WIZZAIR - 46

  • 36 964
  • 760
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 499
Има смисъл, правилата са ясни - когато те правят промените или сменяте с други дати, които ви устройват и за които има места (без доплащане), или връщат всичко платено. Това, което ви пращат е една възможност, но не е единствената.
Първо връщат като кредит и после като си поискате връщат парите по картата .

# 76
  • Мнения: 3 458
Има смисъл и съм го правила няколко пъти.
Казали са вече за възможностите за възстановяване, но има и още една, да поискате възстановяване като кредит в профила. Тогава възстановяват 120% от платената сума ( без дискаунт ако сте платили, той си остава активен в профила) и можете да ги ползвате за следващи пътувания.

# 77
  • Мнения: 11 589
Хипотетично, ако билетът Ви е струвал 100 евро, връщат Ви 120 евро в профила (с които си купувате след време други билети). Това е едната от трите опции и може би най-разумната.

# 78
  • Мнения: 65
Въстановява се цялата сума след като промяната е по тяхна вина . Сумата се възтановява по сметката Ви в уйзер,от където може да се ползва за последващо закупуване на билети и услуги от сайта им. Да се възтанови по банкова сметка  трябва да я изискате след като е вече в профила ви
 ...поне практиката която имам с тях е тази ....сумата не се внася  директно по банкова сметка

# 79
  • Мнения: 3 182
Всички хотели, които съм харесала, имат срок за безплатно анулиране на резервацията 2-3 дни преди датата за настаняване. Какво се случва, ако Уиз отменят полета в последния момент, т.е. в периода, когато вече не мога да си отменя резервацията? Ползвате ли някакви застраховки? Полетът е през зимата, така че съществува голяма вероятност за отмяна/промяна поради лоши метеорологични условия, при което даже и компенсация не се дължи.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 748
Може да си направите застраховка за отмяна на пътуване при застраховател за платените билети и евентуално после анекс за настаняването (освен ако не са платени заедно). Не е скъпа, но има срок от закупуване на билетите - 7 или 10 дни - при различните компании е различен. Трябва и хубаво да се запознаете с условията за изплащане на обезщетение, аз не съм ги проучвала детайлно. Само веднъж съм си правила и реших, че каквото покрива - това, все ще е нещо.
В противен случай парите изгарят, освен ако от хотела на добра воля не ви върнат нещо.

# 81
  • Мнения: 4 499
Да, възможно е да има закъснения и изпуснати нощувки без да има възможност да ги откажеш. Или казваш каквото-такова, или застраховката е точно за това

# 82
  • Мнения: 11 589
Е хайде, честито! От март месец ще летим без паспортен контрол в Шенгенското пространство. Тоест до почти целия ЕС (без Ирландия и Кипър), но пък и до Швейцария, Норвегия, Исландия и Лихтенщайн, които не са част от ЕС. Тоест до 29 държави засега.

# 83
  • Мнения: 3 458
Още е рано да се честити, но има реална надежда.

# 84
  • Мнения: 11 589
Забавното е, че по обяд акад. Денков обяви, че твърдо е решено. А след 18.00 ч. дадоха брифинг, че още било неофициално (Австрия не били потвърдили), ох мъкааа...  Grinning Grinning Grinning

# 85
  • Мнения: 11 589
София-Рим-Кувейт на цени народни:

# 86
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 708
Здравейте, опитвам се да направя резервация за април и с ужас установих, че чекирания багаж е 48€(20кг) и стига до 58€(32кг). Аз ли нещо греша, но на Раян 20кг е 25€ и членството дето съм купила при Уиз  отива на кино при тея цени. Вярно, при Раян трябва задължително да купя места по 8€ минимум, но поне сме заедно, а с Уиз плащам почти същата сума, но с разпределени служебно места и 100% сме разделени всички. Аз ли нещо не съм видяла правилно?  Приорити е 19€, така ли?

diziler, как задаваш да ти даде с прикачване? При мен ми дава само еднопосочно, а искам да разбера от Люксембург до Дубай как мога да стигна ползвайки само Уиз.

Последна редакция: сб, 30 дек 2023, 00:25 от ronicat

# 87
  • Мнения: 11 589
Цената на прайорити е най-различна, зависи от дестинацията, от дължината на полета, от сезона (висок/нисък) и от това кога е купено... (заедно с купуването на билета или чак накрая при чекирането). Най-евтино е когато се купува заедно с билета.
И не, не ми дава с прикачване, качих скрийншот само за отсечката Фиумичино-Кувейт.
ОК... кажете ми за кой месец ви трябва Люксембург-Дубай и ще потърся. Имайте предвид, че Уизеър от повечето градове летят до  Абу Даби

На 10 януари и на 7 февруари билетът до Дубай струва 100 евро в едната посока (с прекачване в Букурещ)



На 8 и 12 януари билетът до Абу Даби е 120 и 110 евро съответно в посока (с прекачване в Рим)

Последна редакция: сб, 30 дек 2023, 00:33 от diziler

# 88
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 708
Мерси diziler. Гледах за периода 10-18.02. От Люкс имаме до Рим Flumicino и Any и като видях, че си постнала да се виждат отиване и връщане реших, че системата ще може да ми покаже дали може да се направи едно такова пътуване с дати без да го правя ръчно едно по едно. Мерси много, но не искам да те ангажирам да търсиш нещо, ако не е автоматично.
Относно чекирания багаж правилно ли съм разчела, че струва между 48-58€?

# 89
  • Мнения: 11 589
То има до Рим, но времето за трансфер е само 1 час и това е крайно рисковано. Ако закъснее първият полет, изпускате втория.

Отделно: и за чекирания багаж важи това, че цената е различна, според сезона, според дължината на полета и според това кога го плащате, заедно с купуването на билета или накрая при чекирането. Вземете си прайорити, доста по-евтино е от чекирания багаж, а и през цялото време е с вас, няма на две летища да чакате на лентата за багаж. Особено като се прекачвате и бързате, само ще ви е да чакате куфар на лентата. Но вие си знаете.

Вижте и предния ми коментар, че го редактирах... с 2 скрийншота.
Понеже полетите до Люксембург са малко и няма голям избор от дестинации, затова и цените са по-високи. По-евтино ще ви излезе да летите от Шарлероа (3 часа с влак дотам)



Още по-евтин вариант е от Шарлероа до Абу Даби, по около 70 евро на посока с прекачването

На връщане няма удобни прекачвания:




Въобще.. прекачването с лоукостове не си е работа. Аз ги ползвам само за директни полети. А прекачванията с традиционните авиокомпании, та като се промени някой полет, да променят и прекачването, а не да отива всичко по дяволите. Ако сте решили да се прекачвате с Уизеър, знайте, че е рисковано. По-добре си вземете нощувка в града, в който ще се прекачвате. Това оскъпява нещата. Ако имате къде да останете в София, по-добре летете дотук от Шарлероа и после с директния полет до ОАЕ. Това Вие си решавате.

p.s. Понеже ми говорите в женски род, аз съм мъж Grinning Пише го и под аватара, но няма значение. Важното е да свършим работа Grinning

Последна редакция: сб, 30 дек 2023, 01:21 от diziler

Общи условия

Активация на акаунт