Как да се държим с лошите хора?

  • 6 177
  • 108
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 235
Само хора без всякакъв житейски опит могат да кажат, че нямало лоши хора. Във всеки имало нещо хубаво - ами намерете го. Не винаги се уравновесяват нещата, това, че например някой обича кучетата, а към хората се държи като чудовище, оправя ли баланса?

Както и да е, поредна тема, писана като от AI, след разясненията кой е обявен за лош - съвсем.

# 46
  • Мнения: 1 246
Пълно е със лоши хора, даже откровенно зли. Истински добрите са кът. Ако беше обратното светът щеше да е едно много по добро място.
Не ми допада модерното виждане че във всички имало добрина и нямало лоши хора, животни, и всичко друго на този свят си било нормално, хубаво, даже чудесно. Особено случая да не се казват на малките деца ,,лоши думички" защото така един вид ще престанат да съществуват тези думички и съответно хората използващи ги.
Да допълня, много от хората които считам за лоши по една или друга причина, правят тези кофти постъпки често пъти без никаква причина и даже полза за себе си, просто не могат да се сдържат, така им идва отвътре.
За мен лично е трудно да се справям с такива личности, макар че се старая да ги избягвам, и рядко се конфронтирам открито с тях.

Последна редакция: чт, 07 дек 2023, 10:08 от kirasirrav

# 47
  • София
  • Мнения: 38 760
Абе и малко зъбки трябва да се покажат от време на време. Вчера шефката цял ден ме заливаше със злоба.

# 48
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 378
Да очакваме ли следващата тема, "Как се държите с нещата които мама ви е казала да не пипате защото са аку?"

# 49
  • Мнения: X
Да очакваме ли следващата тема, "Как се държите с нещата които мама ви е казала да не пипате защото са аку?"
Чудесна идея, благодаря! Thinking

Може би заглавието е кофти, или аз не мога да се изразя, или и двете. Не питам как да се държа с лошите хора, аз просто не контактувам с такива. По-скоро се чудя къде е логиката и каква е причината да се твърди за някой, че е "лош човек" и в същото време да си позволяват да се заяждат и буквално да се гаврят с такива хора. Не е ли това това просто манипулация и извинение да се забавляваш на гърба на уязвими по някакъв начин хора, което всъщност прави теб лошия.

Както и да е. Ще се радвам някой поне да ми препоръча подходяща литература.

# 50
  • Мнения: 5 714
Подходяща литература е всяка, която те обогатява и развива.
Не е нужно да се водиш по стадото.
Не е нужно да търсиш обяснения за поведението на стадото.

# 51
  • София
  • Мнения: 35 255
Тоест, лошите хора не са точно лоши, а другите са лоши?

# 52
  • Мнения: 18 650
Лошите хора били уязвими...
Голям зор за оригиналност в тази тема.

# 53
  • Мнения: X
Лошите хора били уязвими...
Голям зор за оригиналност в тази тема.
И къде съм казала, че лошите хора са уязвими? Примерно жената с котките от по-горе е "лоша" според някой съседи, защото е различна от повечето от тях. Не прави лошо на никой, но предимно страни и не общува много-много, и така си "спечелва" лошо отношение и етикети като"темерут" и "лош човек".

Моля администратор да изтрие темата.

# 54
  • Мнения: 7 499
Тя и без това е тъпа.

# 55
  • Мнения: X
Ох, заболя ме...Какво правите в нея като е тъпа? Не ми отговаряйте, не ме интересува.

# 56
  • Мнения: 21 598
Лошите хора били уязвими...
Голям зор за оригиналност в тази тема.
И къде съм казала, че лошите хора са уязвими? Примерно жената с котките от по-горе е "лоша" според някой съседи, защото е различна от повечето от тях. Не прави лошо на никой, но предимно страни и не общува много-много, и така си "спечелва" лошо отношение и етикети като"темерут" и "лош човек".

Моля администратор да изтрие темата.

Сигурно я наричат странна, шантава, куку, но лоша? Лоши наричат хората, които се държат злобно, а не тези, които странят и хранят котки и не общуват с хора.  Тях по скоро ги имат за особени и дори лудички (и  понякога наистина са болни) .

# 57
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 859
Хората наричат злобни, лоши, всички, с които не са съгласни., които не изповядват техните идеи.

# 58
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 378
Не питам как да се държа с лошите хора, аз просто не контактувам с такива. По-скоро се чудя къде е логиката и каква е причината да се твърди за някой, че е "лош човек" и в същото време да си позволяват да се заяждат и буквално да се гаврят с такива хора. Не е ли това това просто манипулация и извинение да се забавляваш на гърба на уязвими по някакъв начин хора, което всъщност прави теб лошия
Някой теб е нарекъл лоша и се държи лошо с теб ли? Хората биват наричани "лоши" заради това което правят, по-добре опиши казуса вместо да гадаем какво точно е станало. Няма общ отговор на твоя въпрос, един мисли едно за лошо друг друго, манипулацията пък е нещо съвсем различно. Иначе започва да изглежда, че цялата тема е манипулация с объркващо зададен въпрос за да може някой да седи пред монитора и да се забавлява с отговорите защото му е скучно в офиса преди празниците.

# 59
  • Мнения: 8 002
като става въпрос за лоши жени с котки, лоша е примерно комшийката ми, която преди няколко дни изхвърли котето си във входа без грам да ѝ пука нито за животното, нито за комшиите и освен това се оказа, че котето е сляпо, тоест съвсем неспособно да оцелее само..
преди ѝ помагах понеже се движи с патерици след прекаран инсулт, след тази ѝ постъпка направо ми се отврати и я избягвам ..

Общи условия

Активация на акаунт