Парфюмни размисли и страсти - 287 тема

  • 67 812
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 669
Здравейте, може ли отзиви за този парфюм

# 706
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 171
Splendida Jasmin Noir е много хубав парфюм, изискан, елегантен, самата бутилка подсказва това. Класически - бели цветя с дървесна база.

Някой тества ли вече новата Мис Диор Парфюм?

Последна редакция: нд, 28 яну 2024, 09:24 от Athena

# 707
  • Мнения: 31 417
Да видим дали тази чист парфюм версия ще дойде въобще в България. Предполагам, че ще бъде и много скъп.

# 708
  • Мнения: 669
Благодаря Athena, и аз така си го представям и въпреки, че имам много от този тип - бели цветя и дървеса, пак го искам. А дали има някаква прилика с Alien Mugler?

# 709
  • Мнения: 5 383
Днес нося Idole Now, наподобява Angel Nova EDP, който много харесвам. По мое мнение основната разлика е, че парфюмът на Ланком е по-рафиниран от този на Мюглер. Добър избор, ако искате нещо, което не привлича внимание от километри. LVEB en Rose е от същия тип, но твърде слаб за мен. Към Idole Now нямам забележки.

Последна редакция: нд, 28 яну 2024, 13:57 от bell_87

# 710
  • Мнения: 529
Здравейте, парфюмни дами. Искам да помоля за чуждестранен сайт с оригинални маркови парфюми, където продават мостри по 2 мл, 3 мл, 5 мл за проба. Тук не мога да намеря такива.

# 711
  • Мнения: 371
Edit: Видях че съм постнала в старата тема по погрешка

Някой тук пробвал ли е Soleil De Jeddah Mango Kiss?

https://www.fragrantica.com/perfume/Stephane-Humbert-Lucas-777/S … o-Kiss-81913.html

Зимата ме отчайва и търся нещо, което да е като слънце в мрачен ден. Може би тропическо, сладко, но не гурме. Този отдавна ми изглежда интересен и съм любопитна

Други за които се колебая, но вече съм пробвала са Dear Polly (Vilhelm Parfumerie) и Poets of Berlin на същата марка. Първия е пролет в бутилка - вкусна зелена ябълка и леко подсладен чай. Не е в мой стил изобщо, но си износих мострата с огромно щастие и май искам 3х10 или 50мл. Poets of Berlin е често сравняван с боровинков мъфин с лимон. Прекалено сладък за моя вкус, но е очарователен.

Simone Andreoli е марка към която съм се насочила. Поръчах няколко мостри и ще видя как ще се разбера с тях. Malibu Party in the Bay е сравняван с Virgin Island Water (Creed), който обожавам но е прекалено лек и на моята кожа не се усеща дълго. А комбинацията между лайм и кокос ми харесва страшно много.Vicebomb е някаква череша - малко ми писна от череши, но за това казват че е като Gentle Fluidity Gold+ череша. Нищо не мога да кажа докато не ми пристигнат мострите, но чакам с нетърпение

Ex Nihilo също искам да пробвам пак - пак тествала няколко на марката в Кампомарцио, но не знам дали още работят и къде са, помня че имаше ремонти. По спомен Love Shot, French Affair, Explicite и Fleur Narcotique бяха доста хубави.

Моля за предложения за други весели, тропически или просто плодови парфюми които да ми радват душата в това време. Нещо което се усеща като тази снимка..

# 712
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 396
Mango kiss не съм пробвала, само God of fire. Има го в момента на изгодна цена и го поръчах след малко чудене, не устоях на бутилката. Надявам се скоро да намеря за проба в Италия и Mango kiss.
Партито в Малибу го пробвах в Кодифе - прекалено ми е буквален, все едно съм си помирисала коктейла от цитруси с ром, но не съм го тествала на кожа. Имаше още няколко летни и плодови предложения в магазина, само че не ги запомних. Другите изброени не съм ги тествала.
С манго е Cruz del Sur II. Иначе Dolce Melodia Sospiro ми е много сладък и плодов, страхотен е, напомня ми на Pas ce soir. И разбира се Amouage Sunshine.

# 713
  • Мнения: 302
Cruz del Sur II е по-скоро ликьор, а не сок от манго. Плътен аромат с безсрамна нетрайност.
И аз съм в търсене за много близък човек за подарък на парфюм с манго, ананас, папая, но свеж и искрящ.

# 714
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 396
Сещам се и за синята серия на Gritti, може да харесате нещо за лятото.

# 715
  • Мнения: 4 158
Moonlight in heaven е приятен манго аромат. Fame на Пако Рабан също, но май е доста сладък.

# 716
  • Асеновград
  • Мнения: 1 390
tara22 и аз такъв аромат искам, даже съм го намерила, и мисля да си го поръчвам вече че няма да дочакам лятото... супер тропически(има тропически цветя), летен, кокосов,в същото време сладък, амбров.. направо е почивка на Малдивите в бутилка за мен!😁 Estee Lauder Bronze Goddes EDT !💛🌴☀ Това е! Попринцип в сайта на фрагрантика според мен има объркване защото описанието на съставките отговаря на едт скинсент версията която е по различна, а в всички други сайтове съставките според мен си отговарят на аромата. Говоря за версията от 2019г, преди това е бил в друго шише, а аромата би трябвало да е същия, версията в старото шише си отговаря на съставките във фрагрантика.

# 717
  • Мнения: 874
Здравейте!
Може ли мнение за Christian Dior Miss Dior LE PARFUM.
Става ли за покупка на сляпо?

# 718
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 396
Ето с ананас, точно пуснаха партия за него:


Този съм пробвала на марката и ми харесва за лятото, имам спомен, че ми се стори доста свеж.
https://www.fragrantica.com/perfume/Kajal/Almaz-73429.html

# 719
  • Мнения: 371
Ето с ананас, точно пуснаха партия за него:


Този съм пробвала на марката и ми харесва за лятото, имам спомен, че ми се стори доста свеж.
https://www.fragrantica.com/perfume/Kajal/Almaz-73429.html

Алмаз е страхотен! Износих мостра от него. Много кафява захар (не карамелизирана) и берита. На хартия беше по-плодов но на кожа при мен всичко става супер сладко и усещах главно захарта.

Lamar помня че беше много популярен при ютюбърите по едно време и затова го избягвах. От мострата ми се стори като доста свеж ананас с база подобна на Бакара (както го сравняват доста хора)

Май съм се ориентирала към манго. С нотки като папая, маракуя и цитруси не се разбирам много. Кокосовата ми любов е The Only One Intense

Общи условия

Активация на акаунт