Всякакви въпроси за пералнята - тема 17

  • 25 231
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 736
Нормално е.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 561
Аз бих си купил AEG или Electrolux само заради размера на люка и барабана, нямат конкуренция в това отношение.

Не е вярно, че нямат конкуренция, отворите им са 1:1 с Бош и, предполагам, с всички останали марки. Точно такива коментари като твоя ме накараха да проверя. Отидох в Технополис и накарах консултанта да измери пред мен отворите на АЕГ и Бош - бяха еднакви до милиметър.

И няма как да е иначе. Външно люкът може да изглежда всякак, но диаметърът на отвора зависи от диаметъра на барабана, той пък - от този на казана, а той - от широчината на уреда, която по стандарт е 60 см.

Старите перални с по-малки барабани имат и по-малки отвори, но сега широчината се използва на макс и производителите вече увеличават дълбочината, за да увеличат капацитета.

# 62
  • Мнения: 1 104
На АЕГ пералните за 9 кг със сигурност са с по-големи барабани като обем от тези на Бош, дори отвора да е същия.
Бош напоследък създават само проблеми имам и лични наблюдения върху перални на приятели.
Весела Коледа ! Flowers Evergreen Tree

# 63
  • Мнения: 2 683
В моя Бош 8 кг абсурд да напъхам единична завивка за пране, много малък е отвора, 4 серия е.
В Самсунга 6 кг пера двоен юрган без проблем.

# 64
  • Мнения: 1 030
В моя Бош 8 кг абсурд да напъхам единична завивка за пране, много малък е отвора, 4 серия е.
В Самсунга 6 кг пера двоен юрган без проблем.

Аз редовно пера пухени зимни завивки в BOSH 4 серия 7 килограма, ,много съм доволна от пералнята.

# 65
  • Мнения: 11 736
В моя Бош 8 кг абсурд да напъхам единична завивка за пране, много малък е отвора, 4 серия е.
В Самсунга 6 кг пера двоен юрган без проблем.
Хайде сега! На топка ли го буташ през отвора? Повечето сме имали малки 5-килограмови пералнии и сме си прали завивките и одеалата.

# 66
  • София
  • Мнения: 44 229
Зависи от завивката, имала съм 5кг пералня и част от завивката ми оставаше да стърчи отвън.... Сега ако е лятна тънка да, зимна вълнена, нъцки... Не помня как беше със зимна с пух.

# 67
  • Мнения: 11 736
Зависи от завивката, имала съм 5кг пералня и част от завивката ми оставаше да стърчи отвън.... Сега ако е лятна тънка да, зимна вълнена, нъцки... Не помня как беше със зимна с пух.
Естествено, че е така. На съседката старата пералня беше Самсунг за 8 кг и двойната, олекотена завивка не се побираше. Носеше ми я аз да я пера.

# 68
  • Мнения: 2 683
В моя Бош 8 кг абсурд да напъхам единична завивка за пране, много малък е отвора, 4 серия е.
В Самсунга 6 кг пера двоен юрган без проблем.
Хайде сега! На топка ли го буташ през отвора? Повечето сме имали малки 5-килограмови пералнии и сме си прали завивките и одеалата.
Както и да бутам, освен ненамокрена и съмнително “ изпрана” , не бих рискувала втори път нито с яке, нито със завивки.

# 69
  • Мнения: 11 736
В моя Бош 8 кг абсурд да напъхам единична завивка за пране, много малък е отвора, 4 серия е.
В Самсунга 6 кг пера двоен юрган без проблем.
Хайде сега! На топка ли го буташ през отвора? Повечето сме имали малки 5-килограмови пералнии и сме си прали завивките и одеалата.
Както и да бутам, освен ненамокрена и съмнително “ изпрана” , не бих рискувала втори път нито с яке, нито със завивки.
Няма как да набуташ нещо, което не се побира, но за яке няма как да ти повярвам. За съмнителното изпиране също. Не беше ли ти беше тази, която досипваше вода или бъркам?

# 70
  • Мнения: 1 104
Възможно е Бош са най-безводно перящите.

# 71
  • Мнения: 11 736
Възможно е Бош са най-безводно перящите.
Не е точно така- Бош (4 серия) за 8кг/1400 пере с 47 литра вода, АЕГ за 8кг/1400оборота(6 серия) пере с 43 литра вода.
Бош си перат с повечко вода, която даже се вижда как се стича по люка.

# 72
  • Мнения: 1 104
Виждал съм изплакванията на Бош 8 серия от новите повярвайте не е това което пише на хартия. Пълен потрес е.

# 73
  • Мнения: 2 683
Не знам защо е тази реклама на Бош, като поне 5- има потребители си даваме реалното мнение, моите мнения са базирани на 2 и половина години ползване.
Вода се стича, ама друг път…
Принудих се и от месеци пера прежалени дрехи само на програма Спортни на 40 градуса с допълнително плакнене и максимум 2 кг дрехи.
След видяни сухи участъци по дрехи 20 Мин след старт на едночасова програма, изтичащ омекотител още в началото, чувствително увеличено време на програмите, никакво плакнене и незнайно кога затопляща се вода /при Самсунга на 10 минута стъклото е топло/, няма как да си кривя душата да препоръчвам марката.
Вода доливам отскоро по съвет на Тета, поне някакви струйки да се мяркат там , защото свободно движеща се вода е мит даже и с един чорап вътре.

# 74
  • Мнения: 390
При мен няма нищо от описаното. Това със затопленото стъкло по-добре да не го коментирам. Моето мнение също е реално и не е реклама. Ако всички доволни, от която и да е марка, вземат активно участие, може пък съвсем друго впечатление да се остави, кой знае. Доволните пишем един, два пъти и дотам. Недоволните не спират да изразяват своето разочарование многократно, което си е нормално, но не е повод за какъвто и да е кардинален извод. С пералнява у нас няма икакъв проблем с изпиране или изплакване. Вероятно, при сравнение ще има и по-добри, но в крайна сметка се справя съвсем адекватно с всичко. А да измерваш на око количеството вода, което ползва дадена пералня, без да отчиташ всички фактори, които могат да повлияят на една такава визуална преценка е нелепо. Разбирам, че всеки дава свеото субективно мнение, но все пак, това е несериозно, а може да се окаже и подвеждащо в крайна сметка.

Общи условия

Активация на акаунт