Парфюмни размисли и страсти - 287 тема

  • 67 468
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 710
Скрит текст:
Cruz del Sur II е по-скоро ликьор, а не сок от манго. Плътен аромат с безсрамна нетрайност.
И аз съм в търсене за много близък човек за подарък на парфюм с манго, ананас, папая, но свеж и искрящ.
Няма ананас, манго и папая, но е един от най-вкусните и очаровали ме, летни аромати:
https://www.fragrantica.com/perfume/Le-Couvent-Maison-de-Parfum/Agapi-75937.html
 Този също:
https://www.fragrantica.com/perfume/Mugler/Angel-Eau-Croisiere-53351.html

Последна редакция: нд, 28 яну 2024, 20:06 от Magda Dimitrova

# 721
  • Мнения: 371
Скрит текст:
Cruz del Sur II е по-скоро ликьор, а не сок от манго. Плътен аромат с безсрамна нетрайност.
И аз съм в търсене за много близък човек за подарък на парфюм с манго, ананас, папая, но свеж и искрящ.
Няма ананас, манго и папая, но е един от най-вкусните и очаровали ме, летни аромати:
https://www.fragrantica.com/perfume/Le-Couvent-Maison-de-Parfum/Agapi-75937.html

Този бранд е изключително подценен. Поръчах от официалния сайт Solano (50мл беше към 30 евро, а в Нотино е над 100лв) - което е като лятна версия на популярния и спрян Alien Essence Absolue. Дойде с доста мостри и пробвах няколко неща от тях. Aqua Mahana страшно много ми прилича на Orchid Soleil (Tom Ford). Няма специални неща които съм забелязала но ако имам възможност да пробвам всичко останало в магазин ще се радвам

# 722
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 162
Благодаря Athena, и аз така си го представям и въпреки, че имам много от този тип - бели цветя и дървеса, пак го искам. А дали има някаква прилика с Alien Mugler?

Не, няма нищо общо с Alien, но абсолютно ти разбирам и е логичен въпроса ти, ако гледа човек Фрагрантика, по пирамидите показани там ще си каже човек че са близки парфюми.
По-скоро е като смесица от Coco Noir и Gabrielle Chanel, като разбира се Шанела си е Шанел, никой парфюм не се доближава до Шанелските, просто ти давам ориентир горе-долу какво да очакваш. Може би и това не е най-доброто оприличаване, изпитвам затруднения тук, моля за помощ някоя съфорумка ако измисли по-удачен орентир.
В Mon Jasmin Noir няма пачули в базата, изредено е но за мен базата е повече сандалово дърво. Целия парфюм звучи сух, хербариен, неподсладен, прозрачен, тънък - като да пиеш чай от жасмин но без подсладител. Базата е леко смолиста. Цялостното звучене на Mon Jасмин e фино и елегантно, хладно и дистанциращо.
Alien е различен парфюм, харесвам го и го имам но е кремест, наситен, плътен, сладък, гушлив и уютен.

Последна редакция: пн, 29 яну 2024, 09:49 от Athena

# 723
  • Мнения: 301
Благодаря за идеите, Fame Paco Rabanne ми дойде от размяна в количество, предостатъчно за разносване. Хареса ми, но аз повече парфюми не купувам, докато не изфъскам наличните. От него е манията на близкото ми момиче, искаше ми се да имам повече избор да ѝ предложа, а и нямам толкова голям бюджет за Killian. Fame го има на поносима цена за голяма бутилка, вероятно ще ѝ подаря него. 

# 724
  • Мнения: 329
И на мен днес ми се носеше нещо хубаво, щастливо и лятно в бутилка и пръснах https://www.fragrantica.com/perfume/Xerjoff/Purple-Accento-65616.html. Все още ми е един от най-любимите аромати в жанра. Ананас, зюмбюл, логан Бери и прекрасен уд- хем истинско оборски, хем толкова обран, че балансира парфюмът чудесно. Ако цената му не беше отвратителна, бих карала на него цяло лято. Пръснах в 10 сутринта, бях навън цял ден на 17-20 градуса и в момента все още го усещам отчетливо, с чудесен шлейф, без да прекалява. Другите ми щастливи предложения в по-човешки ценови клас са Vele на ТТ (Бразилия в бутилка), Gozo на Jeroboam (много интересно лятно щастие) и съвсем лятна и щастлива такава ми е комбинацията от крем и спрей Rio Radiance (тубероза, пясък и кокос) за без пари. Но лилавият Аченто в грозното шише с кристалчета е любимият от всички ако бюджетът наистина е без значение. Cruz del Sur II на моята кожа е много приятен шейк с манго, а не ликьор, има сериозна млечна нотка, траен е, но не излъчва-ужасно тих аромат.

# 725
  • Мнения: 7 176
Scandal Le Parfum Jean Paul Gaultier разходих днес. Една мостра я кътам от сума време и все му се чудя. За някои парфюми ми трябва доста време, за да им кажа "да". Май ще се сгодим.

# 726
  • Мнения: 2 846
Аз обожавам този Скандал!
❤️❤️❤️

# 727
  • Мнения: 312
Здравейте, идвам при вас с една молба за помощ. В събота тествах няколко Amouage парфюма в Делириум, като запазих само два от болтерите. Прибрах се вкъщи и цяла вечер ароматите ухаеха невероятно, цялата стая беше ароматизирана от тях, но проблемът е, че не знам кой точно аромат прибрах Laughing Единият съм сигурна че е Guidance, но за втория не знам кой е, имам подозрения, че това е Lineage. Та имам молба към вас ако може някой да ми опише как точно ухае парфюма. От аромата на болтера усещам пачули и може би пипер. Мноого ми хареса парфюма и идвам с надеждата да ми помогнете, тъй като нямам възможност в следващите дни да отида отново до Делириум и да тествам парфюмите. Благодаря ви предварително!

# 728
  • Мнения: 5 330
Няма как да се каже със сигурност, зависи какво сте тествали. Възможно е да е Lineage, но и Enclave от същата серия е подобен тип аромат, само че сякаш по-тежък.

# 729
  • Мнения: 710
Lineage Amouage е парфюм, които ме омагьоса още когато го пробвах. Още не мога да си обясня, точно с какво? Нямам го, но ми се иска! Заради пирамидата, очаквах нещо по-тежко и трудно, а той съвсем не е такъв, поне на моята кожа. Тих (аз харесвам такива аромати), мек, объл, въздушен, обаятелен и лесен за харесване. Спокойни и топли смоли, пипер, който не е остър, умерени ветивер и пачули... Шафран, който за моя изненада, също не доминира. За мен е спокоен, интересен и много загадъчен аромат и точно в това, откривам красотата му, за себе си. Щом усещате пипер и пачули, сигурно е Lineage.
Може би bell е права? Аз не познавам Enclave. Спомнете си визуално цветовете на бутилките, сигурно ще помогне.

Последна редакция: пн, 29 яну 2024, 15:21 от Magda Dimitrova

# 730
  • Мнения: 312
Enclave със сигурност не съм го тествала, като цяло отидох заради Overture и Guidance, но тествах още два, като единият по спомен от цвета на бутилките е Ashore. Прибрах Guidance и въпросния, за който имах съмнение, че е Lineage точно заради пирамидата. Но описанието на Magda Dimitrova е точно това, което усещам- мек, обаятелен и пристрастяващ аромат, за който не спирам да мисля от събота. Гледайки пирамидата изглежда тежък, но пиперът е мек, а ароматът омагьосващ.
Благодаря ви, определено ще го следя за добра цена.

# 731
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 530
Ново от Mugler - Alien Hypersense. Лансирането ще е след 18 дни.

# 732
  • Мнения: 697
Пробвах днес ТФ секс ванила, хареса ми и ме върна преди години когато на Ейвън имаше едни лосиони за тяло с бадеми, една идея се усеща по-силно бадема при ТФ. Цената ми се струва висока обаче за подобен  парфюм. От Няколко дена имам малко и от Делина, който отдавна исках и го асоциирах с едно Гучи енви ми, спряно е обаче … Харесват ми и двата парфюма, но не са нещо ново и уау.

# 733
  • Мнения: 3
Здравейте! Какво е мнението ви, относно парфюмите " Boadicea" и по- конкретно Heroine и Bodacious? Ще се радвам  ако споделите  опита си и с други парфюми на марката!

# 734
  • Мнения: 47
Мили парфюмани, първата ми парфюмна придобивка за тази година е едно чудо от Йемен.

Нотките уж са ми познати: Мандарина, листа от теменужки, амбрета, ванилия, жасмин, роза, кашмеран, кедър, обаче не мога да сравня с никой друг парфюм.
Транспортира ме на абсолютно ново място. Компанията Reine de Saba ("Савската царица", сиреч) е с йеменски собственик, а пък парфюмът - Reine Makeda, е кръстен на етиопска царица. Ако така мирише в Етиопия, искам да съм там. Леко, въздушно, не твърде сладко, не тежко, а дълбоко.
Името на парфюма е женско, но определено си представям и мъж да го носи.
Ако искате да пробвате нещо ново и оригинално, пробвайте това.

Общи условия

Активация на акаунт