се въздържа, но в 2 и аз се изпускам. Пък ми е само едно. Какво ли е с 20 ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт