Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 16

  • 34 712
  • 738
  •   1
Отговори
# 585
  • Варна
  • Мнения: 2 380
Без да спойлвам историята на Франческа, ще допълня, че в нейната книга нещата се случват в голям времеви период и няма какво да се "изреже", всичко трябва да покажат. Съвсем в реда на нещата и да започнат нейната история.
Книгата за нея ми е най любима от всичките, най е истинска, трогваща и секси.
И на мен също.

# 586
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 896
Е в книгите те са приятели от детинство и затова не е много изведнъж любовната им история.
Пък и тя въздиша по него от сезон 1, до кога ще ги чакамe?! Grinning Grinning Grinning

А да, време им е вече Simple Smile

# 587
  • Мнения: 18 589
Без да спойлвам историята на Франческа, ще допълня, че в нейната книга нещата се случват в голям времеви период и няма какво да се "изреже", всичко трябва да покажат. Съвсем в реда на нещата и да започнат нейната история.
Книгата за нея ми е най любима от всичките, най е истинска, трогваща и секси.
Да. Нея в четох най-наскоро. Много ми хареса.Някак е много по-различна от останалите в семейството.

# 588
  • Countryside
  • Мнения: 11 655
Любима книга ми е, но нямам Sky, a видях че там показват сериала.
Даже не знам къде го дават, мисля да го гледам тук

# 589
  • Мнения: 18 589
Много пъстър този сезон.
Има азиатци, инвалид, чернокож,съдържател на клуб по бокс става граф на Кент🤣(синът му всъщност), даже има и веган, природолюбител.
Чакам гейовете да се явят.
Засягат социални и значими теми.
От една страха е хубаво.
Остана ми един епизод и ще чакам юни.
Не виждам логика в такива разделяне на епизодите.
Не знам каква е идеята. Не съм следила нещата.
Обаче премиерата е била уникална!
Виждам,че има цяла общност от фенове,облечени с такива рокли, прически,снимали се с актьорите.
Много готино!
Следвам жената,която им прави прическите в ИГ.
Невероятни са,как ги измислят,не знам.
Даже се вдъхнових и ще си поръчам такава рокля от някой чужбински сайт.

# 590
  • София
  • Мнения: 8 719
Казват, че нетфликс нарочно го разделя, заради абонаментите. Ние имаме абонамент, но аз си го изтеглих от замунда Satisfied Не ми се гледа на телевизора, обичам да си седна по-задушевно с лаптопа. Гледах и на тв първите две серии с мъжа ми, той ме врънка и следващите, не знае че съм ги гледала без него Laughing
Много му хареса първи сезон, беше много разочарован, че във втори сезон "неговия човек" (Реге Жан Пейдж) го няма.

# 591
  • Галифрей
  • Мнения: 4 363
Обаче костюмите в тоя сезон са още абсурдни особено онази блондка с розите дрехи, забравих й името.


Този сезон отдела  по костюмите са имали пълна свобода и преди съм виждала техните откачени рокли и прически. Имаше един малък момент в миният сезон където нацелиха епохата. Обзалагам се техните срещи са били такива
“ Нека смесим модерни платове, нека ги направим  да изглеждат с по-големи гърди, нека ходят със спуснати коси и модерни прически.” Те носеха обувки с токчета от 20 век. Омешали епохи, действието се развива в 1815.
Жените са ходели така, ето това е бална рокля.



А ето така са обувките през 1815




Роклите на Пен и майка й са вдъхновени от списания от 1960г. Ако се вгледате добре,можете да видите ципа отзад на Пен,

# 592
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 896
Мен ме ядосва как препускат насам натам като кобили. Дамите от онова време са се носили по въздуха. А Елоиз е толкова прегърбена на моменти, че чак страшно става.

# 593
  • София
  • Мнения: 3 147
От предишните сезони доолкото помня Елоиз е контра на порядки и норми, като цяло бунтарка, затова не е случайно, че е прегърбена си мисля, търсен ефект "над нещата".
Иначе тази снимка на типичната рокля на 19 век е интересна, предвид, че дори и в Гордост и предразсъдъци с Колин Фърт деколтетатат са по-дълбоки, т.е. не е някаква нова версия, а тук скромно. Къде е истината се чудя - до колко е бил на показа бюста на дамите по баловете.

# 594
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 896
То няма нищо лошо да е контра, обаче въпреки това всички дами са минавали през сериозна подготовка и е несериозно това с изгърбването.
А за бюста - заради корсета, всичко е било притиснато и вдигнато нагоре - обикновено описват полукълба, които се вдигат и спускат над ръба на роклята Simple Smile Но не е било много прилично да се показва повече от гърдите.

# 595
  • София
  • Мнения: 8 719
В първи сезон Елоиз я бяха направили като дете със специални потребности. Една нервна, трепереща, странна...В 3 сезон е малко по-очовечена, но в първи беше абсурдна. Бунтът е нещо различно от ADHD или аутизъм(както тя изглеждаше).

# 596
  • Мнения: 636
Тъкмо изгледах Queen Charlotte: A Bridgerton Story
Скрит текст:
Още си бърша сълзите след последните сцени...
Мисля, че Рейнолдс е починал, защото те си казаха с Бримзли като млади, че ако кралят и кралицата останат заедно, ще имат потенциално цял живот да им служат и следователно да бъдат заедно и те. А и танцът беше на I will always love you. Има ли нещо по въпроса в книгите?
Леко ме шокира фактът, че лейди Данбъри е била любовница на бащата на Вайълет. Колко години разлика имат те двете?
И всъщност кога във времето между другите сезони е моментът, в който Вайълет вижда шапката в дома на Данбъри?
Още много мисли ми се въртят, но ще стане супер дълго. Като цяло този сезон има най-много дълбочина и най-много ме трогна. Мъчно ми стана за това, колко самотни и тъжни са били (почти) всички, макар заобиколени от охолство.

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 16:30 от ItsAnabelle

# 597
  • София
  • Мнения: 8 719
За кралицата
Скрит текст:
в книгите въобще я няма. Няма ги и другите герои около нея. Не помня дали бяха споменавани хомосексуални връзки в книгите...евентуално на някой бал да има реплика"Еди кой си лорд, има различни вкусове". Но няма такива сюжетни линии.
В книгата лейди Данбъри е много възрастна. 80-90 годишна, побеляла, сбръчкана, едва ходи...т.е. много възрастна кисела бабичка, като баба Яга. Няма почти нищо общо с тази от сериала.   
Аз не съм гледала сезонът с калица Шарлът. Хич не ми е интересна, голяма част от добавените герои в сериала за Бриджъртън са ми много досадни и няма никакъв интерес към спин-оф за тях.

# 598
  • Мнения: 636
Дези., балгодаря за информацията.
И аз бях скептична, затова го изгледах едва сега, по препоръка на позната.
Най-добрият сезон, според мен си заслужава, дори да не ти е интересна кралицата.

# 599
  • Мнения: 18 589
Този сезон честно казано имам чувството,че само са от бал на бал и това е.

Общи условия

Активация на акаунт