Годинката успешно завършва, в новата уверено ЯНУАРЧЕТО стъпва - 2

  • 2 640
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 321
Здравейте, наистина затихване в групата:)
Ние сме добре, малката имаше малко сополи, но минаха. Преместихме се на ново място преди 10-ина дни и ми е много странно. Тя си спи вече в нейна стая и стана с една идея по-спокойна. Спи много на обяд, стига до 3 часа, даже я будя. Иначе през нощта си се буди по 1, 2 пъти, но заспива бързо.
Много е хитра и се опитва да се тръшка като не давам нещо, но засега я озаптявам. След обедите излизаме, но разбира се от 3 прекрасни площадки около нас, тя обича да ходи в калта и където се изхождат кучетата. Много тича и е голяма сладурка. Май е време да звънна на педиатърката, че е ред на някаква ваксина...

# 46
  • Мнения: 1 496
Наминавам набързо докато бебка спи. В четвъртък й биха ваксина и след 2-3 дни цъфна със сополи, лека темп и лека кашлица . Днес е доста по-добре, но ми изкара акъла , защото умрях от страх да не стане нещо след тая ваксина. За първи път ми се случва да е болна след ваксина и с баткото не ми се е случвало, за това доста се притесних . Слава Богу леко ще да е и отминава .
Рожденият ни ден го изкарахме вкъщи , 2 дни празнувахме с две различни торти и рокли 😁. Поканихме едно семейство с две деца и мина много весело. Все още не се пуска да ходи, но вършее цялата къща като се придвижва държейки се я за маса, я стол. На две дрямки сме, иска ми се да минава вече на една, но сутрин просто й се спи и едва дочаква 3 часовия интервал пък да не говорим за по-дълъг, та я оставям да спи 2 пъти. Нощите не са много спокойни , напоследък често помрънква . Не будува ами проплаква насън. Понякога и по 10 пъти на нощ, но съвпадна с ваксината, скок, зъби и разболяване …🤪

# 47
  • Мнения: 257
 И при нас нощтното спане е проблем напоследък. Буди се буквално на всеки час, вика на сън и проплаква и пак заспива. и така цяла нощ. Мисля, че са зъби ...Всеки път като и растат зъби на бебонка се разболява поне за 5 дни и не спи по цели нощи  и ние с нея. Не знам как ще оцелеем докато всички зъби пораснат:)

Иначе и тя напоследък почна много да се инати за всичко и да вика  като не стане на нейното. Не иска да яде, хвърля храна по земята и навсякъде и аз се побърквам направо. Иска да се храни сама, но не харесван ищо, което и предлагам. Яде само хляб общо взето. Ако някой сподели каква храна давате на бебчовците, че аз нещо се изчрпах от към идеа. А и ми омръзна да готвя и да хвърлям Sad

# 48
  • София
  • Мнения: 42
И при нас нощтното спане е проблем напоследък. Буди се буквално на всеки час, вика на сън и проплаква и пак заспива. и така цяла нощ. Мисля, че са зъби ...Всеки път като и растат зъби на бебонка се разболява поне за 5 дни и не спи по цели нощи  и ние с нея. Не знам как ще оцелеем докато всички зъби пораснат:)

Иначе и тя напоследък почна много да се инати за всичко и да вика  като не стане на нейното. Не иска да яде, хвърля храна по земята и навсякъде и аз се побърквам направо. Иска да се храни сама, но не харесван ищо, което и предлагам. Яде само хляб общо взето. Ако някой сподели каква храна давате на бебчовците, че аз нещо се изчрпах от към идеа. А и ми омръзна да готвя и да хвърлям Sad

Щом обича хляб, то може да месиш вкъщи - има рецепти как се прави хляб от овесени ядки.
Филийките може да ги намажеш с фъстъчено масло и пасиран банан.
Явно изпробва зъбките на дъвчене..

# 49
  • Мнения: 321
Ехоооо, групичката Simple Smile Как сте? Бебоци, мами? Какво могат да правят вече порастналите мъничета Simple Smile

# 50
  • Мнения: 5 149
На няколко пъти се каня да пиша, но аха да започна и нещата са се променили.

Както си имах най-вълшебното самостоятелно спящо и всичко ядящо човече, така след едно дълго боледуване се сдобих с едно кисело, нервозно зверче, което пищи неистово в момента, в който бъде оставено будно в леглото. После успявах да я приспя като си лежа до нея, сега пак отказва да заспи. Будеше се на час и половина. После няколко дни спеше по цяла нощ. Снощи пак се буди... Поне зъбите се кротнаха малко и успява да се храни, защото не стига, че едва вдигна до 9,3, ами сега спадна до 8,9. Имаме време до меренето, да се надяваме, че ще закрепи.

Като изключим това, както и няколко нервни пристъпа дневно не се оплаквам. Откъм умения - успяхме да намерим подходящ ъгъл за пиклера така, че да може да си се катери. Сглобихме дружно каскадата от Лидл и ако успея да я накарам да постои с шапка може и да си играе на балкона с нея Grinning Плуването върви добре, КиндиРуто е горе-долу. Както каза инструкторката - може всичко, стига да иска Simple Smile Усвоява някоя-друга дума. Проявява интерес към пускане на прахосмукачка (малката за кухнята). Понаучи се да си сгъва пелените, при всички положения по-добре от баща ѝ Grinning От както се научи да изхвърля неща в кошчето се опитва да изхърли всичко Grinning Още не може да слиза сама от кулата, но е по-скоро защото не иска Simple Smile Справя се добре с контролираното изливане, даже вчера ѝ сипах мляко в каничката и ѝ дадох да го сипе в купата за една рецепта Simple Smile В малък застой е с играчките, трябва да ги ротирам изцяло тези дни. Но пък "Хей, дядо Готин" се чете по 7-8 пъти на ден Simple Smile Проявява интерес да си вдига панталонките, но още не може да се справи със свалянето на бодито - вади едната ръка и тръгва директно да изхлузи през главата.

Това май е в последно време Simple Smile Но както казах - всяко чудо за три дни.

Последна редакция: чт, 04 апр 2024, 00:05 от Inferiya

# 51
  • Мнения: 257
Здравейте , при нас миналият месец беше доста тежък. Бебонка пак се разболя, този път доста тежко, чак пи антибиотик за първи път Sad Аз също много се разболях, не бях боледувала  така от години...

След това нощният сън много се влоши. От бебе, което спеше по цяяла нощ от 3 месечна, сега се буди по 3-4 пъти на нощ. Буди се и реве, не иска да яде, не иск гушкане, само реве ли реве. Не знам зъби ли са какво е, но направо се побърквам  така..едвам се справям да ходя на работа и да не мога да спя  по цели седмици:( Не знам какво става и как да се справя. Мисля си че може би сутрешният сън  и идва много, или не се уморява или пък се преуморява...знае ли човек...

Иначе е много активна, не се спира и постоянно бърборка по бебешки. За думи казва осъзнато само 'Дада" или 'Тата', мама не съществува за нея:))

Имате ли някакви идеи за имуностимулатори/ добри витамини? Трябва да взема мерки и да не се разболявам постоянно, че не мога да гледам бебето, а нямаме никаква помощ от никъде. Отгоре на всичко не мога и постоянно да отсъствам от работа... Абе в някаква дупка съм напоследък и общо взето леко съм отчаяна, че не мога да се справя с нищо.

Общи условия

Активация на акаунт