(Майка ми ще ме убие,ако разбере за какво ви моля...) Майка ми си намери работа.

  • 4 044
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 817
Майка ти намери ли си работа?  Hug

# 16
  • Мнения: 2 386
Здравейте, благодаря за вниманието...

Да, майка ми си намери работа (управител на хотел), която е доволно приятна и престижна...но побългарена - няма определено работно време, често замества и администраторките, има 1001 задължения и отговорности...за 250 лв. Бруто.
Да, по-добре от нищо, да - за 'провинцията' не е мноого зле, но все пак съм разочарована. И ми е обидно.
А тя, милата, се радва, че има възможността да упражнява любимата си професия..
Такива ми ти работи.

Не се оплаквам, споделям. И още веднъж благодаря за милите думи   bouquet   bouquet

# 17
  • Мнения: 3 634
Когато майка ми си търсеше работа бях решила да ходя с нея по интервюта.  #2gunfire На 1 място интервюиращата я попитала: "На 50г.??? Ние няма да правим старчески дом тук!". А за "престижна работа" в БТВ някаква кучка беше й отговорила: "Прекалено много тройки в ЕГН-то. Това изобщо не е на късмет!".
Благодарна съм на фирмата, в която работи сега и се чувства полезна.   bouquet Няма да забравя сълзите й от унижение!  Close

Да не разказвам пък как се държат с по-възрастните мъже, защото подобно преживях и с баща ми. А както знаем те много по-лесно се отдават на отчаянието.  Cry

# 18
  • Мнения: 1 299
Здравейте, благодаря за вниманието...

Да, майка ми си намери работа (управител на хотел), която е доволно приятна и престижна...но побългарена - няма определено работно време, често замества и администраторките, има 1001 задължения и отговорности...за 250 лв. Бруто.
Да, по-добре от нищо, да - за 'провинцията' не е мноого зле, но все пак съм разочарована. И ми е обидно.
А тя, милата, се радва, че има възможността да упражнява любимата си професия..
Такива ми ти работи.

Не се оплаквам, споделям. И още веднъж благодаря за милите думи   bouquet   bouquet
Важното е, че е започнала работа  Peace
А шом няма определено работно време (не го намирам за побългарено) може по спокойно да търси нещо друго  Wink
Късмет и желая  Peace

# 19
  • Мнения: 2 386
Благодаря, но..'побългареността' идва от там, че всъщност не е имала почивен ден от повече от месец... Rolling Eyes
Няма значение, надявам се темата да потъне, защото ми стана неудобно.

Как ме е яд, че не мога да си редактирам заглавието....Eye - catcher е, а не ми се иска..

# 20
  • Мнения: 393
Това ми е много болна тема . Майка ми я съкратиха на 45 год , работеше като технолог .
Изведнъж останала без работа започна и кошмара с интерютата .
Никъде не я взимаха , а и не беше сменяла работата си близо 20 години и трудно можеше да се адаптира тепърва да учи нови неща .
От отчаяние започна в едно заведение , въпреки , че баща ми можеше да я издържа и да не й се налага да работи . Но тя искаше да се чуства полезна и да не е в тежест на никой .
След близо половин година все пак намери работа - в държавната администрация .
Бях много щастлива - защото майка ми е деликатен човек и едва ли средата в това заведение й е била по вкуса ... представям си колко се е измъчвала , но не се оплака нито веднъж .

# 21
  • Мнения: 1 299
Благодаря, но..'побългареността' идва от там, че всъщност не е имала почивен ден от повече от месец... Rolling Eyes
Няма значение, надявам се темата да потъне, защото ми стана неудобно.

Как ме е яд, че не мога да си редактирам заглавието....Eye - catcher е, а не ми се иска..

evanescent, няма нищо лошо в темата  Hug
Даже си мисля, че трябва да има една закована такава, и всеки който търси и предлага да пише там  Peace

В живота на всеки има такива моменти. Всяко зло за добро.

От отчаяние започна в едно заведение , въпреки , че баща ми можеше да я издържа и да не й се налага да работи . Но тя искаше да се чуства полезна и да не е в тежест на никой .
След близо половин година все пак намери работа - в държавната администрация .
Бях много щастлива - защото майка ми е деликатен човек и едва ли средата в това заведение й е била по вкуса ... представям си колко се е измъчвала , но не се оплака нито веднъж . [/color]

Ето на  Peace

# 22
  • Мнения: 2 673
Млада е жената!
Да не губи кураж!! ВСЯКО ЗЛО Е ЗА ПО-ДОБРО!! ще видиш...
дано и помогнат, още има добри хора!
стискам палци ...и да се похвалиш скоро! Praynig Peace

# 23
  • Мнения: 2 386
Karil, тя вече си намери, писала съм по- долу..

А иначе, след два месеца заминавам и ще имам възможността да осигуря на семейството ми (при мен е разтегливо понятие) спокоен живот. Това много ме окуражава доста.

# 24
  • Мнения: 1 817
Много се радвам, че майка ти отново работи!   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
evanescent радвам се за майка ти.

Моята преживя същото жестоко унижение от Банка ДСК, в която работеше от 20 години.
Съкратиха я без никакво предупреждение на рождения й ден миналата година - навършваше 55 години/но не изглежда на повече от 50 Simple Smile/
Колежки й казали, че една от изпълнителните директорки казала, че не й трябват бабички с петица в ЕГН-то... #Cussing out #2gunfire Самата шефка на ДСК й каза в очите, че нищо не можела да направи?!?!?! При положение, че именно тя преди години я беше направила директор заради перфектната й работа.
Мама много тежко го преживя. ОСтаналото го знаете - обяви, автобиографии...нищо...Стара била.
Накрая нейна бивша колежка от ДСК, сега работеща в друга банка й се обади и я покани на работа. Разбрала от трети лица, че мама е без работа и беше изумена, че са я изгонили...
Наистина съм й благодарна на тази жена - тя спаси достойнството на мама  bouquet

# 26
  • Мнения: 4 585
Аз бях така през зимата на 2000г. Правех кафе, миех чинии, изпращах и
посрещах децата. Кофти работа. Чувствах се като абсолютен аутсайдер.
Браво на жена ми, че нито веднъж не ме упрекна за нещо.

Еvanescent, поздрави мама си от Волф, от Делиормана.

# 27
  • Мнения: 2 084
Майка ти има защо да се гордее с дъщеря като теб. Успех и на двете!

Общи условия

Активация на акаунт