МАЙска мама е красива сладурана, нищо че е едра и голяма

  • 12 709
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 914
majceto
чудесна темичка си ни отворила Hug

# 16
  • Мнения: 87
хехе, и аз мерси за новата тема Simple Smile заглавието е супер ...
евала за списъците и за инфото от нои, ще са ни под ръка  Peace

# 17
  • Мнения: 3 089
мисля, че добавих всичко. свиркайте, ако се сетите за нещо.
виждам много правописни грешки, но сега не ми се връща да ги поправям. а и днес ми се случи при няколко поправки форумът нещо да се сгъбяса и да изчезне половината от първия пост. така че по-натам ще добавям накуп всичко и ще поправям грешките.
а, в списъка виждам и някои залитания към определена марка (авент, например) и някои други неща; и това ще поправя, за да няма реклама и да няма целенасочено подвеждане или аитиране. ама и това по-после ще стане.

# 18
  • Мнения: 9
Да се вмъкна и аз в тази темичка.  Grinning Не успях да се отчета в края на предишната, но нямаше как, тъй като почивните дни посветихме на бебешки гостита. В събота на 3-месечно бебче, а в неделя - на 5-месечно, все момченца. И да ви кажа, беше страшно интересно и много полезно, тъй като си е съвсем друго човек да си ровичка из интернет магазините и да се чуди какво точно ще му трябва, а съвсем друго нещо се оказа да се видят нещата на живо. Така че се радвам, че още не бяхме купили нищо по-съществено, защото доста ни се промениха идеите. Да споделя какво видяхме, пък може да ви е от полза:

1/ Количката - по препоръки трябва да е с максималко големи и широки гуми и колкото се може по-лека. Общо взето за сега не съм видяла такава количка - най-леките триколки са около 10 кг. и са около 800 лв., всички останали са над 15 кг., разбира се на доста по-разумна цена. Леките пък колички обикновено не стават за новоредени, с малки изключения, разбира се, в тези случаи са с малки гуми... И двете момичета не бяха изобщо доволни от количките си - много им тежаха... Още ще трябва да проучваме, за съжаление...  Confused

2/ Легълцето - и двете бяха от масив, на две нива, с шкафчета. Много добре изглеждаха и общо взето май ще се ориентираме към такова. Едното беше на "Чико", около 400 лв., страшно красиво, орех, но малко ми се стори скъпо, защото това не включва допълниелните неща по леглото - матраче и т.н. Препоръчаха ми магазина на "Арбор" като добра алтернатива (беше споменато в предходната темичка), така че ще отскочим в събота да разгледаме там.

3/ Шкафче за повиване - общо взето се уверих, че тесните скринчета няма да свършат добра работа. На първо време ще е добре, но бебетата имат ужасно много вещи.  #Crazy И при двете бебета имаше големи скринове (тип за спалня за възрастни) и само първия ред беше пълен с козметика, ножички и други дреболии, да не говорим колко дрешки и други щуротийки отиват на долните редове. Така че може би е по-добър вариант да се мисли за нещо с по-голяма вместимост. Ние поне ще се ориентираме явно към по-голям скрин, а върху него ще сложим повивалник.

4/ И една малка дреболийка - шезлонгчето. В действие се оказа, че бебчетата много си ги харесват. Аз мислих да пропуснем тази екстра, но като видях как се радваха бебоците и си зяпкат играчките и света около тях докато си лежат, а пък мама и тати си бъбрят с гостите наблизо, май ще вземем и такова  Hug Сладурска история.

Та това се сещам за сега. Много инфо натрупахме, но това е по покупките, които обсъждахме в предната темичка. Усмивки!

# 19
  • Мнения: 152
 Еййй нова темичка, супер  Party.
 Имам тъмни петънца около пъпа, дали на какво се дължи? Някъде преди време бях чела, че е нормално, но не се сещам защо се появяваха тези петна.
 Някой ползва ли колан за бременни? Мен доста ме боли кръста и смятам да си купя, но незнам какъв точно: дали само колан или такъв, който продължава с гащи надолу, пък и към никаква марка не съм се насочила.
 Отивам да подремна да изполвам последния ден от болничния, че от утре- работа ме чака #Crazy.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен. Да се запиша и аз в новата темичка  Simple Smile Нещо днес ме е обхванало едно никакво настроение. Криво ми е , все си мисля за мъжлето - че не е тук и че скоро няма да мога да си го гушна и ми се насълзяват очите. Той е в Щатите в момента и ще се върне около месец след раждането на бебко. Държа се, поне засега, но ми се струва че довечера, когато ще можем да си поговорим с милото в скайпа, ще се разплача, няма да издържа. А не ми се иска да го тревожа, и без това му е мъчно и на него, милия, че точно сега не е при мен и не може заедно с мен да преживява тези страхотни моменти на очакване, да гледа как ми подскача коремчето, когато бебко мърда, да избираме заедно всичко, което ще ни е необходимо за бебчето и т.н.  Извинявайте, че ви занимавам с моите глупости EmbarassedСамо исках да поздравя majceto с новата темичка - заглавието е много сладко  bouquet

# 21
  • Мнения: 536
Bunnita , количките Мак Ингланд Принцес са с големи гуми и дават, че тежат 9 кг. Също така цената им не е висока - около250лв. На моето дете беше такава и се оказа много здрава. Отгледах я докрай с тази количка, а после я дадох на племенника ми, при който се развали полулегналото положение за гръбчето. Факт е, че моите приятелки с колички с малки двойни гуми я намираха за тежка, но пък техните завиваха накъдето си искат и трябваше непрекъснато да се връщат назад за да пробват да вземат пак завоя....А аз с моята бях като с булдозер.
Относно шезлонгчето - това е изключително ценна вещ! Така бебето е с теб навсякъде в апартамента без да се налага да го държиш на ръце и да ти пречи на работата! Дребчовците наистина се чувстват удобно в него.

# 22
  • Мнения: 96
Росита, не се натъжавай, със сигурност на него му е много гадно, че не може да е с вас, но пък ще имате толкооова много време да бъдете заедно-цял живот дет се вика:)))) Много е кофти, но ще се справите, тримката:)))

# 23
  • Мнения: 18
Да се вмъкна и аз в новата тема!

Росита, не тъгувай, че и бебчето го усеща. Моя мъж също го нямаше, беше в САЩ , когато бях бременна предния път,  така че те разбирам. Мисли само за хубавите неща, които предстоят да ви се случват.

А сега , ако мога да бъда полезна с инфо за майките , които гледат или вече пазаруват. Аз лично много харесвам борсата "Захитекс" на "Бигла"4 ( срещу Кемпински). От там си накупих всичко необходимо за Натали - гъщеризончета, бодита, чорапки, лигавничета, ръкавички, комплект за изписване и т.н. Дори до ден днешен оттам пазарувам още. Цените им са прилични и нещата са сравнително качествени. Поне като обикаляте може да хвърлите по едно око.

А до него има още един магазин, от които си купих детско легло и матрак, комплект обиколници и чаршафчета, комплект шишета на авент и козметика.

Лек ден на всички за сега!

# 24
  • България
  • Мнения: 3 621
Здравейте и от мен в новата тема. Много е хубава и с много полезна информация. Искам само да попитам каква е тази обменна карта , която е необходима за рпдилното? newsm78
 Иначе аз днес бях на лекар и ми мериха коремчето Laughing ( за пръв път) Доктора каза , че всичко  е наред и си отговаря на седмиците.
 на мен пък ми се появиха петна по шията - розово-червени , отначало ужасно ме сърбяха, вече не ме сърбят но и не изчезват. Май ще трябва да отида на кожен лекар да ми изпише нещо за мазане.
Иначе за разширени вени гинеколога ми каза Лиотон 1000 гел, имало и хапчета ,които магат да се вземат, но каза, че засега ще изчакаме да видим с гела какво ще стане.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
здравейте сладки майки,аз също  искам да се вкл. в темата,но и да задам един въпрос.ако някой може да ми обясни нещо за белтъка в урината освен ,че не трябва да е там,защо се появява?благодаря предварително
Ами по принцип молекулите на белтъците са доста големи и не би трябвало да преминават бариерата на бъбреците, т.е. от бъбреците трябва да се отделят само крайните продукти на обмяната.  Появата на белтък в урината говори за смущения във филтрацията на бъбреците, т.е. вместо да ги преработват, те пропущат белтъчните молекули. Ако количеството на белтъка, което пропущат бъбреците в урината е високо това води от своя страна до намаляването му в организма и т.н. Но основното опасно нещо е именно увредената филтрация на бъбреците.

# 26
  • Мнения: 3 089
gmsvetla - така си го обяснила, че даже аз го разбрах. втора бременност карам, а така и не знам какво е това албумин. само знам, че не трябва да го има  Laughing
росита - много тъжно, наистина, но си повтаряй, че е за кратко и за всичко са виновни хормоните
каква е тази обменна карта , която е необходима за рпдилното? newsm78
обменната карта е документ от 2 страници, която задължително аг-то трябва да ви издаде в деня, в който влизате в 45те дни преди термина. в този документ са описани всички неща, които доки записва на жк - име, години, кръвна група, кръвно налягане, килограми преди и в кра яна бременността, наличие или не на алергии, направени изследвания и резултати от тях, проблеми, ако са открити такива и пр. след като този документ ви се издаде, си го носите навсякъде с вас в дамската чанта. това е официален документ, който е императивен за всяка болница - сиреч, никоя болница не може да ви върне, ако се случи непредвидено раждане и нахлуете някъде. важно е да го имате, защото в противен случай се счита, че не са направени задължителните изследвания за спин и васерман например и родилката се слага в изолационна като потенциално заразна /това в много краен случай, де/. за моя изненада преди година се оказа, че моя близка, която беше бременна след направено ин-витро и която живее в русе, т.е. ЖК е водена там, не притежава такава обменна карта. т.е. русенските лекари явно са се обидили, че тя е решила да ражда в софия при лекаря, който е извършил ин-витрото, и просто не й бяха казали, че й трябва и че всъщност са длъжни да й издадат обменна карта. жената роди в софия, но се наложи по никое време да си прави всички изследвания, за да докаже, че е здрава. ох, пак се улях с излишна информация...

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 18:40 от majceto

# 27
  • Мнения: 1 030
Еееее страхотна тема си имаме МАЙЧЕ поздравления и заглавието е много красиво нищо няма да махаш всичко си е на място. JoyМомичета ние с бебо сме доста добре но все още не знаем какво ще е много се крие,че доки не го вижда.Довечера сме на тати на юбилей 60год да ни е жив здрав доста се вълнувам ще има много лакомства но аз ще гледам да се въздържам,че тези кисилини ме убиват.За тези кисилини ми изсписа доки "АЛМАГЕЛ" 3/1преди храна по една лъжица и си чуствам добре. Hug

# 28
  • Мнения: 533
Браво на Майчето!Тя ни е спасителка.Някой от вас чувал ли е за опцията колички на лизинг...е и аз не бях чувала ама явно ще има.Една дама обеща да ми даде информация тези дни и ще ви споделя.Те внасяли шишетата на NUK,ама бързаще жената и подробности и катал.ще ми даде тези дни!

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 653
Честита ни нова темичка  Grinning

Bunnita , количките Мак Ингланд Принцес са с големи гуми и дават, че тежат 9 кг.

Само да вметна, че всъщност тежи 12кг. доколкото си спомням. Лично се мерих с нея и без нея, защото изпитах съмнения относно 9-те кг. Това за модела без въртящите се гуми. Другите би трябвало да тежат малко повече, заради двойните гуми. Иначе на мен ми се налагаше да слизам и да се качвам с нея всеки ден от 1-вия етаж и в началото се опитвах да я вдигам (много неудобно), но после големите гуми се оказаха страшна далавера и си бутах и дърпах количката по стъпалата без проблем.

Общи условия

Активация на акаунт