Всякакви въпроси за пералнята - тема 17

  • 25 692
  • 755
  •   2
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 589
Момичета, имайте предвид, че повече вода НЕ означава по-добро изпиране.

Първо, нека правим разлика между пране и изплакване. За прането е необходимо дрехите да са мокри, но не да са потопени във вода. При въртенето, мокрите дрехи се трият една в друга и в барабана и това помага за изпирането, замествайки едновремешната дъска, на която жените са търкали прането.

В сегашната пералня, по-малко вода във фазата на пране означава повече триене, което кара замърсяванията и петната да излязат от платовете. Затова програмите за памук са с най-малко вода в тази фаза. С повече вода се перат деликатните тъкани, с единствената цел да не се увредят от механичното въздействие.

Освен това, съвременните перални са умни и пускат вода според количеството пране. Ако сложиш 2 тениски на програма памук, пералнята няма да пусне вода колкото за 9 кг чаршафи, защото тениските само ще плуват вътре, без да се изперат.

Изплакването е друго нещо и там вода си трябва, но:

1. Причината за недобро изплакване може да е в предозиране на препарата, а не в недостиг на вода; и

2. Ако не ви хареса резултата, винаги можете да си пуснете допълнително изплакване.

# 76
  • Мнения: 4 202
За Ø'то съм на друго мнение. Зависи кои серии и модели се замерват и сравняват.
SiemensiQ700, Waschmaschine,
 Frontloader, 9 kg, 1400 U/min. WG44B2A9CH-32 см.
Bosch WAU28Q10PL Serie 6, 9kg-32cm

AEG L6FBF66487 8kg - 34cm.
AEG L9FE86495 Waschmaschine (9 kg)33cm

Samsung Waschmaschine 8 kg mit Digital Inverter und SchaumAktiv- Technologie kaufen (WW80T654ALX/S2) ... 311 mm Ø
Samsung Waschmaschine 8 kg mit AddWash und SchaumAktiv-Technologie (WW8NK52K0VW/EG) 32.5cm

Asko-31cm

Gorenje-33 и 34cm
и т. н.

Последна редакция: вт, 26 дек 2023, 11:37 от niljaniljo

# 77
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 888
Аз правех със старата пералня фантасмагории  и гимнастики, за да ми изпере едно одеяло, но не помня писала ли съм тук. Първо го пусках на плакнене да се омокри, после на пране и накрая отново на плакнене да се доизплакне. Ми свидят ми се 15 лв всеки месец за пране само за 1 одеяло, отделно още толкова за зимната завивка, която не ползвам именно заради прането. Но пералнята ми беше малка - 5 кг и с малък люк.
При пране не съм видяла пералня да има вода вътре. Да, дрехите са омокрени, но вода видимо няма и това е съвсем нормално. Това не са старите перални от преди 40 години, които наливаха вода до средата на люка.

# 78
  • Мнения: 1 810
Здравейте, харесах си пералня Samsung WW90T534DA,  от техномаркет, само че не можаха да ми отговорят дали има режим за кратка програма 15 или 30 мин. Някой дали е наясно как мога да разбера?

# 79
  • Мнения: 11 855
Здравейте, харесах си пералня Samsung WW90T534DA,  от техномаркет, само че не можаха да ми отговорят дали има режим за кратка програма 15 или 30 мин. Някой дали е наясно как мога да разбера?
Изтегляш си ръководството от фирмения сайт.

# 80
  • Мнения: 1 111
Има 15 мин, по-важното е дали има такава за 1 час на 40/60 градуса. Да не стане или 15 мин или 3 часа Joy

# 81
  • Мнения: 4 202
Здравейте, харесах си пералня Samsung WW90T534DA,  от техномаркет, само че не можаха да ми отговорят дали има режим за кратка програма 15 или 30 мин. Някой дали е наясно как мога да разбера?
Venislava Todorova,
Ако сте изписал правилно Samsung WW90T534DA, присъства /под това изписване / на cz и  it пазар.
Скрит текст:
https://www.sysloun.cz/pracky/samsung-ww90t534da/manualy
Проследете си препратките.
програми и времетраене

или погледнете
 SAMSUNG WW90T534DAT/S7

Последна редакция: чт, 28 дек 2023, 09:57 от niljaniljo

# 82
  • Мнения: 1 810
Благодаря ви, значи има за 15мин, но нямам за един час, както някой предположи Blush

# 83
  • Мнения: 11 855
Чакайте сега! Всички програми, освен някои специални, са с адаптивно време според количеството пране. Това е съвременна пералня….

# 84
  • Мнения: 1 810
Тоест, въпреки описанието по горе, ще има опция да си настроя времето, така ли?
Извинявам се за тъпите въпроси Blush

# 85
  • Мнения: 11 855
Не, пералнята сама си преценява колко да пере според количеството дрехи. Всички са така.
На някои програми може да се съкращава времето.
Вие защо искате да “ перете” 15 минути?- това само мокри дрехите със студена вода, нищо не пере.

# 86
  • Мнения: 4 202
Venislava Todorova, ако търсите Samsung с програма 1ч.,то търсете с модел с Super Speed и 59' изпиране на зареждане и технологията Speed Spray.
Или ПМ Samsung с QuickDrive™

# 87
  • Мнения: 1 111
Мисля че в БГ има само няколко и то доста скъпи модели с тези технологии, иначе имат някаква базова Mixed Load или Daily wash за 1 час.

# 88
  • Pazardjik
  • Мнения: 453
Аз съм с такъв Самсунг, има и 15 мин. програма има и едночасова
    

# 89
  • Мнения: 2 602
Ако не държите да е Самсунг, има перални на Miele и LG с такава програма казва се "power wash" или "turbo wash". Начина на пране е различен, пере за около час. Като според производител пране с powerWash програма е равно на качество като дълга програма.

Само пример, не рекламирам конкретна марка/уред

https://youtu.be/2DUVWuc2qbI?si=mRphFUoHONoND_gx

https://youtu.be/i6TUbzmSJzI?si=4qot_HbWlzI6LuCY

Общи условия

Активация на акаунт