От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 5

  • 10 916
  • 347
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 46
Здравейте тези който ползвате Whirlpool коя програма ползвате за ежедневна
[/quote]

Ползвам програма 4.

45 см. ми е съдомиялната.

Ползвам само таблетка и сол, когато светне, че е време.

Последна редакция: пт, 15 мар 2024, 16:20 от Планински кактус

# 301
  • Мнения: 841
Здравейте ! Предстои ми закупуване на съдомиялна , а аз съм супер неориентирана и не знаеща какво да търся . Този модел ок ли е ? Имате ли мнения и препоръки ?

https://www.technopolis.bg/bg/Sadomiyalni-za-vgrazhdane/Sadomiya … V46KX04E/p/686004

# 302
  • Мнения: 3 312
Здравейте ! Предстои ми закупуване на съдомиялна , а аз съм супер неориентирана и не знаеща какво да търся . Този модел ок ли е ? Имате ли мнения и препоръки ?

https://www.technopolis.bg/bg/Sadomiyalni-za-vgrazhdane/Sadomiya … V46KX04E/p/686004
Моделът си е ок, но зависи и какво търсиш и кое за теб е важно, включително имаш ли бюджетни ограничения и какви.
Отвори няколко модела от по-стари и по-нови серии, с различни допълнителни функции и ще се ориентираш и в разликите, и в това, което за теб си струва или евентуално се явява излишно като екстра, а качва цената.
Някои магазини (Вето, Техномикс) имат опция за сравняване на модели, помага много.
Така с общо питане за мнения и препоръки във форума трудно ще стане - всеки ползва различна марка, има различни нужди, предпочитания и приоритети.
Аз ползвам две машини Бош, едната е 45 см, че нямаше място за стандартна, другата 60 (в селската къща). Разпределението и програмите и на двете ме устройват, но голямата е със зеолит, което води до изключително бързо и качествено изсушаване - за мястото на ползване ми е голям плюс. За теб може нещо друго да е важно и така...

# 303
  • Мнения: 841
Проблемът е , че не съм имала до този момент съдомиялна и наистина не знам какво да търся . На първо четене искам да е с чекмедже за прибори , просто ми се вижда по - удобно и искам да изсушава добре , тъй като в нашият район водата е и доста варовита . За марка категорично ще е Бош , тъй като всички около нас са с Бош и нямат оплаквания . Ще погледна и тези със зеолит , щом казвате , че сушат добре .

# 304
  • Мнения: 3 312
Проблемът е , че не съм имала до този момент съдомиялна и наистина не знам какво да търся . На първо четене искам да е с чекмедже за прибори , просто ми се вижда по - удобно и искам да изсушава добре , тъй като в нашият район водата е и доста варовита . За марка категорично ще е Бош , тъй като всички около нас са с Бош и нямат оплаквания . Ще погледна и тези със зеолит , щом казвате , че сушат добре .
И за мен с чекмедже за прибори определено е по-удобно от кошница. Щом си се спряла вече на марка, по-нататък е лесно - гледаш само екстри, програми и цена и си преценяваш.

# 305
  • Мнения: 1 403
Чекмеджето за прибори определено е по-удобно и ти оставя допълнително място в долната кошница. Имай предвид, че екстра като wi-fi би си заслужавала, само ако машината не е твърде далече от рутера, иначе няма да можеш да я ползваш.

# 306
  • Мнения: 1 752
Здравейте, тази съдомиялна, заслужава ли си?
https://veto.bg/products/sadomiyalna-bosch-spv6ymx08e

# 307
  • Мнения: 3 312
Здравейте, тази съдомиялна, заслужава ли си?
https://veto.bg/products/sadomiyalna-bosch-spv6ymx08e
Дори не бих се колебала - има си всичко необходимо за комфортно ползване.

# 308
  • София
  • Мнения: 1 527
Здравейте, тази съдомиялна, заслужава ли си?
https://veto.bg/products/sadomiyalna-bosch-spv6ymx08e

Напълно си заслужава, според мен. Цените на хубавите съдомиялни за вграждане така или иначе започват от 1000 лв нагоре, а тази предлага зеолит и всичко най-добро в жанра за малко над 1500 лв. Предвид факта, че ще работи вероятно над 10 години, разликата е напълно оправдана, защото през тези години ще ви върши отлична работа - перфекно измиване и изсушаване, достатъчно програми за всякакви случаи, достатъчно гъвкъвост при разпределяне и подреждане на всякакви съдове и прибори и т.н. Просто нищо няма да ви липсва или дразни.

# 309
  • Мнения: 3 757
Има ли отделна тема за подреждане на съдомиялна? Срещала съм преди снимки с вариант за оптимално подрвеждане, но не ги откривам.

# 310
  • Мнения: 11 626
Има ли отделна тема за подреждане на съдомиялна? Срещала съм преди снимки с вариант за оптимално подрвеждане, но не ги откривам.
Няма, това е безсмислено.
Пишеш в гугъл "правилно подреждане на съдомиялна" и ще ти излязат безброй реулати-картинки, видеа....

# 311
  • Мнения: 372
Има ли отделна тема за подреждане на съдомиялна? Срещала съм преди снимки с вариант за оптимално подрвеждане, но не ги откривам.

В упътването на съдомиялната ви най вероятно има и схема с най подходящото подреждане.

# 312
  • Мнения: 17
Някои сравнявал ли е Electrolux vs Bosch ?

Търся миялна машина с отваряща врата и тези две марки предлагат функцията.

По-специално системата за миене на електролукс-а изглежда има и най-горна пръскалка за миене - там, където са приборите на най-горният рафт, докато за бош-а не мога да намеря информация дали има пръскалка там.


Примерни модели:
Bosch SMV4EVX01E

Electrolux EES48200L

Това, което не знам за Бош-а е колко се отваря вратата след края на програмата. Електролукс-а има информация - около 10на см. Докато ако бош-а се отваря само 2-3см, не знам дали ще има ефект.

Електролукс-а на теория има доста предимства - уж по-добра система за миене (SatelliteClean), горна пръскалка (ако бош-а няма такава), по-добро отваряне, част от мястото за стъклена посуда е с гумени уплътнения против нараняване. Но няма променяне на програмите - каквото е зададено, това е и има по-некадърно управление според мен.

Бош-а има промяна на програмите през тяхното приложение, възможност за промяна на нивото на средният рафт, WiFi Приложение. Но няма информация за отварянето на вратата, няма най-горна пръскалка и има "стандартният" начин за миене.

Чудя се дали тези на теория предимства на Електролукс-а си заслужават или да се насоча към "класиката" Bosch.

# 313
  • Мнения: 1 403
Аз съм с Бош с отваряща се врата и wi-fi, не точно същият модел като този, който гледаш, но подобен явно. Wi-fi-я не го ползвам, защото рутера ми е далече и не се свързва миялната. Отварянето на вратата е малко, но напълно достатъчно да излезе парата. Аз имам котка и куче, и ако се отваряше повече, най-много някой от тях да си я доотвори и да се напъха. Не знам какво имаш предвид под "промяна" на програма, аз лично не виждам нужда да коригирам програми. Да, няма перка на чекмеджето за прибори, но там и не виждам как би имало, без да се отнема от височината на другите две кошници.Приборите ми си излизат съвсем чисти, стига да са правилно подределни. За мен лично нагласянето на височината на средната кошница е много полезно, защото така мога горе да събера и някои средни чинии и купи, вместо само чаши и малки чинийки, и така долу се освобождава място за по-големи съдове. Пък ако имаш някоя висока и голяма тава винаги можеш да повдигеш средната кошница и да я събереш. Колкото го тези гумени уплътнения, прецени си дали наистина толкова ще ти трябват. Ако много ползваш стъклени чаши, може би има смисъл, аз обаче рядко ползвам и на Бош ми харесва, че поставките за чаши за вино се сгъват и не пречат ако не ги ползваш.

# 314
  • Мнения: 3 312
И аз съм с две Бош, никога не са излизали неизмити съдове. Гумените уплътнения не са ми липсвали, въпреки че в тях мия и фин порцелан, и кристал - чаши, вази, купички, свещници - всичко. Нищо досега не се е повредило. За чашите на столче има държачи и това е достатъчно, за да не се нараняват, освен това се мият на специализирана програма. Тази със зеолит суши идеално и ми е без значение дали и колко се отваря вратата. На другата я отварям, но и в зависимост от програмата, също не винаги има нужда - с изключение на някои видове пластмаса, каквато и без това рядко ползвам, всичко си излиза сухо.

Общи условия

Активация на акаунт