Всякакви въпроси за пералнята - тема 17

  • 25 572
  • 755
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 523
Е, ако не друго всеки има кърпи и чаршафи, би следвало поне веднъж - два пъти седмично да се пуска на 60 или повече градуса.

Ако въобще ги разделят от другото пране.

# 511
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
Аз не ги разделям, пера всичко на 60 градуса, защо ми е да деля чаршафи и хавлии?

# 512
  • София
  • Мнения: 44 283
Ако се делят чаршафи и хавлии от дрехи, които се перат на по-малки градуси и кратки програми. Просто аз имам поне 2перални седмично чаршафи, хавлии и кърпи.
Ти ако переш всичко само на 60, явно няма проблем да ползваш само течни препарати... Тези които перат само на 20-30-40може и да имат, но ако поне чаршафи и кърпи пускат на 60 със прах за бяло, би следвало да не е чак такъв проблем... И почистване на пералнята. Аз чат пат даже кърпи и чаршафи на 95пускам.

Последна редакция: сб, 09 мар 2024, 22:27 от Angel_Dust

# 513
  • Мнения: 54
Здравейте.
Искам да ви попитам нещо.....
Взех,си AEG 6 серия пералня.
Пере си супер,ама,не,оставя никакъв аромат от омекотител.
Дали защото центрофугирам на 1400 или,е нещо друго?
То и предишната на толкова въртеше ама миришеха дрехите🙄

# 514
  • Мнения: 3 588
Здравейте.
Искам да ви попитам нещо.....
Взех,си AEG 6 серия пералня.
Пере си супер,ама,не,оставя никакъв аромат от омекотител.
Дали защото центрофугирам на 1400 или,е нещо друго?
То и предишната на толкова въртеше ама миришеха дрехите🙄
Значи добре плакне. Което е всъщност желателен ефект. Центрофугата няма отношение. Ако не ти е наложително да ползваш омекотител за друга цел, а не само за ароматизиране, вземи си парфюмни перли. Техният аромат се запазва и след сушилня.

# 515
  • Мнения: 54
То хубаво,че плакне,ама аз си искам и да миришат на омекотител 😀

# 516
  • Мнения: 41 645
Здравейте.
Искам да ви попитам нещо.....
Взех,си AEG 6 серия пералня.
Пере си супер,ама,не,оставя никакъв аромат от омекотител.
Дали защото центрофугирам на 1400 или,е нещо друго?
То и предишната на толкова въртеше ама миришеха дрехите🙄

Защото плакне хубаво Simple Smile Мирише неизплакнатият препарат.

# 517
  • Мнения: 11 823
Здравейте.
Искам да ви попитам нещо.....
Взех,си AEG 6 серия пералня.
Пере си супер,ама,не,оставя никакъв аромат от омекотител.
Дали защото центрофугирам на 1400 или,е нещо друго?
То и предишната на толкова въртеше ама миришеха дрехите🙄
Следващото го казвам с добро: значи, това един от най-честите въпроси във всички теми, теми свързани с пране, сушене и препарати. За всякакви марки. Търсете вината в препарата, а не в уреда. За какво изобщо Ви е този омекотител? Той  остава върху дрехите, остава и се лепи по вътрешността на пералната, тъй като след него няма друго плакнене. Никаква работа не върши този мазен препарат, а пък ако имате сушилня, хептен е излишен. Радвайте се на добрата пералня и по- добре да ухаете на хубав парфюм отколкото на омекотител. 😊

# 518
  • София
  • Мнения: 44 283
Вероятно с миризмата на омекотител свързват усещането за чисто и прано🤷‍♀️ иначе, разбира се по-добре да ухаеш на хубав парфюм,отколкото на омекотител.

Последна редакция: нд, 10 мар 2024, 14:28 от Angel_Dust

# 519
  • Мнения: 1 046
На мен дрехите ми харесват повече след изпиране след като съм ползвала омекотител, стават по-меки и свежи...

В тази статия на BOSCH много добре е обяснено какви прахове да ползваме и на  кои тъкани да добавяме омекотител, с която съм абсолютно съгласна..
https://www.bosch-home.bg/experience-bosch/articles/washing/all- … w-about-detergent

# 520
  • Мнения: 2 968
Големи глупости има в тази статия .
Нито са по-евтини праховете , нито са "по-малко еко" , нито течните са по-деликатни..

# 521
  • Мнения: 1 046
Големи глупости има в тази статия .
Нито са по-евтини праховете , нито са "по-малко еко" , нито течните са по-деликатни..

Аз пък цял живот пера с течни препарати + омекотител и ги предпочитам.. Нито пералня са ми скапвали, нито дрехи.. Имам 2 перални BOSCH, едната е на 17 години, все още пере перфектно и никога не е аварирала, другата я ползвам 2-ра година и съм повече от доволна..

# 522
  • Мнения: 1 108
То не е до авариране, а до колко ще ви е чиста пералнята отвътре. Омекотителя наистина остава след последното плакнене по барабана и дрехите.
Течните прахове при дълги програми и високи градуси се разтварят и изплакват, но омекотителя не.

# 523
  • Мнения: 11 823
На мен дрехите ми харесват повече след изпиране след като съм ползвала омекотител, стават по-меки и свежи...

В тази статия на BOSCH много добре е обяснено какви прахове да ползваме и на  кои тъкани да добавяме омекотител, с която съм абсолютно съгласна..
https://www.bosch-home.bg/experience-bosch/articles/washing/all- … w-about-detergent
Това, с което не съм съгласна в статията е, че омекотителят не дразни кожата. Не има прави чест на Бош: ако искаха да бъдат коректни към потребителите, щяха да уточнят, че става дума за механично дразнене от твърдите материи : )   Омекотителят е силен алерген и поради тази причина не се препоръчва за бебета и хора с чувствителна кожа.

# 524

Общи условия

Активация на акаунт