Плащане на сметки по интернет - как?

  • 2 295
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 363
Аз да попитам само....нещо малко ме е страх да използвам тоя начин да плащане, та....https:// ли е сайтът на ипей?
Така ми се иска да се престраша, но работя в Интернет среда и изпитвам ужасТ да си оставя кординатите онлайн. Rolling Eyes

да, такъв е сайтът.
координати не се оставят, само номер на карта (и паролата, която се въвежда всеки път).

# 16
  • Мнения: 289
ОББ нямаха тази услуга когато аз се регистрирах /преди няколко години беше обаче/. С карта на ДСК съм плащала от интернет, но обслужването им изобщо не ми допадна, сега съм с карта на ЦКБ, дебитна, не е имало никакъв проблем до момента. Въпреки това обаче, не смея да държа много пари в картата  newsm78 

# 17
  • Мнения: 1 120
И аз плащам през epay, но от 2ва месеца сметките на Варненския ЕОН не излизат.
Така е, защото сме с нови абонатни номера, а ЕОН още не са си оправили системата за онлайн плащания. Много неприятен момент. Дано по-скоро го оправят.

# 18
  • Мнения: 5 370
Аз да попитам само....нещо малко ме е страх да използвам тоя начин да плащане, та....https:// ли е сайтът на ипей?
Така ми се иска да се престраша, но работя в Интернет среда и изпитвам ужасТ да си оставя кординатите онлайн. Rolling Eyes

да, такъв е сайтът.
координати не се оставят, само номер на карта (и паролата, която се въвежда всеки път).
Джемче, искаш да кажеш, че всеки път ми изисква паролата на картата, нали?
Благодаря!

# 19
  • София
  • Мнения: 6 559
Цитат на: Европейска Сврака link=topic=161052.msg3127726#msg3127726 Джемче, искаш да кажеш, че всеки път ми изисква паролата на картата, нали?
Благодаря!
[/quote
картата /картите е регистрират еднократно;всеки път влизаш с юзърнейм и парола, а не с номер на карта. лично за мен ипей е по-безопасно отколкото банкомат

# 20
  • Мнения: 2 631
А плащането става само чрез потвърждаване, нали? Ако искам да платя една сметка на GSM например, мога да я платя само този месец и след това да я изтрия от сметките за плащане, нали??

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 576
Аз също съм от феновете на плащането по Интернет. Лусно, удобно и забравяш опашките. Аз плащам и с карта на ДСК. Дори и миналия месец си платих сметките.

# 22
  • Мнения: 289
А плащането става само чрез потвърждаване, нали? Ако искам да платя една сметка на GSM например, мога да я платя само този месец и след това да я изтрия от сметките за плащане, нали??

Да, само когато наредиш плащане, тогава се превежда сумата, дори се иска още едно потвърждение, за да се избегнат грешки. Но не е необходимо и да триеш даден търговец - сметката може да си стои, и да си я платиш на каса. При сметките на мобилните пък може да се плаща по всяко време - дори със закъснение, ако някой от търговците обаче начислява лихва след изтичане на срока за плащане, трябва да се плати на каса съответната сметка.

# 23
  • Sf
  • Мнения: 808
Доколкото съм запозната буквата 's' в https означава, че сайтът е сигурен и защитен: security нещо си Simple Smile

Всичките ни счетоводители във фирмата го ползват за битовите си сметки и го препоръчват Simple Smile

# 24
  • Русе
  • Мнения: 111
Аз ползвам Транскарт - от три години си плащаме сметките чрез нея. Направо се родих! В Русе обаче "Топлофикация" все още не работи с Транскарт и само там се налага да плащам на гише. Хубавото е, че с тази карта пазаруваме и в много магазини с отстъпка.

# 25
  • Мнения: 13 512
И аз вече 4 години съм с транскарт и направо се родих- ток,вода, кабелна, телефони, мобилни...всичко е там. плюс отстъпки при пазаруване в множество магазини.
В страницата имн веднъж си регистрирваш абонатните номера и те те известяват,когато пристигнат сметките. Ти само натискаш"плати" върху всяка сметка.

# 26
  • Мнения: 1 014
И ние с мъжа ми от близо 4 години, където можем само с транскарт пазаруваме-храна, дрехи. Плащаме абсолютно всички сметки- ток, кабелна, телефони, интернет, вода... всичко. Много е удобно, мноооооого. Ползваме и отстъпки (по 5%), които като се натрупват виждаш, че освен удобството и спестяваш.

# 27
  • Мнения: 2 616
Откакто смениха банката и ДСК работят с Транскард, аз имам само проблеми с тях, даже не мога да разбера дали новата ми карта е активиране или, а не ми остава все време да ида и да питам в банката. И страницата им не работи от сума време  #2gunfire Иначе, докато бяха с Пиреус много бях доволна.
Сега плащам през нета само чрез epay.

# 28
  • Мнения: 389
Регистрирана съм в ePay, но засега не мога да се възползвам от удобството на онлайн разплащанията, тъй като не мога да потвърдя ОББ дебитната си карта на банкомат. Банкоматите на ОББ нямат опцията B-pay, където си потвърждаваш картата, а банкоматите на другите банки ми я отхвърлят.

Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Могат ли да се ползват ОББ карти в ePay изобщо?

# 29
  • Мнения: 13 512
Откакто смениха банката и ДСК работят с Транскард, аз имам само проблеми с тях, даже не мога да разбера дали новата ми карта е активиране или, а не ми остава все време да ида и да питам в банката. И страницата им не работи от сума време  #2gunfire Иначе, докато бяха с Пиреус много бях доволна.
Сега плащам през нета само чрез epay.
Те не са били с Пиреус никога- бяха с евробанк. а сега наистина ли са с ДСК? Аз внасям само в Петрол пари и изобщо не знам кой ги обслужва, но по-вероятно е да е Инвестбанк, а не ДСК.

Общи условия

Активация на акаунт