Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XII

  • 19 759
  • 348
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 491

Нещо подобно на Farscape може ли да предложите с няколко сезона?

# 166
  • Мнения: 36 953
Не се сещам за модерен сериал, подобен на Фарскейп, може би Килджойс или Тъмна материя - и двата са от преди няколко години. Но май останаха недовършени.

Излезли са ранни ревюта на американската версия на Трите тела, които не са много обнадеждаващи. Ще изчакам по-подробни ревюта (със спойлери) и коментари от публиката, преди да го гледам. Не ми се занимава с него, ако не е добър. Изгубих си времето, като гледах няколко епизода на игралния Аватар - няма да повторя тази грешка.

# 167
  • Мнения: 11 341
Значи изгледах като един стоик Stargate. До 7 сезон беше супер - история, развиване на характери, интриги и тн. И после в 8 сезон такъв срив, толкова епизоди пълнеж, имах чувството, че не знаят накъде и как да продължат или са сменили целия сценарен екип. Такава драстична промяна, много бях разочарована. Дори последния епизод не беше на ниво - за мен Ландри нямаше място там, трябваше с тях да е Джак О'Нийл.
Почнах Атлантис и между другото ще изгледам и игралните филми.

# 168
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 083
Много се надявах да го намеря в НВО да ги изгледам. Не ми се теглят толкова сезони .

# 169
  • Мнения: 11 341
Много се надявах да го намеря в НВО да ги изгледам. Не ми се теглят толкова сезони .
В момента го има в амазон с реклами.

# 170
  • Мнения: 36 953
И моето впечатление от Старгейт навремето беше такова, затова и спрях да го гледам.
После гледах едно разклонение с Робърт Карлайл (не беше Атлантис, в момента не мога да се сетя името), но там пък буквално не можех да понасям половината персонажи. Мразех ги, исках ги мъртви или изкарани от сериала незабавно. Чак се зарадвах, че го прекратиха.

# 171
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
Много ми е любим Старгейт, но без Джак О" Нийл вече не беше същото....

# 172
  • Мнения: 11 341
Пете, Stargate universe се казва този с Карлайл. Аз май няма да го почна въобще. Атлантис ми харесва, но не заради Момоа. 😁

# 173
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 083
Поне и двете разклонения имат нещо като край.

# 174
  • Бургас
  • Мнения: 617
И двете са с отворен финал, но Атлантис е по-завършен. Universe го приключиха много на бързо.

# 175
  • София, България
  • Мнения: 5 615
Stargate ми са едни от най-любимите сериали. Аз съм пристрастна, всичко харесвам, освен първи сезон на Universe, който беше малко като Дързост и Красота в космоса. Точно взе да става интересен втори сезон и го спряха.
Персонажът, който редовно ме дразнеше беше Даниел.
 Не знам какво стана с този човек, Ричард Дийн Андерсън, но изведнъж просто взе да изглежда ужасно ( меко казано), има епизодични появявания в Universe, не можах да го позная. Всеки път като видя актуални негови снимки и ми става мъчно, даже неадекватен изглежда малко.

# 176
  • Мнения: 36 953
Харесвам Джеймс Спейдър като актьор, спомням си го още от онзи филм за върколаци с Джак Никълсън (там играе зла гад). Още когато за първи път гледах сериала Старгейт, бях силно разочарована, че актьорът е друг Simple Smile

# 177
  • Мнения: 9 298
Stargate Universe стана интересен в последните епизоди на втори сезон, но щетите бяха нанесени.
После имаше един мини сериал Stargate Origins за който помня, че беше много зле и участваше Трип от Star Trek Enterprise.

# 178
  • Мнения: 11 341
Харесвам Джеймс Спейдър като актьор, спомням си го още от онзи филм за върколаци с Джак Никълсън (там играе зла гад). Още когато за първи път гледах сериала Старгейт, бях силно разочарована, че актьорът е друг Simple Smile
По ония години снимането на сериали не беше толкова добре прието затова нито Кърт Ръсел, нито Джеймс Спейдър биха се съгласили тогава да участват в сериал. Майкъл Шенкс е канадец, снимали са в Канада и е било по-изгодно да ангажират местни актьори, а приликата му със Спейдър е приемлива.

# 179
  • Мнения: 36 953
Вероятно е така, но в този случай за мен имаше рязко спадане на нивото на изпълнение. От симпатичен персонаж ми стана безразличен.

Гледам втори сезон на Квантов скок - мисля днес и утре да го довърша. Дори не си спомням как се разви кашата, която забъркаха в края на първи сезон, но не ми се и гледа пак. Просто ще приема нещата такива, каквито са в момента.
Скрит текст:
Адисън е к.чка. Съжалявам, че го пиша - всеки има право да изживява мъката си както иска, но на мен ми трябваха повече от 2 години да прежаля котката си. А и тя не е знаела със сигурност, че Бен е мъртъв. Просто се е изморила да го чака/търси.
Човекът, който рискува житова си, за да спаси нея... Честно казано, мисля, че му дължи много повече от 2 години.

И защо близките винаги предполагат, когато някой почине, че той/тя би искал те да продължат напред, колкото се може по-бързо - защото така им отърва?  Поне да са честни и да си признаят, че те биха искали да продължат напред бързо, защото така искат, а не защото някой друг им го пожелава.

Жалко, че Бен е толкова кротък и всеопрощаващ, тя не заслужава добро отношение. И защо близките винаги предполагат, когато някой почине, че той/тя би искал те да продължат напред, колкото се може по-бързо - защото така им отърва? 

Не можах да намеря информация дали сериалът е подновен за трети сезон, но и да не е - няма да ми липсва страшно много, въпреки че ми е интересен.

Общи условия

Активация на акаунт