От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 5

  • 10 916
  • 347
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
Neff са много добри за фурни и котлони,но...само толкова.За съдомиялни,перални,сушилни по-добрият избор е Бош.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 527
Neff са много добри за фурни и котлони,но...само толкова.За съдомиялни,перални,сушилни по-добрият избор е Бош.

Не бих обобщила така, защото всъщност това са същите машини под различна марка. Имат козметични разлики в дизайна и програмите. При конкретните два модела се е случило така, че Бош-ът е с повече програми.

Вероятно се получава така, защото под основната марка се бълват повече модели, коeто води до по-голямо разнообразие от програми и опции. Иначе съдомиялни, перални и сушилни Неф са си съвсем равностойни на Бош и често имат по някоя и друга глезотийка повече.

В миналото Неф е била фирма за печки и те в това са си специалисти. След като през 80-те биват купени от Бош, те успяват да запазят развойния си отдел и правото да използват разработките му - затова фурните им са различни, макар че ползват за основа муфелите и всички основни компоненти на Бош.

Последна редакция: ср, 13 дек 2023, 23:38 от Vilemina

# 47
  • Мнения: 55
Може ли да дадете мнение за този модел на Уърпуул?

https://techmart.bg/%D0%A1%D1%8A%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%8F%D … %20W7I%20HT58%20T

Тази седмица са с гаранция 6 години в Техмарт.

# 48
  • Мнения: 6 295
Не знам дали са само тази седмица. По спомен тази кампания е доста дълга и тече от отдавна.

Аз ходих на място да сравнявам Whirlpool и Bosch и определено и на мен и на ММ ни направи впечатление, че Bosch  са някак по-здрави на външен вид - по-дебели решетки и по-читава пластмасата изглеждаше. Момичетата тук пишат, че и от измиване и сушене са много доволни също.

# 49
  • Мнения: 55
Не знам дали са само тази седмица. По спомен тази кампания е доста дълга и тече от отдавна.

Аз ходих на място да сравнявам Whirlpool и Bosch и определено и на мен и на ММ ни направи впечатление, че Bosch  са някак по-здрави на външен вид - по-дебели решетки и по-читава пластмасата изглеждаше. Момичетата тук пишат, че и от измиване и сушене са много доволни също.

До края на годината, да.
Аз затова събирам мнения, защото и цената в момента е добра в Техмарт.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 527
В Технополис на същата цена има хубава Bosch:

https://www.technopolis.bg/bg/S%C3%A0domiyalni-za-vgrazhdane/S%C … V4EVX01E/p/652090

# 51
  • Мнения: 1 403
Аз да вметна, че моя бош също има опция за запаметяване на любима програма, сигрно ли е, че и този на Драго няма?

# 52
  • Мнения: 6 295
Аз да вметна, че моя бош също има опция за запаметяване на любима програма, сигрно ли е, че и този на Драго няма?
Няма, изчетох книжката. Не се ориентирах дали не помни последните настройки, което е доста често вече. Пак би ми свършило добра работа, но няма да ми е фатално. Все пак и машината не е от скъпите, та е нормално да липсват разни глезотии Simple Smile , но има доста настройки, та съм доволна от написаното в книжката като параметри. За тест на уреда ще почакам още 2-3 месеца, какво да се прави.

# 53
  • София
  • Мнения: 8 566
На 6th sense почти постоянно има все някъде гаранция 6 години.

# 54
  • Мнения: 55
Искам да питам какви са най- важните характеристики, които да гледам.
Или вие на кои държите?

# 55
  • Мнения: 3 312
Искам да питам какви са най- важните характеристики, които да гледам.
Или вие на кои държите?
Ох, от това прекрасно коте на снимката се отклоних от въпроса и се наложи да го чета три пъти, за да го осмисля Simple Smile
Аз държах да има зеолит, чекмедже за прибори, програма за чаши /ползвам я за кристални чаши и за фин костен порцелан, останалите чаши ги мия на автоматична с останалите съдове или друга от основните/. Хубаво е да има програми за интензивно измиване в долната кошница, за съкращаване на програми при нужда...

# 56
  • Мнения: 55
Коя марка преглагат със зеолит и в какво е предимството му?
Ако може и линк, разбира се Simple Smile.

# 57
  • Мнения: 11 626
Коя марка преглагат със зеолит и в какво е предимството му?
Ако може и линк, разбира се Simple Smile.
Пишеш в гугъл ключовите думи и с един клик ще откриеш информацията

# 58
  • София
  • Мнения: 1 527
Искам да питам какви са най- важните характеристики, които да гледам.
Или вие на кои държите?

По характеристики трудно ще изберете уред, защото всички изглеждат еднакви, а обявените характеристики не описват цялостно машината и начина ѝ на работа.

Всяка миялна измива, обаче едни не могат да мият добре с евтини препарати, други с годините повреждат много съдове и прибори, трети често се развалят, на четвърти им ръждясват кошниците и т.н.

Всичко това го няма в характеристиките, но то е резултат от множество конструктивни различия, съвкупността от които създава голяма разлика от марка до марка.

Затова, по-разумно е първо да изберете марката, а после да гледате характеристиките, които варират дори между моделите на една и съща марка.

Подходът от бюджета директно към характеристиките води до голямо объркване, а и най-вероятният краен резултат е да изберете най-евтината марка с най-много екстри. За да не кажа, че това е най-лошият избор, нека просто го нарека „лотария“. Само че „билетът“ тази логария е скъп - цената, която ще платите за уреда, а „печалбата“ е твърде малка - безпроблемната работа на уреда.

По-сполучлив подход е да изберете марка, която се е доказала с надеждност и добра работа, след което да отсеете моделите, които се вместват в бюджета ви, и накрая да изберете между тях. Така хем изборът ви ще е по-лесен, само между няколко уреда, хем шансът уредът ви да работи безпроблемно ще е по-висок.

Може да набележите не една, а две марки, и тогава да сравните характеристиките им, както направихме по-горе. За мен обаче, конкретно при съдомиялните, Бош и другите им марки (Siemens, Neff и т.н.) имат тотално превъзходство над останалите производители.

Те имат редица технически решения, които осигуряват на миялните им по-добро управление на температурата, работа на по-високи температури, по-щадящо третиране на стъклото, по-добро разтваряне на капсули и таблетки, по-добра защита от протичане и по-добра антикорозионна защита. Само те имат модели с доживотна гаранция против протичане и 10-годишна гаранция за липса на ръжда. Само те имат система за сушене със зеолит (на съответната цена разбира се).

Miele също са се доказали при съдомиялните с високо качество и безупречна работа, но пък имат известни проблеми с надеждността. 

С оглед на всичко това, аз просто бих избрала онзи модел на Бош, за който ми стига бюджетът и не бих задълбавала в характеристиките на другите марки. Предпочитам най-простата и орязана миялна Бош пред най-натруфената и бъкана с екстри Горенье, Беко или Уърлпул.

Всъщност, точно това и направих, когато купувах сегашната си съдомиялна - попитах за Бош с чекмедже за прибори (единствено на това държах) в рамките на моя бюджет. Намери се такава машина и я взех. Вече 3 години съм с нея и не само не съжалявам, но и препоръчвам.

Последна редакция: пт, 15 дек 2023, 22:38 от Vilemina

# 59
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 210
След поста на Vilemina, моя идва като кръпка, но... радвам се свърши сагата с избирането на 45 см вградена съдомиялна.

Домочадието си хареса най-много Whirlpool WSFO 3O34 PFX и е поръчана. Среден ценови клас и средни характеристики, дано сме улучили. Предишен опит само с кубче АЕГ, та се притеснявам доста.

Общи условия

Активация на акаунт