Всякакви въпроси за пералнята - тема 17

  • 24 733
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Разбрах те- ще погледна.
А ти не се плаши с прането. Я виж какво помощниче си имаш Simple Smile и като гледам, май се е опитало да помага.
О, да, точно я хванах в крачка как по средата на програмата е отворила чекмеджето и щедро го пълни с прах за пране Simple Smile Слава Богу размина се тогава повредата, доста беше изсипала, но я хванах навреме, преди пералнята да успее да го вземе.
Но днес вече е безнадеждно положението. Аз мисля, че може би лагерите са се счупили и чисто механично не може да завърти. Тя изпра, мина първата центрофуга, която доста сериозно изшумя и после спря. Така или иначе ще я отворим и поправим, ако може, за къщата ни на село. Но вече за мен не е надежден уред и с тази зверска експлоатация тук няма да устиска дълго. Затова и спешно търся нова. Днес трябва да взема, за съжаление ще е компромисен вариант явно.

# 31
  • Мнения: 11 626
Виж Електролукса от първия линк, който ти дадох:
https://www.electrolux.bg/laundry/laundry/washing-machines/front … chine/ew6fn348aw/
Дълбочината му с все дръжката е 60.1 см.
(Размери ВxШxД в мм: 847x596x572
Максимална дълбочина (мм): 601)
Има го в Технополис и в Техномаркет на еднаква цена и е с 5 години гаранция.

# 32
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Май ще е тя.
А това АЕГ как е?
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s-predno-zarezhdane/Peraln … 301?tab=documents
Довечера, въоръжени с ролетката и в магазина Simple Smile
Пък каквото уцелим, това ще е.

Последна редакция: ср, 20 дек 2023, 14:36 от blue.angel

# 33
  • Мнения: 11 626
Май ще е тя.
А това АЕГ как е?
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s-predno-zarezhdane/Peraln … 301?tab=documents
Довечера, въоръжени с ролетката и в магазина Simple Smile
Пък каквото уцелим, това ще е.
Това АЕГ е от новите модели. Не съм 100% сигурна, но мисля, че е с по-малък барабан от Електролукс-а и като качество на вложени материали е наравно с другата, а двете са да не кажа идентични като програми и функции. Демек, според мен, не си заслужава 100-те лева отгоре.
Нямам много време сега, че правя и други неща, но си виж, ако можеш, на фирмените сайтове за програмите и функциите.
И довечера, както каза с рулетката в джоба, в магазина Simple Smile

# 34
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Благодаря ти много за отделеното време, безценно съвети даваш.
То вече опира до надеждност повече, не до избор на програми. Щом са еднакви частите, да, не си струва да се вложи повече заради марката. А и аз, както казах, от Електролукс съм доволна.
Чакам ММ и отиваме да видим коя ще грабнем.

# 35
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 743
Уърпула който показах е с неотваряем казан.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 527
Май ще е тя.
А това АЕГ как е?
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s-predno-zarezhdane/Peraln … 301?tab=documents
Довечера, въоръжени с ролетката и в магазина Simple Smile
Пък каквото уцелим, това ще е.

Това АЕГ e с барабан 53 литра. Съдейки по размерите и другите параметри, предполагам, че и Електролуксът е със сащия барабан. По принцип Електролукс се правят с по-евтини части, често използват пластмасови амортисьори и други подобни. Според мен, пералните Бош са по-надеждни, пък и отварянето на казана е допълнителен плюс.

# 37
  • Мнения: 1 090
Това АЕГ е от новата серия и с новия барабан, на размер е същия, но дупките и дизайна е различен и по-нежен изглежда.

Дано не ме убият:

https://www.technomarket.bg/peralni/lg-f4wr511s0w-09216807 

57 см.

# 38
  • Мнения: 11 626
Благодаря ти много за отделеното време, безценно съвети даваш.
То вече опира до надеждност повече, не до избор на програми. Щом са еднакви частите, да, не си струва да се вложи повече заради марката. А и аз, както казах, от Електролукс съм доволна.
Чакам ММ и отиваме да видим коя ще грабнем.
Много, Много, Много извинявай! Гледала съм Електролукса за 9 кг от Технополис, а от фирмения сайт съм ти дала параметрите на същата, но за 8 кг! Сега го видях. Сгрешила съм.
Това не означава, че 8 килограмовата е по-зле. Просто е по-малка и пак нея бих взела пред АЕГ -то

Това АЕГ е от новата серия и с новия барабан, на размер е същия, но дупките и дизайна е различен и по-нежен изглежда.

Дано не ме убият:

https://www.technomarket.bg/peralni/lg-f4wr511s0w-09216807 

57 см.
Я пък ти!
Аз се паникьосах, че съм сгрешила размерите на уреда и съм за убиване-съвсем сериозно. Ти си живей....засега Simple Smile

# 39
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Да, да, видях. Но така или иначе тази от Технополис е 64 см и не става. Предположих, че си видяла друг модел, който да отговаря на изискванията.
Много ме е яд, че трябва да правя компромис заради мястото, но наистина пералня няма къде другаде да сместя. Това ми е единствения вариант без да си разбивам коридора Cry
Явно ще се избира на място, според това кое ми вдъхне повече доверие.

# 40
  • Мнения: 1 090
Вижте LG-то де ще си джуркате за 39 мин и за 59 мин JoyHugTrollface

# 41
  • Мнения: 11 626
Да, да, видях. Но така или иначе тази от Технополис е 64 см и не става. Предположих, че си видяла друг модел, който да отговаря на изискванията.
Много ме е яд, че трябва да правя компромис заради мястото, но наистина пералня няма къде другаде да сместя. Това ми е единствения вариант без да си разбивам коридора Cry
Явно ще се избира на място, според това кое ми вдъхне повече доверие.
Аз всъщност гледах и двата модела Електролукс-за 8 и 9 кг. И не знам защо така сложих друг линк. Обаче, тази за 8 кг. с подходящия размер, има хубави програми и функции. Трябва да си прецениш за големината на барабана.

# 42
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
В крайна сметка решихме да е тази:
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s-predno-zarezhdane/Peraln … AYASAAEgKW3fD_BwE
ММ рече, че ще направи всичко възможно да ми я нагласи и дълбочината в крайна сметка не е проблем. Само да е по-голяма и здрава. Дано сме направили правилен избор. Видях, че моделът се препоръчва напред в темите и си го бях запазила на телефона.
Даже мисля, че Петя го беше препоръчала. Запазила съм скрийншот, но не виждам на кого е Simple Smile

# 43
  • Мнения: 11 626
Може и аз да съм била- обикновено гледам да предлагам оптимален вариант като цена качество според възможностите на търсещия, но не помня дали от старите или от новите модели съм предлагала.  Мисля, че е добър уред, а и в съчетание с инициативен мъж=перфектна комбинация Innocent
Честита да е и със здраве да се използва, а пък нали си имаш и още една помощница мамина Gift HeartSparkling Heart  , все ще ти помогне детето, ако го закъсаш.

# 44
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Благодаря ти от сърце. Инициативният мъж е много голям инат и я напъха! Мястото е 67 см, но отзад има едни маркучи. Какво е правил, не зная, но пералнята е на мястото си и вратата на стаята се отваря! Ура! Simple Smile
Утре тест драйв! Дано си допаднем. Малко екстремно я купихме, както повечето неща напоследък, надявам се да сме случили на модел и бройка.
П.П. А помощницата мамина беше толкова въодушевена от новата придобивка, че първо беше голяма радост, после се опита да влезе вътре (на 2 г е) и накрая рева като магаре за тати, че не й казал лека нощ и не я гушнал, а бил зает да монтира придобивката. Та така...Да ми е жива и здрава, много ми помага Simple Smile

Последна редакция: ср, 20 дек 2023, 22:05 от blue.angel

Общи условия

Активация на акаунт